×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2015
Drukāt

ZZS deputāts Eigims par palīdzi pieņēmis sievas meitu; KNAB saskata interešu konfliktu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Rihards Eigims.

Saeimas deputāts Rihards Eigims (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS) par savu palīdzi pieņēmis darbā sievas meitu, un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tajā saskatījis interešu konfliktu.

Eigimam ir divas palīdzes – Sarmīte Launaga un Anastastija Bēķe, liecina informācija Saeimas mājaslapā.

KNAB vērsies ar iesniegumu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, jo konstatējis, ka viena no palīdzēm ir Eigima sievas meita, līdz ar to izveidojies interešu konflikts.

Komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs (“Saskaņa”) pastāstīja, ka komisija KNAB iesniegumu skatīs trešdien, 29.aprīlī.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, komentējot KNAB iebildumus pret Eigima rīcību, pauda uzskatu, ka, viņaprāt, deputātiem vajadzētu būt tiesībām pieņemt par palīgiem “jebkuru, ko viņi vēlās”. Viņš piebilda, ka šāda prakse tiek īstenota Eiropas Parlamentā, kur “neviens neskatās, ko parlamentārieši pieņem par saviem palīgiem”.

“Viss šis jautājums ir paša deputāta [Eigima] un KNAB rokās, lai lemtu, kā rīkoties tālāk. Es personīgi uzskatu, ka deputāts var pieņemt sev par palīgu, ko viņš grib,” teica Brigmanis.

“KNAB šo jautājumu traktē savādāk. Pastāv arī iespēja vērsties institūcijās, lai aizstāvētu savu taisnību,” komentēja ZZS frakcijas vadītājs.

Savukārt Eigims pauda viedokli, ka viņš šajā gadījumā “nav vainīgs”. Viņš norādīja, ka viņa pieņemtā deputāta palīdze nav viņa tiešā radiniece, bet gan sievas meita, līdz ar to deputāts uzskata, ka viņš nav pārkāpis likumu un interešu konflikts konstatēts nepareizi.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Eigims jau no Daugavpils laikiem, kad bija par mēru, taisīja un taisa šuri-muri…

  2. Radiniekiem jāpalīdz.

  3. Orlovs izskatīs Eigima pārkāpumu ! Saskaņā tapat bija, kad izbijušais deputāts pieņēma par palīdzi sievas meitu.Un ko tad šis tagad lems. Savā aci baļķi neredzēja bet spriedīs par citiem?

Draugiem Facebook Twitter Google+