×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. novembris, 2015
Drukāt

Zviedriju skārusi stipra vētra

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Naktī uz svētdienu Dāniju un Zviedriju skāra stipra vētra – vēja vidējais ātrums vietām sasniedza 28 metrus sekundē (m/s), brāzmās Zviedrijas dienvidrietumu piekrastē sasniedzot pat 38 m/s, liecina meteoroloģiskā informācija.

Atbilstoši Boforta skalai šāds vēja ātrums atbilst stipras vētras spēkam.

Svētdienas rītā vētra plosās Zviedrijas un Baltijas jūras dienvidos, kā arī Polijā, kur lielā valsts daļā spēkā dzeltenā, valsts ziemeļos vietām oranžā, piekrastē pat sarkanā vētras trauksme.

Stiprais vējš tuvojas Latvijai, Lietuvai un Kaļiņingradas apgabalam. Šajās teritorijās izsludināts dzeltenais, Kurzemē – oranžais brīdinājums.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka svētdienas pēcpusdienā Kurzemē, vakarā valsts centrālajā daļā, vējam iegriežoties no ziemeļrietumiem, tas brāzmās pastiprināsies līdz 17-22 m/s, Kurzemes rietumu piekrastē – līdz 26 m/s.

Arī Rīgā spēkā dzeltenais brīdinājums par vakarā gaidāmām ziemeļrietumu vēja brāzmām līdz 22 m/s. Ūdens līmenis Rīgā celsies par aptuveni pusmetru, kas neradīs problēmas.

Sagaidāms, ka vējš Latvijā nesasniegs vētras spēku, tomēr Kurzemē tas būs stiprākais kopš šā gada 8.februāra. Atbilstoši Boforta skalai vētra ir vējš, kura vidējais ātrums – nevis ātrums brāzmās – uz sauszemes vai jūrā pārsniedz 20 metru sekundē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+