ZZS neatbalsta pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2014.gada 0

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcija neatbalstīs pensionēšanās vecuma paaugstināšanu no 2014.gada, aģentūrai LETA pastāstīja ZZS frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Ja koalīcija panāks šādas likuma izmaiņas, tad arī ZZS frakcija lūgs Valsts prezidentam Andrim Bērziņam tās neizsludināt, solīja Brigmanis.

Savukārt, runājot par “Saskaņas centra” (SC) solījumiem rīkot referendumu par šo jautājumu, Brigmanis atzina, ka ZZS vispirms vēlētos izmantot citas iespējas. “Bet katra lieta ir apsverama,” piebilda politiķis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Brigmanis skaidroja, ka iepriekš, ZZS strādājot vienā valdībā ar “Vienotību”, bijusi vienošanās, ka pensijas vecums tiks paaugstināts sākot no 2016.gada. “Tāda bija vienošanās, ar to tika iets uz vēlēšanām un cilvēki ar to rēķinājās,” akcentēja ZZS frakcijas vadītājs, piebilstot, ka par 2016.gadu bijusi panākta vienošanās arī ar sociālajiem partneriem.

ZZS politiķis uzsvēra, ka pensijas vecuma paaugstināšana jau no 2014.gada būtiski skars iedzīvotāju grupas, kas savu tālāko dzīvi bija ieplānojuši savādāk.

Kā ziņots, opozīcija vērsīsies pie Valsts prezidenta, ja Saeimas vairākums atbalstīs lēmumu par pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, aģentūru LETA informēja SC frakcijā. Ka norāda SC deputāts Andrejs Klementjevs, prezidentam likuma publikācija un arī likuma spēkā stāšanās jāaptur, ja to viņam prasīs ne mazāk kā viena trešdaļa deputātu – 34 parlamentārieši. Saeimas konstitucionālā mazākuma apturēts likums tiek nodots tautas nobalsošanai, ja to pieprasa desmitā daļa vēlētāju.

Šonedēļ valdības komiteja akceptēja grozījumu virzīšanu uz Ministru kabinetu, kas paredz pašreizējo pensionēšanās vecumu – 62 gadus – 2014. un 2015.gada 1.janvārī paaugstināt par trīs mēnešiem, savukārt no 2016.gada ik gadu to paaugstinās par pusgadu, līdz 2020.gadā tiks sasniegts 65 gadu vecums.

Vienlaikus ar vispārējā pensionēšanās vecuma paaugstināšanu tiks celts arī pensionēšanās vecums priekšlaicīgajām pensijām, proti, 2014. un 2015.gadā tās arī tiks paaugstinātas par trīs mēnešiem, bet, sākot ar 2016.gadu, to ik gadu paaugstinās par pusgadu, līdz 2020.gadā tiek sasniegts 63 gadu vecums. Tāpat paredzēts noteikt tiesības pieprasīt vecuma pensiju priekšlaicīgi bez termiņa ierobežojuma. Patlaban likumā “Par valsts pensijām” noteikts, ka priekšlaicīgi pensionēties varēs līdz 2013.gada beigām.