×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
18. jūnijs, 2013
Drukāt

ZZS: meklējiet Baibu Broku (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Labā Augusta Brigmaņa kopšanā nodota, Zaļo un zemnieku savienība izrādījusies ar nenolietojamu derīguma termiņu un kā dziļu mietsakni dzinusi Saeimas ēkas citiem neaudzelīgajā parketā.

Protams, ļaunvēļi vilks uz zoba šo partiju par “vecu kā zeme” fosiliju, par rūgušpienu programmā, par pašaustām drānām, par naftas zemniekiem, un arī Saeimas nama sienas, ja vien prastu runāt, šo to pastāstītu, tomēr viņi pēc katrām vēlēšanām Jēkaba ielā ieguļas kā neizkustināms Stounhendžas bluķis, balsotājiem atkal ir patikusi un garšojusi ZZS ceptā plātsmaize, un viens otrs saimniekpapus savienībai bijis tik uzticīgs, ka drīz varēs svinēt zelta kāzas ar līgavu zemniekpartiju. Kāpēc balsot par citiem un mīt politisko gaumi, ja pat Mirttante teica – vai tad rīdzinieki ir cilvēki, gari mati… Un tā skaistā, frizētā sirmgalvja vadībā ik pēc četriem gadiem, publikai tikpat labi pazīstami kā “Silmaču” māju ļaudis, zemsavieši jūdz savu pletīzeri ar peršu “būsim saimnieki Latvijas zemē”, ar maltuves dziesmām un Gunta Skrastiņa ziņģēm uz politisko skroderdienu skatuves – neizsvilpti.

Bet rekur labi zināmajā komēdijā pieteikta lomu maiņa! Galveno un iemīļotāko aktieri Ābramu no Ventspils, kuru izrādes kulminācijas brīdī un skatītāju visnepacietīgāk gaidītajā ainā citām reizēm uzspēra gaisā ar žāvēties nolikto pulveri pielādētā krāsnsaugšā, mainīšot ar svaigāku, talantīgāku dublieri!

Tagad par ZZS premjerministra kandidātu virzīšot Jāni Dūklavu vai citu “stabilu tautsaimnieku”. Laba izvēle. Nav ko kritizēt, un zemsavieši jāpaslavē, ka tie savlaicīgi darījuši zināmu pirmo numuru. Viņiem uzdos papildu jautājumus (vai atbalstīs 
Andra Bērziņa pārvēlēšanu, kā izturēsies pret “SC” ņemšanu valdībā), taču te visiem būs jāatklāj kārtis. Ar mīlīgi saukto “Dūcīti” kā panākumu skroderi Dūdaru priekšgalā ZZS uzlasīs vārpas no sava lauka. Tomēr no Brigmaņa varēja saklausīt, ka šoreiz apvienība vēlētos ne tikai lustīgu ziņģēšanu, bet vispārējos Dziesmu svētkus vienreiz arī savā sētā, uzvaru pār pārējām latviskajām partijām, no kurām vienai aizgājis ciet širmis, citas gatavas otru miegā gulošu nožmiegt, un tad ZZS ar mieru mīlošu politiku visā ieturēt vidusmēru plūktu laurus. Tad vecā identitāte jāsaziepē, jānoberž, jāizskalo un jāuzspodrina.

Es teiktu ZZS – meklējiet Baibu Broku! Kaut ko tikpat jaunu un skaistu kā kādreiz Ivars Kalniņš, stabilo tautsaimnieku, kurš manifestētos Eiropā un gados jauno vietējo vēlētāju vidū, mazākais, kā Valdis Dombrovskis. Varbūt tāds tepat kaut kur nepiesiets ganās?

Ģimenes pavarda svētlaimi sagādās arī kā Kurbads līdz pleciem dziļi dzimtajā zemē iegrimušais, krietnais piebaldzēns Jānis Dūklavs, bet varbūt atrodas vēl labāks čals kā premjera kandidāts, lai pat ar niknākā buļļa temperamentu apveltītais konkurents nespētu baurot, ka ZZS ir veca, nospeķota liste ar traipiem, kur dalībniekiem tik dot adīt zeķes.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai vai vai uz kurieni mes velkam. es un mana gimene vairs nekad pazzs nebalso.nacionali visu izjauca , vinu var pilidzinat pie cekistiem>>>

Draugiem Facebook Twitter Google+