Mobilā versija
-2.1°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
3. augusts, 2016
Drukāt

ZZS šogad ziedots vairāk nekā visām Saeimā pārstāvētajām partijām kopā (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Saeimas Zaļo un Zemnieku savienības frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis (no kreisās), Latvijas Zemnieku savienības partijas biedrs Roberts Dilba un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks piedalās Latvijas Zemnieku savienības kongresā.

Premjerministra Māra Kučinska pārstāvētajai Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un to veidojošajām partijām šogad saziedots 226 231 eiro, kas ir vairāk nekā visām citām Saeimā pārstāvētajām partijām kopā, liecina Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) iesniegtā un aģentūras LETA apkopotā informācija.

ZZS ziedojumos saņēmusi 194 480 eiro, bet to veidojošajām partijām – Latvijas Zemnieku savienībai (LZS) un Latvijas Zaļajai partijai (LZP) – kontos ieskaitīti
attiecīgi 19 740 eiro un 12 011 eiro.

Pārējām parlamentā pārstāvētajām partijām ziedoti kopumā 185 219 eiro. Partijai “Vienotība” saziedots 118 490 eiro, bet nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) saņēmusi 21 203 eiro. Bijušās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas vadītajai partijai “No sirds Latvijai” ziedoti 6330 eiro, bet Latvijas Reģionu apvienība ziedojumos saņēmusi 5420 eiro. Partijai “Saskaņa” pārskaitīti 33 776 eiro.

Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa nesen nodibinātajai partijai “KPV LV” ziedoti vien 305 eiro. Tikmēr Saeimā nepārstāvētā partija “Latvijas attīstībai” ziedojumos saņēmusi 50 000 eiro.

Likums paredz, ka kopējās vienas fiziskas personas iemaksas kalendārā gada laikā vienai partijai nedrīkst pārsniegt 50 minimālo mēnešalgu apmēru – 18 000 eiro.

Šogad sešos mēnešos izmaksātais valsts budžeta finansējums sešām Saeimā pārstāvētajām partijām ir 306 198 eiro apmērā.

Dažas partijas var saņemt valsts budžeta finansējumu, un, neraugoties šo finansējumu, partiju kases joprojām likumīgi var papildināt ar ziedojumiem un biedru naudām.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. tāpēc jau ZZS ir pr Sreļčenoka atkārtotu ievēlēšanu Ziin ,ka grupējumiem tas patiks un ZZS saņems vēl vairāk ziedojumu Viņi tak ir teicami sava Ventspils tēva audzēkņi

  2. Man šķiet, ka te kautkas smird. Un ne tikai Sesks.

  3. nākotnes nav…

Sieva ziņo par vīra pazušanu: Rolands devās peļņā uz Vāciju (10)42 gadus vecais Rolands Rumba 10. janvārī pēdējo reizi sazinājās ar sievu, un kopš tā laika par viņu nav nekādu ziņu, liecina
Saimniecībā notika pat EK mācības: PVD neizpratnē par nelaimi Krimuldā (6)Pagaidām nav zināms, kāpēc Āfrikas cūku mēris (ĀCM) skāris cūku novietni “Rukas” Krimuldas novada Krimuldas pagastā, kurā bija 5023 dzīvnieki, šorīt intervijā
Draugiem Facebook Twitter Google+