×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Valdības veidošana pārtop par nervu izturības spēli: ZZS iepauzē, “Vienotība” mokās (20)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Augusts Brigmanis

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) vakar nolēma “nedaudz iepauzēt” un vēl nenosaukt savu premjera kandidātu. Apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis sarunā atzina, ka lēmums ir saistīts ar taktiskiem apsvērumiem.

 

Nelēks uz ecēšām

“Esam saņēmuši signālus no “Vienotības”, ka viņi neatbalstīs nevienu mūsu kandidātu, lai vai ko mēs nosauktu. Viņu ģenerālsekretārs Artis Kampars to pateica pavisam atklāti. Šeit pat nav runa par personālijām vai prioritātēm, bet vienkārši ietiepīga “zobs pret zobu” motivācija. Sak’, ja nav mums, tad lai netiek nevienam!” situāciju ieskicēja A. Brigmanis. Viņš arī uzsvēra, ka ZZS joprojām ir divi premjera amata kandidāti – Saeimas deputāts Māris Kučinskis un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kuri abi esot gatavi uzņemties valdības veidošanu. Taču, ja partija šobrīd nosauktu vienu no viņiem, tad uz “Vienotības” atbalstu nevarētu cerēt. Vēl mazāks partneru atbalsts būtu “Vienotības” ticamākajai kandidātei Solvitai Āboltiņai. Līdz ar to Valsts prezidentam neatliktu nekas cits kā abus pretendentus noraidīt. “Āboltiņa, krītot pati bedrē, parautu līdzi arī mūs. Mēs netaisāmies lēkt uz ecēšām un pārsteidzības dēļ “norakt” labu kandidātu. Lai “Vienotība” tiek galā ar saviem iekšējiem konfliktiem,” teica Brigmanis. Viņš arī piebilda, ka ZZS šobrīd pat vairs īsti nesaprot, ar kuru no “Vienotības” pārstāvjiem veikt oficiālas sarunas, jo nav skaidrs, kurš partijā būtu tiesīgs runāt visu frakcijas deputātu vārdā.

 

“Vienotības” e-aptauja

Tikmēr “Vienotība” Ziemassvētku brīvdienas aizvadījusi, mēģinot tikt skaidrībā ar savu “atslēgas personu” nostāju jautājumā par premjera kandidātiem. Šim nolūkam frakcijas un valdes locekļi esot aicināti elektroniskā balsojumā e-pastos un mobilajos tālruņos paust savu attieksmi – par vai pret Āboltiņu. Šajā aptaujā vairāki partijas pārstāvji esot nobalsojuši pret Āboltiņas virzīšanu premjeres amatam. Pēc raidījuma “LNT ziņas” publicētās sarakstes izriet, ka pret balsojusi arī pašreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma. “Es neatbalstu Solvitas Āboltiņas izvirzīšanu par Ministru prezidenta amata kandidāti. Neticu, ka “Vienotība” kā partija var iziet no krīzes Solvitas vadībā. Cieņā, vēlot visiem jaukus Ziemassvētkus, Laimdota.” rakstīja premjere. Līdzīgs viedoklis pausts arī sešu “Vienotības” frakcijas deputātu – Inta Dāldera, Lolitas Čigānes, Andreja Judina, Alekseja Loskutova, Veiko Spolīša un Ilzes Viņķeles – kopīgā vēstulē. Viņi aicina “Vienotības” frakciju un valdi “izvērtēt ievērojamo sabiedrības uzticības zudumu “Vienotībai” kopš 12. Saeimas vēlēšanām, atklātībā nonākot informācijai par bezprecedenta balsu pirkšanu, iespējamo valsts finansējuma zaudēšanu, neskaidru Saeimas deputātu mandātu iegūšanu, spiediena izdarīšanu uz savas partijas virzītu premjeru, par ko tieša atbildība jāuzņemas partijas vadībai”. Deputāti arī lūdz ņemt vērā pašreizējo koalīcijas partneru nepārprotamus signālus par neiespējamību izveidot stabilu, rīcībspējīgu valdību Āboltiņas vadībā.

