Latvijā
Politika

ZZS: NATO ir drošības garants; sabiedroto karavīriem ar cieņu jāizturas pret Latviju 16

Foto – Karīna Miezāja

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes sēdē pirmdien apvienību veidojošo partiju līderi vienojās par kopīgu nostāju attiecībā uz Latvijas valsts aizsardzības un drošības situāciju, norādot, ka dalība NATO ir Latvijas ārējās drošības garants, informē ZZS preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Par šo paziņojumu vienojušies ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis, partijas “Latvijai un Ventspilij” priekšsēdētājs Aivars Lembergs un Liepājas partijas priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš.

Apvienība paziņojumā atzīmē, ka ZZS ir atbalstījusi Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā un NATO, par to balsojot apvienības Saeimas frakcijas deputātiem.

“ZZS nostāja un politika nav mainījusies – apvienību veidojošās partijas – Latvijas Zemnieku savienība, Latvijas Zaļā partija, partija “Latvijai un Ventspilij” un Liepājas partija – ir pārliecinātas, ka dalība NATO ir Latvijas ārējās drošības garants. Vienlaikus būtiski ir sekmēt iedzīvotāju sociālo un ekonomisko drošību un sabiedrības integrāciju, lai stiprinātu iekšējo stabilitāti valstī,” teikts paziņojumā.

ZZS arī pauž pārliecību, ka Latvijas valsts aizsardzībai un drošībai ļoti svarīgs ir NATO militārais atbalsts gan Latvijā, gan Baltijas reģionā kopumā. ZZS iepriekš ir paudusi atbalstu Latvijas karavīru nosūtīšanai dalībai misijās ārvalstīs, un Latvijas partneri ir pauduši atzinīgus vārdus par apvienības militārpersonu ieguldījumu. “Tāpēc uzskatām par svarīgu, lai arī sabiedroto karavīri ar cieņu izturētos pret mūsu valsti, uzturoties Latvijā,” norāda ZZS.

ZZS atzīmē, ka tā novērtē Latvijas sabiedroto ieguldījumu mūsu valsts drošības stiprināšanā un pauž pārliecību, ka, turpinot līdzšinējo ciešo sadarbību ar saviem NATO partneriem, tiks stiprināta Latvijas drošība pret iespējamajiem apdraudējumiem. “Tas arī nosaka vienu no ZZS būtiskākajām prioritātēm turpmāk – panākt Latvijas aizsardzības budžeta palielinājumu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta,” teikts paziņojumā.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka valdošā koalīcija norobežojas no Ventspils domes priekšsēdētāja un partijas “Latvijai un Ventspilij” līdera Lemberga izteikumiem par NATO karavīriem un prasa koalīcijā esošās ZZS sadarbības partneriem “Latvijai un Ventspilij” formulēt savu nostāju par NATO spēku klātbūtni Latvijā.

Pagājušās nedēļas nogalē Ventspilī notikuši vairāki incidenti, kuros cietuši starptautiskajā mīnu meklēšanas operācijā “Open Spirit 2014” iesaistītie jūrnieki. Vissmagāk cietis kāds nīderlandietis, kurš ar nopietnu galvas traumu ievietots Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas reanimācijas nodaļā. Jūrnieks bija cietis incidentā netālu no kādas izklaides vietas Ventspilī.

LA.lv