×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2015
Drukāt

Zvirgzdiņš: “Trūkst stabilitāte, trūkst meistarība”

foto - Ieva Lūka/LETAfoto - Ieva Lūka/LETA

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē savu skatītāju priekšā ar 72:75 piekāpās Lietuvas izlasei. Nekas traģisks, taču spēles un pēcspēles emocijas liecināja, ka savā laukumā komanda un treneri ļoti gribēja uzvarēt.

Pirmais puslaiks Latvijas izlasei izdevās veiksmīgs gan rezultāta ziņā, gan spēles kvalitātē. Taču kļūdu virtene un zaudēta cīņa zem groziem spēli pagrieza uz otru pusi. Ērcīgs uz apkārtējiem, arī tiesnešu darbību un komandas vadību, bija Zvirgzdiņš. Mazliet uzvilkta un nervoza – visa komanda. Spēles galotnē vai nu neizdevās trāpīt savus metienus, vai nu pie tiem vispār tikt. Lietuvietes ar izcilu aukstasinību ar soda metieniem pārsvaru noturēja. Latvijas izlases līdere Anete Jēkabsone-Žogota sprieda, ka pretī bija komanda, kuru vajadzēja uzvarēt.

“Spēle parādīja, ka tādas esam. Trūkst stabilitāte.  Kas veiksmīgi nostrādāja turnīrā Čehijā, tas šoreiz vairs absolūti nestrādāja. Beigās meitenes nebija gatavas arī psiholoģiski sagatavot pēdējos uzbrukumus. Nekas nesanāca groza apakšā, kamēr pretinieki mums uzskatāmi parāda, ka radot spiedienu gan groza apakšā, gan ārējā līnijā, pavisam savādāk veidojas spēle. Mūs izspiež no apakšas, arī retās situācijas paliek nerealizētas. Ja ir šāda spēlētāju meistarības pakāpe, ir grūti cerēt uz stabilitāti katrā spēlē. Tik daudz kļūdas, tik daudz pazaudētu bumbu – profesionālā komandā, Latvijas izlasē tā nedrīkst būt. Acīmredzot, meistarība. Par nožēlu, 30 dienās es to nevaru ietekmēt, taču tā vietā es varu prasīt spēles disciplīnu” pēc spēles Ainars Zvirgzdiņš neslēpa, ka laukumā daudzas lietas nav izdevušās.

Līdz Eiropas čempionātam vēl ir nedēļa. Būtiskas izmaiņas nav iespējamas, taču savas ēnas puses ir katrai komandai. Mācēt tās atrast pretinieku spēlē un paslēpt savējās ir treneru un visas komandas darba kopums. “Prognozēt, ka rīt, parīt vai aizparīt būs labāk, īsti nevaram. Jācer, ka dieviņš mums veiksmīgākās dienas saliks uz Eiropas čempionāta laiku. Šis vēl ir brīdis, kad mēģinām iespēlēt jaunās spēlētājas, sameklēt drošsirdīgākās palīdzes līderēm. Šī bija TV spēle, kādā es nevaru atļauties likt lietā visu, ko esam gatavojuši. Saprotiet, ka dažas kombinācijas esam atrādījuši un tās jau ir uzķertas. Ir uzvaras, ir zaudējumi, taču tie allaž bijuši sīvā cīņā. Esam mēģinājuši dažādus variantus un man šķiet, ka Latvijas izlasi un tās galvenos akcentus pašlaik izpētīt ir ļoti sarežģīti,” par taktiskajām viltībām spriež Zvirgzdiņš. Un piebilst – nav jau tik traki, plānotais darbs ir izdarīts un jāuzlabo spēles disciplīna.

Ceturtdien un piektdien Latvijas izlase Sēderteljē aizvada pēdējās pārbaudes spēles pret Zviedriju, turklāt otrajā nepiedalīsies piecas pamata piecnieka spēlētājas. Sestdien no rīta Zvirgzdiņš nosauks Eiropas čempionāta sastāvu. Latvijas izlase nav pārbaudes spēļu čempione un gaidāmā turnīra favorīte, taču noteikti ir starp tām komandām, kas var pamatoti raudzīties uz augstākajiem mērķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+