×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Zvirbulis Londonā cer uz augstu lidojumu

Latvijas brīvā stila cīkstonis Armands Zvirbulis ir kaujinieciski noskaņots gaidāmajās Londonas olimpiskajās spēlēs sagādāt pārsteigumu, kā galveno nosacījumu veiksmīgam turnīram izvirzot izlozi, pastāstīja sportists.

Zvirbulis un Londonu dosies ceturtdien, bet starts viņam paredzēts tikai priekšpēdējā Olimpiādes dienā, 11.augustā.

Sportists šādu izvēli skaidro ar attiecīga līmeņa sporta zāļu un sparinga partneru trūkumu Latvijā. Uz Londonu viņš dosies kopā ar savu sparinga partneri, bet jau tur uz vietas cer sacensties ar kādu no saviem iespējamajiem pretiniekiem svara kategorijā līdz 84 kilogramiem.

“Pirmajā nedēļā centīšos aktīvi sparingot un pētīt savus pretiniekus, bet otrajā nedēļā jau būs cīņa pašam ar sevi, jo vajadzēs nedaudz zaudēt svaru. Visu šo laiku palikt un gatavoties Latvijā noteikti nebūtu nekādas jēgas, jo šeit man nav nepieciešama līmeņa treniņu biedru,” izteicās Zvirbulis.

“Jūnijā treniņos Dagestānā jutu kaulos lielu spēku, jutu, ka ir spēka sprādziens un varu uzvarēt visus. Tomēr tad apaukstējos un pārliecība par sevi strauji samazinājās,” piesardzību saglabā Zvirbulis. “Svētdien sacentos pludmales cīņas turnīrā, kur visus pretiniekus noliku ar vienu roku, tāpēc laikam īsti satraukties man nav nekāda pamata. Jātic sev un jāgatavojas cīņai psiholoģiski.”

“Kā reiz šajā pludmales turnīrā man laikam bija lielāks uztraukums, nekā tas būs Olimpiādē. Mikrofonā visu laiku teica, ka cīņu aizvada Zvirbulis un viņš jau zaudēt nedrīkst, tāpēc mandrāža bija pamatīga,” izcēla sportists. “Olimpiādē tomēr uz mani netiek veikts nekāds spiediens. Domāju, ka, piemēram, Mārim Štrombergam, kurš sevi jau ir pasaulei pierādījis, šādām sacensībām gatavoties ir daudz smagāk, jo no viņa visi kaut ko gaida. Līdz ar to man ir vairāk iespēju pareizi noskaņoties un parūpēties par kādu pārsteigumu.”

“Tāda līmeņa sacensībās visi dalībnieki cer tikai un vienīgi uz panākumiem. Es neesmu izņēmums, jo ticu, ka sportā uzvaras izcīna tie, kuri visvairāk notic paši sev,” izteicās Zvirbulis. “Manā sporta veidā gan daudz kas ir atkarīgs no izlozes. Ja jau pirmajā kārtā man pretī stāsies kāds kubietis, azerbaidžānis vai turks, būs ļoti smagi. Ceru, ka fiziskais sprādziens atgriezīsies, par to es neuztraucos, bet psiholoģiski pirmais izgājiens un paklāja uzreiz pret kādu no favorītiem nebūtu labākais iespējamais scenārijs.”

Zvirbulis gan izcēla, ka zina savus gaidāmos pretiniekus un ir cīkstējies arī ar spēcīgākajiem, taču līdz šim 24 gadus vecajam sportistam allaž patraucējis pieredzes trūkums.

Zvirbulis pērn izcīnīja piekto vietu pasaules čempionātā, tiekot pie ceļazīmes uz Londonas olimpiskajām spēlēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+