Zvirgzdiņš un Šteinberga paliek bez Eiropas kausa 0

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa trenētā un uzbrucējas Anetes Šteinbergas pārstāvētā Beļģijas “Castors Braine” komanda FIBA Eiropas kausa izcīņas fināla atbildes spēlē ar 53:73 piekāpās Francijas “Villeneuve”, divu spēļu summā kapitulējot ar 121:137.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13

No pirmās spēles Francijā atvestais četru punktu pārsvars, pārpildītās tribīnes un skatītāju atbalsts Brainē komandai noteikti domās ļāva iztēloties arī Eiropas kausa pacelšanu pēc spēles. Iespējams, tieši milzīgā atbildība un triumfa tuvums “Castors Braine” komandai neļāva pilnībā parādīt savu ierasto basketbolu. Brīžiem meitenes spēlēja kā sapītām rokām un pazaudētām domām. Sezonas laikā “Castors Braine” ar vidēji 77,9 gūtiem punktiem bija turnīra otra rezultatīvākā komanda, šoreiz sanāca neveiksmīgākā spēlē visā sezonā – tikai 53 punkti.

“Villeneuve” ar Annu Voutersu zem groziem savas ambīcijas pieteica jau pirmajā puslaikā, iegūstot 12 punktu pārsvaru. Pirmo izrāvienu “Castors Braine” likvidēja un pārtraukumā devās tikai ar viena punkta deficītu divu spēļu summā – 31:36. Cīņas iznākumu izšķīra trešā ceturtdaļa, kurā mājiniecēm nekas neizdevās uzbrukumā un bieži vien risinājumi tika meklēti ar neveiksmīgām individuālām darbībām. Turpretī Francijas komanda īsā laika sprīdī trāpīja trīs tālmetienus un šo ofensīvu noslēdza ar 18 pēc kārtas gūtiem punktiem.

Tāpat kā visa komanda, šoreiz pārdega arī Anete Šteinberga. Ja pirmajā spēlē Anete ar 23 punktiem bija rezultatīvākā, tad šoreiz 30 minūtēs četri punkti no soda metienu līnijas un četras atlēkušās bumbas. No spēles garām visi desmit metieni – trīs tālmetieni un septiņi no tuvākas distances. Eiropas kausa izcīņas 14 spēlēs Šteinberga laukumā vidēji bija 31 minūti, ar 14,3 punktiem bija komanda trešā rezultatīvākā spēlētāja; ar 6,8 atlēkušajām bumbām otra labākā cīnītāja zem groziem. Sezonas laikā divās spēles “Castors Braine” komandai palīdzēja arī Zane Eglīte.

Ainars Zvirgzdiņš par komandas sniegumu sezonas garumā var lepoties: “Mēs uzvarējām gandrīz visas spēles un piedzīvojām tikai divus zaudējumus – manuprāt lielisks sasniegums Braines komandai. Tā ir arī laba pieredze nākotnei un turpmākajām sezonām. Pirmajā sezonā ir grūti spēlēt tik augstā līmenī. Spēlētājas bija uztraukušās un tas ir galvenais iemesls, kādēļ nospēlējām tik slikti. Ir lieliski spēlēt pie pilnām tribīnēm un tāda atbalsta, taču šoreiz mūsu jaunā komanda ar šo spiedienu galā netika.”

“Castors Braine” vēl atlicis uzvarēt Beļģijas čempionātā, kur šosezon nav piedzīvots neviens zaudējums. Kluba mērķi nākamgad ir debitēt Eirolīgā, sadarbības piedāvājums izteikts arī Zvirgzdiņam.