×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. novembris, 2012
Drukāt

Zviedru aktīvisti gatavo “Plīša desantu-2”

Baltkrievijas amatpersonas, kas iekļautas Eiropas Savienības “melnajā sarakstā”, drīzumā pa pastu no Zviedrijas sāks saņemt plīša lācīšus kopā ar vēstulēm par cilvēktiesību situāciju Baltkrievijā, paziņojuši Zviedrijas cilvēktiesību aizsardzības organizācijas “Östgruppen” pārstāvji.

Šādi zviedru aktīvisti plāno īstenot akciju “Plīša desants-2”. Tomēr šoreiz izraudzīts legāls ceļš, kā plīša rotaļlietas šķērsos robežu. “Ar šo kampaņu mēs organizācijā “Östgruppen” vēlamies atbalstīt baltkrievus, kas darbojas Baltkrievijas demokratizācijas labā,” sacīja tās vadītājs Martins Ugla.

Interesenti varēs akcijas organizatoriem nodot savus plīša lāčus 10. novembrī Stokholmas Sergela laukumā, lasāms organizācijas mājaslapā. Šoreiz akcijas organizētāji nolēmuši nekādas pretlikumīgas darbības neveikt, bet izmantot pasta sūtījumu dienesta pakalpojumus. Pagaidām grūti spriest, kāds liktenis lācīšus varētu piemeklēt, kad tie būs šķērsojuši Baltkrievijas robežu, un vai tie nonāks pie adresātiem.

4. jūlijā neliela lidmašīna, kuru pilotēja divi zviedri, izlidoja no kāda Lietuvas lidlauka, neatļauti ielidoja Baltkrievijas gaisa telpā un devās Minskas virzienā. Virs galvaspilsētas un citviet Baltkrievijā tika izmests “plīša desants” – rotaļu lācīši, kuriem bija piestiprināti plakātiņi ar tekstiem vārda brīvības un cilvēktiesību atbalstam. Pēc šī incidenta Baltkrievija izraidīja Zviedrijas vēstnieku Stēfanu Ēriksonu, paziņojot, ka viņš mēģinājis iznīcināt abu valstu attiecības un uzturējis kontaktus ar opozīcijas organizācijām. Amatu zaudēja vairākas augstas Baltkrievijas amatpersonas. Baltkrievijā un Lietuvā tika sākta “plīša desanta” izmeklēšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+