×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
30. oktobris, 2013
Drukāt

ZZS neatbalstīs nākamā gada budžetu galīgajā lasījumā

Foto: LETAFoto: LETA

Centriskās partijas "Latvijas Zemnieku savienība" (LZS) biedre Ilona Jurševska, LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, LZS partijas biedrs Roberts Dilba un LZS priekšsēdētāja pirmais vietnieks Uldis Augulis piedalās partijas gadskārtējā kongresā Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

Lai arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) atbalstīja nākamā gada budžeta projekta nodošanu Saeimas komisijām un pieņemšanu 1.lasījumā, galīgajā lasījumā partija par to vairs nebalsos, jo valdība nav atbalstījusi būtiskākos no ZZS sagatavotajiem budžeta papildināšanas priekšlikumiem, informēja ZZS pārstāve Ilona Jurševska.

ZZS jau iepriekš ir norādījusi, ka tās balsojums par 2014.gada budžetu būs atkarīgs no valdības un koalīcijas spējas izšķirties par atbalstu vairākiem ZZS iniciētiem priekšlikumiem. Runa ir par iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadalījuma proporcijas maiņu starp valsts un pašvaldību budžetiem. ZZS uzskata, ka pašvaldību budžetos 2014.gadā jānonāk vismaz 81% no IIN ieņēmumiem šobrīd esošo 80% vietā, savukārt valsts budžetā būtu atstājami 19% šī nodokļa ieņēmumu.

Otrs no ZZS frakcijas sagatavotajiem priekšlikumiem paredz mērķdotācijas palielināšanu 11,8 miljonu latu apmērā pašvaldību autoceļiem (ielām).

Pēc Jurševskas vārdiem, trešais būtiskais priekšlikums paredz risināt nepietiekamo valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem – ZZS rosina Izglītības un zinātnes ministriju brīvpusdienas nodrošināt arī 3. un 4. klašu audzēkņiem no nākamā gada.

Šie priekšlikumi nav atbalstīti, līdz ar to “ZZS nevar nodrošināt nepieciešamo atbalstu koalīcijai balsojumā par 2014.gada budžetu”. ZZS jau iepriekš pauda viedokli, ka 2014.gada budžeta projekts joprojām nerisina daudzas sasāpējušas problēmas un neatvieglos Latvijas iedzīvotāju ikdienu.

Balsojums par budžetu galīgajā lasījumā gaidāms 6.novembrī.

Kā ziņots, valdošā koalīcija ir atbalstījusi opozīcijas budžeta priekšlikumus dažu simtu tūkstošu apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+