 

Bēg no interneta

Pēc neoficiālas informācijas atsevišķi “Vienotības” valdes locekļi, kuri apšauba Āboltiņas piemērotību, tomēr nav uzdrošinājušies izteikties un mēģinājuši izvairīties no partijas līderes kritizēšanas. Kāds pat centies brīvdienās “aizbēgt” pēc iespējas tālākā ceļojumā, lai varētu atrunāties ar interneta neesamību. “Diemžēl organizācija balstās uz bailēm un lišķiem,” rezumēja kāds cits “Vienotības” pārstāvis, kas arī vēlējās palikt anonīms. Toties partijas pašreizējo vadību joprojām atklāti kritizē deputāte Ilze Viņķele. “Politika nav daiļslidošana! Līdera individuālas ambīcijas ir labas tiktāl, kamēr tās sakrīt ar kopējiem mērķiem. Diemžēl “Vienotībā” tas tā nav, bet man nesaprotamu iemeslu dēļ vairākums ir gatavs aizvērt acis un maukt uz priekšu, nerēķinoties ar objektīvo realitāti,” teica Viņķele.

“Vienotības” ģenerālsekretārs Artis Kampars informēja, ka iekšējā aptaujā vairākums esot atbalstījuši Āboltiņas kandidatūru, bet piebilda, ka nozīmīgs skaits esot arī izteikuši pretenzijas un šis faktors būšot jāņem vērā. Tādēļ, visticamāk, tuvākajās dienās tikšot sasaukta valdes un frakcijas kopsēde, lai kārtējo reizi lemtu par premjera kandidāta virzīšanu. Jautāts par noskaņojumu organizācijā, “Vienotības” ģenerālsekretārs atzina, ka partijā šobrīd ir nopietna iekšējā spriedze un būtiskas viedokļu atšķirības. “Bet tas ir tikai normāli, un mēs varēsim šo izaicinājumu izturēt,” optimistiski apgalvoja Kampars.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Tu esi mucā audzēts un pa spundi barots, tāpat kā tavs Brigmanis! Deputāti Saeimā drīkst būt 2 termiņus, tas tikai veicinās arī premjera izvēli. Tagad ekskomunisti Latvijā sagādājuši sev siltu un ienesīgu nišu no iepriekšējās, totalitārās sistēmas – līdz mūža beigām būt par deputātu, kas ir arī viens no valsts stagnācijas iemesliem. Cik ilgi tas turpināsies?

 2. Vienotības agonija Atbildēt

  Korumpētais Vienotības grupējums arvien nesaprot ka ir jau politiski līķi jo veica valsts nodevību aicinot šeit migrantus/teroristus un balsojot un aģitējot par to uzņemšanu Latvijā. Tāds pats liktenis gaida jebkuru partiju un premjeru kas atbalstīs migrantu uzņemšanu Latvijā. Politiskie līķi (Vienotība) ir jānorok nevis jācenšas tos atdzīvināt un pārtaisīt par staigājošiem miroņiem.

 3. liela pieredze kompartijas “darbos”.Zagligs,delzains skatiens liecina par to,ka bail pazaudeet sili! Bet pienaksies.Vajag tikai vienu likumu pienemt saeimaa.Tas ir aizliegt darboties politikaa bijusajiem komunistiem un to uzpistenjiem.Bus miers un labklajiba.A shitos visus “vecisus” uz tiesas sola par Latvijas izlaupisanu.Citadi viniem gribeesana tikt pie varas buus lidz 80 gadiem! Paskataties uz Adamsonu,vai man nav taisniba.Kur vel sarkanaku radibu atradisi Latvija,nodzierie bet seez saeimaa un atbalsta okupantikus.

  • Neaizstāvot Brigmani – ”liela pieredze kompartijas “darbos”” – savulaik ļoti labi prata saredzēt ambiciozas sievas un zināja, kā rīkoties ( kompartijas skola ) un nu tā arī rīkojas – pie tam pareizi = ļauj bļaustīties un izgāzties un tikai tad sāks rīkoties.
   Ja cilvēks vecāks – to vajadzētu saprast – tie jaunie jau pat ar pieri sienā skries aplausu dēļ…

  • Šitam draņķim – un kaut ar vienu argumentu tu nebiji spējīgs/a apstrīdēt Brigmaņa viedokli. Nevis tikai draņķis, bet aptaurēts draņķis tu esi.

 4. naks no austrumiem,ta apmeram VVF.Krustevs panemis zemo startu un berzee savas netiraas plezninas.Gan jau gan vel tiksim pie sprices.Vejonim nav mugurkaula,ko ljau,ka knosas ka utis pa kazoku?

