×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

ZZS: Pašvaldību budžetos 2013.gadā jānonāk 85% no IIN ieņēmumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) iebilst pret 2013.gada valsts budžeta projektā noteikto iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadalījuma proporciju: pašvaldību budžetiem – 80% un valsts budžetam – 20% apmērā, aģentūru LETA informēja ZZS biroja vadītāja Ilona Jurševska.

Pašvaldību budžetos 2013.gadā jānonāk 85% no IIN ieņēmumiem, norāda ZZS, komentējot 25.septembrī Ministru kabinetā akceptēto nākamā gada valsts budžeta projektu.

ZZS skaidro, ka ir būtiski samazināt darbaspēka nodokļu slogu, kas Latvijā ir viens no augstākajiem Eiropas Savienībā, taču valdības piedāvātais IIN un pievienotās vērtības nodokļa jeb PVN samazinājuma plāns ir neefektīvs un pozitīvu ietekmi uz Latvijas iedzīvotāju labklājību nesniegs.

Vienlaikus ar IIN likmes samazinājumu valdībai ir jānodrošina pašvaldību budžetus kompensējošie pasākumi, kas izlīdzinās krīzes laikā ievērojami samazinājušās iespējas nodrošināt pašvaldību infrastruktūras uzturēšanu un attīstību.

“Ja valdība pauž gandarījumu par labiem ekonomiskās izaugsmes rādītājiem, tad ir jānodrošina līdzsvarots budžeta ieņēmumu pieauguma sadalījums starp valsts un pašvaldību budžetiem. Krīzes gados ir ievērojami samazinājušās pašvaldību iespējas risināt tādus sasāpējušus jautājumus kā bērnudārzu rindas un pirmsskolas iestāžu pedagogu algas, sabiedriskā transporta nepietiekamās dotācijas vietējiem maršrutiem un autoceļu uzturēšana, drīzumā sagaidāmās apkures problēmas un citus,” uzsver ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis.

Politiskais spēks atgādina, ka jau šī gada maijā ZZS deputāti sagatavoja un iesniedza Saeimas Budžeta un finanšu komisijai priekšlikumu, sākot ar 2013.gadu IIN likmi sākt samazināt par 9% trīs gadu laikā – no 25% līdz 16% 2015.gadā.

Savukārt IIN atvieglojumu par apgādībā esošu personu jānosaka 50% apmērā no minimālās mēneša darba algas saskaņā ar Ģimenes valsts politikas pamatnostādnēm.

Kā ziņots, pieņemtie grozījumi likumā par iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) paredz, ka trīs gadu laikā IIN likme tiks samazināta par pieciem procentpunktiem – no pašreizējiem 25% līdz 20%. Paredzēts, ka no 2013.gada 1.janvāra IIN likme būs 24%, 2014.gadā tā būs 22%, bet 2015.gadā – 20%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+