×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
20. marts, 2013
Drukāt

Zviedru “Lantmännen” pārdod “Rīgas dzirnavnieku” lietuviešiem

LETALETA

Zviedrijas koncerns “Lantmännen” nolēmis pārdot AS “Rīgas dzirnavnieks” 100% kapitāldaļu, jo turpmāk koncentrēs savu darbību uz Skandināvijas tirgu. Uzņēmums pārdots Lietuvas graudu pārstrādes uzņēmumam “Malsena Plius”, biznesa portālu ‘Nozare.lv” informēja “Rīgas dzirnavnieka” pārstāvji.

Līdz ar pārdošanas līguma noslēgšanu “Malsena” uzņemsies atbildību arī par aptuveni 90 uzņēmumā nodarbinātajiem darbiniekiem, tāpat tiks turpinātas regulāras piegādes “Rīgas dzirnavnieka” klientiem.

Kā norādīja “Malsena Plius” vadītājs Gintautas Migonis, darījums stiprinās uzņēmuma pozīcijas tirgū, ļaus piedāvāt plašāku produktu klāstu, kā arī nostiprināt pozīcijas eksporta tirgos.

Kā ziņots, “Rīgas dzirnavnieks” ražo un pārdod graudu pārstrādes produktus – visu veidu kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Hercogs”, “Herkuless” un “Axa”.

Saskaņā ar “Firmas.lv” informāciju 2011.gadā “Rīgas dzirnavnieka” apgrozījums bija 18,41 miljons latu, kas ir 29% pieaugums salīdzinājumā ar 2010.gadu, kad uzņēmums apgrozīja 14,18 miljonus latu.

Uzņēmuma peļņa 2011.gadā samazinājusies vairāk nekā divkārt – no 1,14 miljoniem latu 2010.gadā līdz 439 417 latiem pērn.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+