Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
17. jūlijs, 2014
Drukāt

ZZS neatbalsta jauna ministra amata izveidi uz Latvijas prezidentūras laiku ES Padomē (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neatbalsta jauna ministra amata izveidi uz Latvijas prezidentūras laiku Eiropas Savienības (ES) Padomē.

Telekanāla LNT raidījumā “900 sekundes” ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis skaidroja, ka šāda amata izveide nav vajadzīga.

Viņaprāt, varētu atrast pietiekami augstu ierēdni, piemēram, valsts sekretāra vai valsts sekretāra vietnieka līmenī, kurš varētu veikt noteiktus pienākumus Latvijai kļūstot par prezidējošo valsti ES Padomē.

Politiķis uzskata, ka neraugoties uz šāda amata izveidi, galvenais sarunu veicējs un valsts pārstāvis tik un tā būs ārlietu ministrs. Tādēļ esot lieki mākslīgi radīt ministra posteni, kurš nepieciešams atsevišķu delegāciju pavadīšanai vai dalībai oficiālās vakariņās.

Šāda valsts ministra amata izveidi atbalsta Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Jau ziņots, ka 2015.gada 1.janvārī Latvija kļūs par prezidējošo valsti ES Padomē, šo godpilno pienākumu pārņemot no Itālijas. Prezidentūra tiek īstenota, sadarbojoties trim dalībvalstīm, kuras uzņemas prezidentūru viena pēc otras. Šī gada 24.jūnijā ES Vispārējo lietu padome apstiprināja nākamo ES Padomē prezidējošo valstu trio – Itālijas, Latvijas un Luksemburgas – sagatavoto ES Padomes darba programmu 18 mēnešiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ZZS jau ieinteresēti,lai Latvija savā prezidentūras laikā izskatītos pēc iespējas sliktāk.To taču vēlas arī viņu draugi -SC.

  2. Visu pēc kārtas! Atbildēt

    Lai izveidotu jauna ministra amatu uz Latvijas prezidentūras laiku ES Padomē,vispirms jāsamazina Latvijas 13 ministriju skaitu līdz Rumānijas vai Ungārijas 8 ministrijām!Budžets nav no gumijas! Latvijā vēl palikušo skaits arī!

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (3)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (3)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+