×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
7. februāris, 2013
Drukāt

Zviedru ģenerālis: Krievija mūs sakautu divās dienās

Foto - AFPFoto - AFP

Zviedrijā izcēlies skandāls saistībā ar valsts bruņoto spēku komandiera ģenerāļa Sverkera Joransona interviju laikrakstam “Svenska Dagbladet”, kurā viņš izteicies, ka Krievijas militāra uzbrukuma gadījumā Zviedrija nespētu noturēties pat divas dienas.

“Mēs nekad neesam bijuši pietiekami apbruņoti, lai pašu spēkiem turētos pretī Padomju Savienībai vai tagad Krievijai,” paudis bruņoto spēku komandieris, piebilstot, ka Krievijas uzbrukuma gadījumā Stokholmai nāktos lūgt NATO vai ASV palīdzību. “Mūsu politiķi negrib pieļaut militarizāciju, kas ļautu mums pašiem slāpēt draudos no austrumiem.” Viņš arī nav iebildis apgalvojumam, ka Krievija ir Zviedrijas “galvenais ienaidnieks”, tiesa, uzreiz uzsvēris, ka Krievijas iebrukums Zviedrijā ir maz ticams.

Joransons sarunā ar “Svenska Dagbladet” arī atgādināja par Krievijas un Gruzijas karu 2008. gadā, kas “pierādīja, ka Eiropas robežas var tikt izmainītas militāra uzbrukuma rezultātā”. Tāpat viņš norādīja uz to, ka Maskava aizvien vairāk naudas atvēl bruņojumam.

Tikmēr Zviedrijas prokuratūra ģenerāli apsūdzējusi valsts noslēpumu izpaušanā. “Šādas ziņas var noderēt Zviedrijas pretiniekiem. Iespējams, viņš runājis par Aizsardzības ministrijas slepeniem dokumentiem,” sacījis prokuratūras pārstāvis Tomass Lindstrands.

Joransons ar saviem izteikumiem klajā nācis laikā, kad Zviedrijas sabiedrībā tiek diskutēts par valsts iespējamu dalību NATO.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+