Latvijā
Politika

ZZS frakcijā dažādi viedokļi par iespējamo ierosinājumu atsaukt Kūtri no Prezidija 16


 Saeimas deputāts Gunārs Kūtris
Saeimas deputāts Gunārs Kūtris
Foto – Ieva Lūka/LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijā ir dažādi viedokļi par to, vai pēc “No sirds Latvijai” (NSL) frakcijas izjukšanas būtu jāatbalsta ierosinājums atsaukt Gunāru Kūtri (NSL) no Saeimas Prezidija.

ZZS frakcija pārrunājusi un viedokļi dalās “puse uz pusi”, aģentūrai LETA sacīja frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis. Viņš skaidroja, ka deputātiem bija dažādi argumenti un aptuveni puse frakcijas atbalstītu Prezidija locekļa maiņu, bet otra puse ir pretējās domās.

Pašlaik Kūtris Prezidijā ieņem Saeimas sekretāra biedra amatu. Tomēr pēc Ringolda Baloža lēmuma pamest NSL frakciju parlamentā aktualizējās jautājums par iespēju NSL aizstāt Prezidijā ar Latvijas Reģionu apvienību (LRA).

LRA frakcijas vadītāja Nellija Kleinberga aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka LRA plāno rosināt izmaiņas Prezidijā. Kad NSL frakcijas izmaiņas būs oficiāli notikušas, desmit deputāti plāno iesniegt ierosinājumu par Prezidija locekļa maiņu, teica Kleinberga. Viņasprāt, tas būtu loģiski, ņemot vērā, ka LRA frakcijā ir septiņi deputāti un vēl trīs – Edvards Smiltēns, Silvija Šimfa un Arvīds Platpers – sadarbojas ar LRA. Kandidātu, ko LRA varētu virzīt vietai Prezidijā, Kleinberga vēl nenosauca.

Parlamenta frakcijām ir dažādi viedokļi šajā jautājumā.

LA.lv