×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. februāris, 2014
Drukāt

Zvirgzdiņš atgriežas pie izlases stūres

foto: LETAfoto: LETA

Pat Latvijas sieviešu basketbola izlases galveno treneri apstiprināts Ainars Zvirgzdiņš, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

Viņš izlasi vadīja jau no 2007. līdz 2009. gadam.

2014.gada jūnijā sieviešu valstsvienība startēs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā, par ceļazīmi uz finālu cīnoties ar Itālijas, Igaunijas un Portugāles izlasēm. 2015.gada vasarā Ungārijā un Rumānijā cīņā par medaļām varēs piedalīties grupas uzvarētājas, kā arī piecas labākās otro vietu ieguvējas no sešām.

Sieviešu valstsvienības galvenā trenera amats bija vakants kopš pagājušās vasaras, kad Latvijas komanda Eiropas čempionāta finālturnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus un izstājās pēc pirmās kārtas.

„Pēc kandidātu apzināšanas aicinājām divus bijušos valstsvienības vadītājus – Ainaru Zvirgzdiņu un Aigaru Neripu – sagatavot koncepciju darbam tuvākajās sezonās. Abi speciālisti iepazīstināja kolēģus ar savu redzējumu , un, ņemot vērā gan šīs prezentācijas, gan iepriekšējo pieredzi un sasniegumus, vairākums atbalstīja Zvirgzdiņa kandidatūru,” citēts LBS prezidents Valdis Voins.

Valde akceptēja Treneru komisijas viedokli un uzticēja ģenerālsekretāram Edgaram Šnepam noslēgt līgumu ar treneri Zvirgzdiņu uz nākamo oficiālo sacensību ciklu pēc principa 1+1+1.

Ainars  Zvirgzdiņš: “2009.gadā pēc Eiropas čempionāta Liepājā un Rīgā, kad neizdevās sasniegt mērķi – kvalificēties pasaules čempionātam – bija daudz negatīvu emociju, kuru iespaidā pieņēmu lēmumu atkāpties no amata. Pauze palīdzēja izanalizēt kļūdas un izdarīt secinājumus. No otras puses, joprojām ir vēlme cīnīties par augstiem mērķiem.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+