×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

ZZS atsakās no Izglītības un zinātnes ministrijas vadīšanas (papildināts) (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie frakcijām nepiederošais Saeimas deputāts Klāvs Olšteins (no kreisās), Zaļo un zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, Ministru prezidenta amatam nominētā Laimdota Straujuma un Reformu partijas valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters atbild uz žurnālistu jautājumiem pēc topošās koalīcijas partiju sanāksmes par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atteikusies uzņemties Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadību. Par to ZZS pārstāvji informējuši šodien notikušajās topošās koalīcijas partiju un Ministru prezidenta amatam nominētās kandidātes Laimdotas Straujumas (V) sarunās.

Kā pēc šodienas tikšanās informēja Straujuma, ZZS savu lēmumu pamatojuši ar to, ka IZM būtu jāvada profesionālim, kāda viņu rindās neesot.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis žurnālistiem skaidroja, ka šī politiskā spēka pārstāvji konsultējās ar sociālajiem partneriem par iespējamo ministra amata kandidātu. Sarunās kā labākie potenciālie ministru amatu kandidāti tika minēts pašreizējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP), kā arī bijusī ministre Ina Druviete (V), akcentēja Brigmanis.

Pēc viņa domām, IZM būtu jāturpina Reformu partijas (RP) pārstāvju iesāktās reforma vai jārisina jautājumi, kur nepieciešams finansējums, un to iespējams darīt premjera pārstāvētai partijai.

Brigmanis arī pauda, ka gaidīs Straujumas piedāvājumu iespējamam risinājumam. Premjera amata kandidāte norādīja, ka tiks meklēts kompromiss, tomēr pašlaik viņa “nevar komentēt nekādus iespējamos risinājumus”.

Citi potenciālie valdības partneri – RP un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – iepriekš izteiktajām Straujumas piedāvājumam ir piekrituši.

RP valdes priekšsēdētājas Edmunds Demiters pēc šodienas sanāksmes sacīja, ka ZZS jānonāk līdz atbildei, vai galu galā šis politiskais spēks ir gatavs iesaistīties koalīcijas darbā. Taujāts par iespējamiem ZZS rīcības motīviem, Demiters pauda, ka “šeit jau nav nekādu minējumu”, jo ZZS pārstāvji jau pauduši, ka vēlās vadīt gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, gan Zemkopības ministriju.

VL-TB/LNNK valdes loceklis Roberts Zīle savukārt sacīja, ka līdzīgas situācijas bijušas arī iepriekšējo valdību veidošanā un tā ir normāla prakse, ka premjera amata kandidāts runā ar to partiju, kas visvairāk neapmierināta ar piedāvāto risinājumu

Tāpat šodienas sarunā Straujuma ir apliecinājusi, ka RP un VL-TB/LNNK izteiktie piedāvājumi paliek spēkā, klāstīja Zīle, piebilstot, ka nevar komentēt iespējamus citus modeļus, kamēr nav izteikts tāds piedāvājums.

Tikmēr VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars sociālajā tīklā “twitter.com”, paužot personīgo viedokli, raksta: “Ja jaunās koalīcijas partijas vienotos par skolu pilnīgu pāreju uz valsts valodu, tad VL-TB/LNNK varētu ņemt IZM VARAM vietā.”

Rīt plkst.8.30 valdības ēkā par valdības veidošanu un atbildības jomu sadali plānotas ZZS un partijas “Vienotība” divpusējās konsultācijas.

Jau šodienas sanāksmes laikā, kad citi partneri apliecināja, ka piekrīt piedāvājumam, “Vienotības” pārstāvji atsevišķi konsultējās ar ZZS, tomēr risinājums netika rasts. Tāpēc nolemts turpināt konsultācijas rīt.

Kā ziņots, ZZS saskaņā ar Straujumas iepriekš izteikto piedāvājumu tiktu IZM, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM).

ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis iepriekš norādīja, ka viņš uzskata, ka labs risinājums būtu, ja ZZS vadītu VARAM, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) vadītu Ekonomikas ministriju un Reformu partija (RP) turpinātu darbu Izglītības un zinātnes ministrijā.

Politiķis sūkstījās, ka, neveicot izmaiņas, viņa pārstāvētais politiskais spēks būšot nostādīts “visvājākajās pozīcijās”, proti, ZZS ir piešķirta tikai viena no politiskajam spēkam prioritārajām jomām – zemkopība -, savukārt Reformu partija (RP) esot ieguvusi divas prioritārās jomas – Rihards Kozlovskis (RP) varētu turpināt darbu iekšlietu ministra amatā, bet Edgars Rinkēvičs (RP) – ārlietu ministra amatā, skaidroja ZZS valdes priekšsēdētājs.

Pēc Auguļa vārdiem, arī VL-TB/LNNK esot apmierinātas abas prioritātes – kultūra un tieslietas, savukārt “Vienotībai” situācija esot vēl labāka – šai partijai ir gan Saeimas priekšsēdētāja, gan premjera amats un klāt vēl finanšu ministra, aizsardzības ministra un ar neatkarīgajiem deputātiem dalītā satiksmes ministra postenis, izteicās Augulis.

Saskaņā ar pašreizējo piedāvājumu RP saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministriju. Savukārt citas diskusijas izraisījušās ministrijas VARAM vadība tiktu nacionālajai apvienībai.

VL-TB/LNNK bez VARAM piedāvāts uzņemties atbildību par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. paldies LA,arī pie jums esmu kļuvusi par cenzējamu “Solžeņicinu”Tencinu!Tālu tiksim ar tādām metodēm ES valstī,21.gs!Tapēc jau ir pie varas b.Bērziņi un Straujumas !!Ar ko Latviju apsveicu,bet tomēr ZZS ir viena korumpanta kabatas partija.Vismaz paši izlasat !

  2. Kā tad ZZSam nav ko nominēt – bijusī ministre Rivža taču pacēla Izglītību un zinātni Latvijā nebijušos augstumos. Veca ZZS biedre . Savējos nenodod. Eiropas naudas miljonu arī izkruķīja pa pareizām kabatām. Ideāla IZM ministre.
    Laikam jau ZZS ir tā izbadējušies pēc naudas , ka vajag uzreiz VARAM , kur spīd 7 miljardi. Alkatīgie komunisti!!!!

  3. Nav ko nominēt, naudiņa arī maza, nozare sagrauta – nevarēs nekādi pašreklamēties. ZM un VARAM “spīd naudiņa” un nozares nav galīgi sagrautas, arī vecos ” vēžus” varēs ielikt, būs kāds ar kriksis, ar ko palepoties uz vēlēšanām – kā tad negribēs. Būs “lielas rūpes” par pašvaldībām un lauku iedzīvotājiem – būs materiāls reklāmai, ko vēlētājiem iesmērēt.

  4. Vējonis tik ļoti noilgojies vadīt to liekēžu baru,ka lūpiņa trīc par to izdevību atgriezties pie siles,jo tāda iespēja var neatkārtoties.Gan jau paveiksies ar atbalstu.

  5. ZZS vajadzētu vadīt VARAM un Zemkopības ministriju. TB/LNNK – Izglītības un Kultūras, tad beidzot izglītībā būtu kārtība.

  6. gribu negribu, kaa parasti “Augusts” izpildas 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+