×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
24. marts, 2012
Drukāt

ZZS reitings martā piedzīvojis kāpumu

zzs

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitings martā paaugstinājies no 6,2% uz 9,3%, 24.martā Jelgavā notiekošajā Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā ziņoja Latvijas Faktu vadītājs Aigars Freimanis.

Freimanis ZZS reitinga straujo kāpumu skaidroja ar to, ka vēlētāji ir novērtējuši ZZS pragmatismu pēcreferenduma sakāpinātajā nacionālajā gaisotnē. Freimanis arī norādīja, ka ZZS, gan būdama varas partija, gan darbodamās opozīcijā, vienmēr ir pratusi saglabāt neitralitāti, ko varētu raksturot kā “bez varas esošas lordu palātas ideoloģiju”.

Savukārt pārējo partiju reitingos būtisku izmaiņu neesot – par “Saskaņas centru” balsotu 20%, kas ir par 1,5 procentpunktiem mazāk nekā iepriekšējā aptaujā, “Vienotības” reitings pieaudzis par 1,1 procentpunktu un to atbalsta 16,5% vēlētāju, nacionālās apvienības atbalsts sarucis par 0,7 procentpunktiem un to atbalsta 9,2% vēlētāju, bet Zatlera Reformu partijas atbalsts pieaudzis par 0,3 procentpunktiem un tai ir 3,6% vēlētāju atbalsts.

Freimanis arī analizējis ZZS vēlētāju sastāvu, kas pēdējo četru gadu laikā neesot būtiski mainījies. Kļūdains esot pieņēmums, ka par ZZS balso galvenokārt pensionāri, šī partija ir iecienīta arī ekonomiski aktīvo iedzīvotāju grupā. ZZS vēlētājs neesot ne pārāk bagāts, ne nabags, ar izteikti konservatīviem uzskatiem.

Sociologs atzina, ka viņam pārsteigumu raisījuši aptaujas rezultāti par ZZS vēlētāju otro izvēli. Ja agrāk ZZS vēlētāji kā otru atbalstāmo partiju norādījuši TB/LNNK, tad pirms 11. Saeimas vēlēšanām viņu otrā izvēle bijusi SC.

ZZS vēlētāju vidū esot liels īpatsvars cilvēku ar augstāko izglītību. Pieaudzis arī vīriešu skaits ZZS atbalstītāju vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+