×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
2. jūnijs, 2014
Drukāt

ZZS apmierina Zīles skaidrojums saistībā ar viņa izteicieniem par NATO (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) apmierināta ar koalīcijas padomes sēdē uzklausīto nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķa, Eiropas Parlamenta (EP) deputāta Roberta Zīles (VL-TB/LNNK) skaidrojumu saistībā ar izteikumiem par NATO.

Pirms EP vēlēšanām Zīle Latvijas Radio reklāmā apgalvoja: “Ir jāapzinās, ka nekādi NATO piektie panti mūs nepasargās, ja paši kritīsim Krievijas skavās, kā tas diemžēl noticis līdz šim”. ZZS koalīcijas sēdē aicināja Zīli skaidrot šos izteicienus.

ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem uzsvēra, ka Zīle “izsmeļoši” to izskaidroja, tāpēc atbilde ir pietiekama. Politiķis pastāstījis, kādā kontekstā to teicis, tāpēc ZZS vairāk jautājumu nav, pauda Augulis.

Zīle koalīcijas partneriem esot izskaidrojis, ko domāja ar “Krievijas skavām”. Latvijā Krievijas investīcijas un cita nauda banku, enerģētikas sektorā, nekustamos īpašumos ir riska faktors, kas būtu jāvērtē, uzskata Zīle. Koalīcijai būtu jārunā par tādām lietām, pauda Zīle.

VL-TB/LNNK rosināja šo jautājumu šodien skatīt atklātajā daļā, klātesot arī žurnālistiem, taču koalīcijas partneri to neatbalstīja.

Zīle iepriekš šī jautājuma aktualizēšanu nosauca par “ZZS atbildes sveicienu”, ņemot vērā to, ka iepriekš valdošā koalīcija nosodījusi partijas “Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētāja Aivara Lemberga izteikumus par NATO.

Iepriekš gan aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), gan ZZS koalīcijas partneri kritizēja Lembergu saistībā ar viņa izteikumiem par NATO. Koalīcija to pārrunāja ārkārtas sanāksmē, pēc kuras paziņoja, ka norobežojas no Lemberga izteikumiem un prasa “Latvijai un Ventspilij” formulēt savu nostāju par NATO spēku klātbūtni Latvijā.

ZZS apvienību veidojošo partiju līderi – Uldis Augulis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Vējonis, Lembergs un Liepājas partijas priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš – 19. maija valdes sēdē vienojās par kopīgu nostāju attiecībā uz Latvijas valsts aizsardzības un drošības situāciju, norādot, ka dalība NATO ir Latvijas ārējās drošības garants.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ZZS savu NOSTĀJU un IZPRATNI par nozīmīgiem VALSTIJ jautājumiem NEMAINĪS NEKAD!!! Sadarbība arTRAKIEM , APSĒSTIEM un NELOJĀLIEM CILVĒKIEM ir viņu ierastās darbības virzībā!!! ZZS LATVIJA IR KĀ ZAĶIM STOPUGUNS – VIENALDZĪGA… Pašu labums – GALVENAIS…

  2. No Brigmaņa būtu interesanti uzzināt cik ZZS ir zemnieku un cik zaļo???

  3. ZZS – stulbuma kalngals (gulošam nesit…)!

  4. … Tipiska ZZS, nomenaklaturas vadibas ierasta darbibas veida: merktiecigi, propogandas kludu izlabosanai, zaudeta elektorata atgusanas vajadziba … aizmuguriski, slepeni … ne publiska debate …

    … Lembergs norakstija ZZS uz 4.5%, rudeni … !

Draugiem Facebook Twitter Google+