×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

ZZS šodienas laikā sniegs atbildi par piedāvājumu uzņemties AM vadību (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās), ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis un Saeimas deputāts, Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Raimonds Vējonis pirms tikšanās ar Ministru prezidentu, lai turpinātu diskusijas par valdības veidošanu un atbildības jomu sadali.

“Vienotība” šodien piedāvājusi Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) uzņemties atbildību par Aizsardzības ministriju (AM), apmaiņā pret iepriekš piedāvāto Izglītības un zinātnes ministriju, tomēr šorīt notikušās abu partiju konsultācijas noslēgušās ar ZZS vēlmi vēl apdomāt šo piedāvājumu un atbildi sniegt šīs dienas laikā.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc tikšanās ar ‘Vienotības” pārstāvjiem žurnālistiem sacīja, ka šis piedāvājums uzņemties atbildību par AM tiks izsvērts un šīs dienas laikā tiks sniegta atbilde.

Lai gan šorīt pirms abu partiju konsultācijas Ministru prezidenta amata kandidāte Laimdota Straujuma (V) intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja, ka ZZS varētu piekrist “Vienotības” piedāvājumam, jo jau vakar pēc “Vienotības” valdes sēdes ZZS esot sniedzis neformālu piekrišanu tam.

Jau ziņots, ZZS pārstāvji pirmdien informēja Straujumu, ka ZZS jaunajā valdībā neuzņemsies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) vadību. ZZS savu lēmumu pamatojusi ar to, ka IZM būtu jāvada profesionālim, kāda tās rindās pašlaik neesot.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis žurnālistiem skaidroja, ka šī politiskā spēka pārstāvji konsultējās ar sociālajiem partneriem par iespējamo ministra amata kandidātu. Sarunās kā labākie potenciālie ministru amata kandidāti tika minēti pašreizējais izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) un bijusī ministre Ina Druviete (V), akcentēja Brigmanis.

Brigmanis arī pauda, ka gaidīs Straujumas piedāvājumu iespējamam risinājumam.

“Vienotības” valde pirmdien vakarā notikušajā sēdē izskatīja dažādus risinājumus situācijai saistībā ar valdības veidošanu, kā vienu no variantiem vērtējot iespēju atteikties no Aizsardzības ministrijas vadīšanas, piedāvājot to ZZS, un virzīt savu izglītības un zinātnes ministru.

Tikmēr citi potenciālie valdības partneri – RP un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) – jau pauduši atbalstu iepriekš izteiktajam Straujumas piedāvājumam par atbildības jomu sadali jaunajā valdībā.

RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters pēc sanāksmes sacīja, ka ZZS jānonāk līdz atbildei, vai galu galā šis politiskais spēks ir gatavs iesaistīties koalīcijas darbā. Taujāts par iespējamiem ZZS rīcības motīviem, Demiters pauda, ka “šeit jau nav nekādu minējumu”, jo ZZS pārstāvji jau pauduši, ka vēlas vadīt gan Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), gan Zemkopības ministriju.

Savukārt VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars sociālajā tīklā “twitter.com”, paužot personīgo viedokli, raksta: “Ja jaunās koalīcijas partijas vienotos par skolu pilnīgu pāreju uz valsts valodu, tad VL-TB/LNNK varētu ņemt IZM VARAM vietā.” Līdz šim topošās koalīcijas pārstāvji norādīja, ka viņiem ir atšķirīgi viedokļi jautājumā par pilnīgu pāreju uz latviešu valodu skolās, tāpēc tas būtu jārisina pēc Saeimas vēlēšanām.

Saskaņā ar Straujumas iepriekš izteikto piedāvājumu ZZS jaunajā valdībā tiktu IZM, Labklājības ministrija un Zemkopības ministrija, kā arī parlamentārā sekretāra amats VARAM.

Savukārt RP saglabātu atbildību par Ārlietu, Iekšlietu un Ekonomikas ministriju. Savukārt citas diskusijas izraisījušās par to, ka VARAM vadība tiktu nacionālajai apvienībai.

VL-TB/LNNK bez VARAM piedāvāts uzņemties atbildību par Tieslietu ministriju un Kultūras ministriju, kā arī, iespējams, parlamentārā sekretāra amatu Labklājības ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nevaru ciest ,ka šie mūsu vārdu nēsā un apkauno.

  2. “Vienotība” apsver…!!! HA,HA!!! Tad jau tai nebūtu VIENALGA, KO DOMĀ VĒLĒTĀJI!? Aizsardzības ministrijai ir jāpaliek tās pārraudzībā, jo NAV iemesla manīt ministru, kurš savu darbu veic LABI un ir ministru darba vērtējuma reitingu pirmajā vietā!??Vienīgā nelaime, ka ministrs ĻOTI NEPATĪK PREZIDENTAM BĒRZIŅAM!?? KĀPĒC!??Zināms nav, bet ĻOTI nepatīk!!! Nevaru iedomāties šo ministriju ZZS pakļautībā…!? Nu tad ir VĀKS!!! Liekas, ka līdz ar ZZS jauno AM atsāksies Zvārdes bijušā poligona jautājums un tā zemes ATŅEMS saldeniešiem, kuri atguvuši un iekopuši savu senču zemīti – viņus vai nu KULTURĀLI vai brutāli no turienes padzīs, jo Zvārdes zemes bija prezidenta Bērziņa redzes lokā un domāju, ka TIEŠI AM Pabrika dēļ tās palika saviem īstajiem saimniekiem?!?…Vērojot visas perepētijas ap jaunās valdibas veidošanu liekas, ka Strajumas kundze būs kā marionete, ko grozīs ĀBOLTIŅAS kundze un pareizi vien ir eksprezidentam Zatleram, ka šī būs TIKAI SEV STRĀDĀJOŠA VALDĪBA, tautai no viņas darba NEATLĒKS NEKAS!!! Visiem ir zināms, kas par partiju ir ZZS… Skaidrs, ka 12. Saeimas vēlēšanās savu balsi vairs NOTEIKTI neatdošu par “VIENOTĪBU” tikai AM noņemšanas dēļ – šī partija neciena savu darbu LABI DAROŠUS DARBINIEKUS!??…Valsts labklājība viņiem pie kājas!!!

  3. Vispadevīgi gaidīšim augstdzimušā lemberga visžēlīgo atbildi.Ātri gan.Nebūs,kā cars Aleksandrs3.lika gaidīt Eiropai uz atbildi,uzskatot ka viņa zvejošanas nodarbes ir svarīgākas par valsts jautājumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+