×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

12. Saeimas vēlēšanas: ZZS “izpušķo” sarakstu
 (9)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās), ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis, partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Saeimas deputāts Jānis Vucāns.

Rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sarakstos atrodami gandrīz visi pašreizējās parlamenta frakcijas deputāti, atskaitot cienījamu vecumu sasniegušo narkologu Jāni Strazdiņu.

Tāpat deputātu kandidātu vidū nav atrodama Iveta Grigule, kura, pateicoties apjomīgai individuālai reklāmas kampaņai, pavasarī iekļuva Eiropas Parlamentā. Taču varat būt droši, ka arī bez Grigules garlaicīgi nebūs, jo ZZS atraduši viņas cienīgu aizstājēju – kolorīto uzņēmēju Gunti Belēviču. Pirms vairākiem gadiem pārdevis “Mēness aptieku” tīklu, Belēvičs nodevies gan dažādiem biznesa hobijiem (bioloģiskā saimniekošana, briežu audzēšana), gan politiskām avantūrām – īsu brīdi bijis kustības “Par labu Latviju” vadītājs un no Zaļās partijas rindām centies kļūt par Rīgas mēru, taču neveiksmīgi. Izredzes uz Saeimas deputāta vietu gan viņam ir labākas, jo Belēvičam atvēlēta pirmā vieta Rīgas sarakstā, turklāt viņa rocība, daiļrunība un vēlme gozēties uzmanības centrā ļauj prognozēt ļoti spilgtu individuālu priekšvēlēšanu kampaņu. Belēvičs ir pretrunīga personība, kas, no vienas puses, propagandē zaļu dzīvesveidu, bet, no otras, iegādājas savam uzņēmumam dārgu un benzīnu rijošu auto. Savus kritiķus apsaukā par “pērkamiem boļševikiem”. Politiski ierasti miermīlīgā ZZS viņa aktivitātei varētu būt izaicinājums.

ZZS rindās mājvietu paklusām raduši arī citi iznīkušo politisko spēku pārstāvji. Jau kādu laiku zaļzemnieku frakcijā darbojas Māris Kučinskis (kādreiz Tautas partija). Uz 12. Saeimu no ZZS kandidēs arī bijušais TP vadītājs Mareks Segliņš un “Latvijas ceļa” vadītājs Andrejs Panteļējevs.

ZZS arī uztur dzīvu tradīciju “izpušķot” sarakstu ar cilvēkiem, kuri atpazīstamību guvuši sporta laukumos un mākslas pasaulē. Šoreiz gan tie ir ļaudis, kas savas aktīvās sportistu vai mākslinieku gaitas beiguši. Piemēram, Zemgales sarakstā ceturtajā vietā ir sirsnīgais spēkavīrs un Latvijas armijas “seja” Raimonds Bergmanis, Rīgas sarakstā 19. vietā – leģendārais latviešu fotomeistars Gunārs Binde.

Kopumā ZZS vēlēšanām izvirzījuši maksimālo iespējamo kandidātu skaitu – 115 cilvēkus. To vidū cilvēki no Latvijas Zemnieku savienības, Zaļās partijas, partijas “Latvijai un Ventspilij”, Liepājas partijas un Līvānu partijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. “zaļie” konformkomunis†i.

 2. ” ZZS “izpušķo” sarakstu” – un tie krāšņākie pušķīši viņiem ir Lembergs ar Brigmani…

 3. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

  Kuras Saeimas vēlēšanas? Pēc mana skaita jābūt 13. Saeimas vēlēšanam. Paskaitiet visas Saeimas. Piektā Saeima kuru ievēlēja 1940. gadā, iedancoja Latviju PSRS satāva.

  Tad kādā valstī dzīvojam????

 4. Bilde lieliska – skatu virzieni skaidri rāda, kurš te saimnieks.

 5. Kad redzu to kretīnisko pabalstu dalītāju, vākt gribās

 6. Ja ir Lembergs, tad ir boļševiku principi ar zagšanu priekšgalā. Par zaļiem varētu balsot, bet par Dūklavu, kuram sabiedrības intereses nerūp nemaz, tikai ražotāju, nav pieņemami.

 7. Vai 73 gadi ir CIENĪJAMS vecums narkologam Strazdiņam?????????? Smiekli nāk! Kādi veči nav politiķi citās valstīs, neskatoties par smilšu biršanu no viņiem, un NEKAS!!! Binde irKAPITĀLS VECIS, kurš dzimis 1933.gadā, kamēr Strazdiņš tikai 1941.gadā!!! KAS NOTIEK ZZS??? Baidāties no patiesības?! ZZS lāpās!!! Manuprāt šīs partijas politika un mērķis SEN SKAIDRI!? Domājošam cilvēkam viņi pilnas ausis un prātu nepiepūtīs!!! Tam sen zināms saraksts, par kuru nodot savu TIK DĀRGO BALSI, lai NEPIEĻAUTU ĀRPRĀTU!!! Mums NAV gandrīz par ko balsot!?? Vēlēšanu sistēma NETIEK MAINĪTA GADIEM!!! Visi politiskie līķi mostas jaunam startam SAVĀ LABĀ un cer uz ievēlēšanu…Vajag likumu – “caurkritušiem” NEĻAUT balotēties OTRREIZ!!! “Vienotība” nepārtraukti dzen jokus ar savu elektorātu, ir KURLI un AKLI pret to, AIZBAIDA NO SEVIS UN VALSTS !!! Darbojas kā VIENAS DIENAS SAIMNIEKI!!! Gaidu to brīdi, kad latviskās valdošās partijas SAPRATĪS stāvokli valstī un SĀKS ANALĪTISKI DARBOTIES, aptverot VISU LATVIJU kopumā , PIETURĒSIES PIE SOLĪTĀ, NEŠOKĒS SAVUS VĒLĒTĀJUS OTRĀ RĪTĀ !?????

 8. Rakstā vērojama viena neliela pretruna – Gunārs Binde ir 8 gadus vecāks par narkologu Jāni Strazdiņu…

Draugiem Facebook Twitter Google+