 5. Vairu Vīķi-Freibergu par premjeri un punkts! Labāku premjera kandidātu jūs neatradīsiet, Vējoņa kungs.
  Viss šo partiju bērnudārzs lai pastāv pie ratiem un Freibergas kundze strādās valsts, nevis atsevišķu
  partiju interesēs, tas jau ir pārbaudīts.

  • Ha, ha, šie vīķes apmātie .. joprojām dzīvi un apjūsmo savu elku. Te laikam ir gadījums, kad cilvēciņi tā arī nesapratīs, ka “tukša muca tālu skan” ir par vīķi.

 6. Vienkārši totalitārais diktāts brūk kopā, tāpēc ar tā spriedze

 7. Adventa laika politiskās spēlītes draud ar vēl zemāku slieksni sabiedrības līdzdalībai valsts veidošanas politikā.Tiem ,kas uz skatuves,liekās,ka šāda viņu aizrautīga tielēšanās vēl nav kļuvusi pietiekami groteska.

 8. Saldus kompar†ijas sekre†ārs, mēslu vedējs un kapu apganītājs!

  • Tev tas līmenis ir daudz zemāks par kolhoza fermas kompartijas šūniņas vadītājas līmeni, pat nevienu teikumu nevarēji uzrakstīt par Brigmaņa teikto, ha!

 9. Vai tiešām partijnieki paši neapjēdz, ka ar savām savstarpējām cīņām par varu, sabiedrībā rada negatīvu attieksmi, pat naidu pret sevi? Vai tiešām visiem uzaudzēta tik bieza āda, ka par mūsu viedokli tikai nospļauties? Uz ko ceriet, politikāņi?

 10. vai tad politiķiem nevajadzētu būt savstarpēji vienotiem? tā jūs tur pa to saeimi mahājaties cīnaties tik pa varas vietām un naudām bet ciešam tikai mēs parastie pilsoņi. :@

 11. Acis kā Pablo Eskobaram viltīgam.Ko viņš gaida vai apvienot fīreru Krievijā?

 12. Teiciens ,,tarakāni burkā,, ir vietā. Viens pret visiem un visi pret vienu.Viss notiek īstā latviešu garā.
  Laiks iejaukties kādam ārējam spēkam lai īstenotu savas intereses.

 13. Kurš gan premjera kandidāts kāps uz Āboltiņas mīnu lauka? Tas sekmīgi tiks izgāztas un te par prezidents nelīdzēs – tā dāma : vai nu es vai neviens. Tā var rīkoties tikai politiķis ar sliktu reputāciju – pat Saeimā iekļūva apšaubāmā ceļā caur kanalizāciju un ne pa goda vārtiem un val un vel līdz tā publiskā mēdīšanās kā visatļautības piemērs…Ta kā kā sagaidāms vel kāds gājiens ar to premjerēšanu …Kāds lielais mērķis ? Un tas laikam nav premjera krēsls, bet vel lielāks. Mehānisms vienkārš – valdību nevar sastādīt, prezidents ar referendumu grib mainīt Saeimu – nav kvoruma un pats ir atlaist – un tā dižā stunda ir klāt…Slikts scenārijs, bet reāls tādai kā spēju intrigantei Āboltiņai,

 14. Pienācis brīdis valsts prezidentam izvēlēties spēcīgu kandidātu, varbūt bezpartejisku.

 15. Visi “padomieši” vai “padlatvieši” vēl arvien nav nogājuši no skatuves Latvijā. Kamēr tas nebūs noticis, tikmēr valsts intereses vienmēr būs otrā vietā. “Vienotība” nav labāka par “Latvijas ceļu”, kamēr “Zaļo un zemnieku savienība” neaizstāv ne “zemniekus”, ne “zaļos”, bet gan Krievijai pietuvinātos oligarhus. Pirmais solis ZZS, lai iegūtu kredibilitāti, būtu atbrīvoties no biedra Brigmaņa. Un Āboltiņa — jebkurā citā Rietumu demokratijā viņa jau sen būtu aizsūtīta uz polītiķu mēslaini.

 16. Paklausieties, miiksto un gljeevo IDIOTU deputaatu bars, beidziet vienreiz njirgaaties par MANU VALSTI!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+