×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Zvirgzdiņš: Izšķirošās cīņas mums vēl priekšā

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlasei svarīgākās spēles Eiropas čempionātā vēl ir priekšā, pēc zaudējuma pirmajā mačā atzina valstsvienības galvenais treneris Ainars Zvirgzdiņš.
“Spēles sākumā mūsu sagataves nostrādāja. Kontrolējām spēli, piespiedām pretinieces atteikties no pašām agresīvākajām presinga formām. Diemžēl jau pirmās ceturtdaļas beigās parādījās sastāva problēmas, kas mūsu gadījumā ir risināmas ļoti grūti, jo nav plašu līdzvērtīgu spēlētāju rezervju,” basket.lv citē Zvirgzdiņu. “Anetei Šteinbergai bija paredzēta liela loma mūsu aizsardzības konstrukcijā. Viņas līdzdalība bija ļoti svarīga tieši spēles sākuma posmā, lai izsistu serbietes no līdzsvara. Kad Anete īsā laikā dabūja vairākas piezīmes, nesteidzos viņu nomainīt, jo spēlētājas tādās situācijās pašas kļūst uzmanīgākas un piesardzīgākas. Diemžēl, kad maiņa jau bija sagatavota, sekoja piektā piezīme.
Ļoti nepatīkama bija Anetes Jēkabsones-Žogotas potītes trauma. Ārste neieteica viņai atgriezties laukumā, tomēr Anete pati ļoti gribēja pamēģināt un tādu iespēju devu. Taču drīz sapratām, ka konkrētajā situācijā līderi labāk pietaupīt nākamajām cīņām.
Aizvietotājas centās un cīnījās. Pirmajā puslaikā noturējām spēli līdzsvarā, taču pārtraukumā Serbijas komanda koriģēja savu taktiku un sāka mērķtiecīgi spiest uz mūsu vājajām vietām. Proti, ar individuālo meistarību spēlē viens pret vienu veidoja labas situācijas uzbrukumā, turklāt precīzi meta. Mūsu izpildījumā labas epizodes mijās ar kļūdām.
Pēc spēles ģērbtuvē bija lietišķs noskaņojums. Visi saprot, ka zaudējums grupas favorītēm nav nekāda traģēdija. Žēl, ka neiznāca izmantojām visas mūsu iespējas, jo spēles gaita parādīja, ka uzvarēt bija iespējams. Taču skaidrs, ka izšķirošās cīņas mums vēl priekšā. Svarīgi, lai Anete Jēkabsone-Žogota varētu spēlēt.”
Šodien Latvijas izlase cīnīsies ar Horvātijas basketbolistēm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+