×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
28. februāris, 2012
Drukāt

ZZS Sprūdžam pārmet “raganu medības” un amatu piešķiršanu partijas biedriem

sprudzs_leta2

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vadītājs Edmunds Sprūdžs (ZRP) maldina sabiedrību ar šķietami tiesiskiem darbiem, vienlaicīgi piešķirot amatus savas partijas biedriem, apgalvo Zaļo un zemnieku savienība (ZZS). Savukārt Sprūdžs aģentūrai LETA skaidro, ka rīcība sekojusi jaunatklātiem faktiem, kurus neesot bijis iespējams ignorēt.

ZZS pārstāve Ilona Jurševska aģentūrai LETA pauda, ka pārmetumi ZZS par VARAM pakļautībā esošo valsts SIA “Vides projekti” darbību esot vairāk nekā apšaubāmi. Tai pašā laikā tie lieliski parādot Zatlera reformu partijas (ZRP) izmisīgo vēlmi reformēt reformēšanas pēc, pilnībā aizmirstot pašu pasludināto tiesiskuma faktoru.

ZZS norāda, ka “Vides projektiem” katru gadu ir veikta revīzija par Gada pārskatu, ko apstiprinājis zvērināts revidents. Tāpēc pārmetumi, ka audits nav veikts vairākus gadus, pilnībā neatbilstot patiesībai.

Savukārt Sprūdžs aģentūrai LETA skaidroja, ka revidenti savā atzinumā balsoties tikai uz tiem dokumentiem, kas viņiem tiekot iesniegti. Šajā gadījumā esot pamats aizdomām, ka revidentiem iesniegta sagrozīta informācija.

ZZS arī informē, ka Daugavas HES projekta finansējumu un tā izlietojumu uzņēmumā apstiprina saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem, kas nosaka, kādiem mērķiem un kādā apmērā ir pieejams Daugavas HES projekta finansējums. Tāpat šajos esot noteikumos paredzēta gan saskaņošanas, gan atskaitīšanās kārtība ministrijām un Latvenergo.

Kā norāda ZZS, šajos noteikumos ir arī noteikts, ka ir izveidota īpaša Krastu nostiprināšanas darbu, inženieraizsardzības būvju ekspluatācijas koordinēšanas un līdzekļu izlietojuma noteikšanas komisija. Komisijas sastāvā darbojas pārstāvji no VARAM, Ekonomikas ministrijas, Zemkopības ministrijas, Latvenergo, Latvijas pašvaldību savienības, Daugavas upju baseina konsultatīvās padomes, Lielo aizsprostu biedrības un citi. Šī komisija darbojoties pastāvīgi, un auditā minētajā laika posmā no 2009.līdz 2011.gadam tā esot sanākusi regulāri.

Savukārt Sprūdžs norāda, ka šai komisijai bijis tikai konsultatīvs raksturs, turklāt esot pamats domāt, ka tai ir sniegta nepatiesa informācija.

ZZS arī vaino Sprūdžu, ka viņš “Vides projektu” valdē ir iecēlis savus partijas biedrus, turklāt algas jaunajiem valdes locekļiem esot paaugstinātas no 500 uz 1100 latiem mēnesī.

Ministrs aģentūrai LETA skaidroja, ka saistībā ar katastrofālo situāciju uzņēmumā bijis jārīkojas ļoti ātri, tāpēc valdē iecelti cilvēki, kam ir nepieciešamā kvalifikācija un kuriem var uzticēties. Savukārt atalgojums valdes locekļiem paaugstināts saistībā ar darba apjomu pieaugumu, jo valdes locekļu skaits samazināts no trim uz diviem. Turklāt kopējais atalgojuma fonds neesot pieaudzis.

ZZS savā paziņojumā arī apgalvo, ka nākamais solis “raganu medībās” būšot gaidāmā reorganizācija VARAM. “Atbrīvoties no nevēlamiem cilvēkiem, radot amatus savas partijas biedriem – šāda ir pēdējo trīs mēnešu Sprūdža taktika sadarbībā ar ministrijai pakļautajām iestādēm un tās darbiniekiem,” vēsta ZZS.

Runājot par ZZS paustajiem pārmetumiem, ministrs aģentūrai LETA pastāstīja, ka “raganu medības” neesot viņa pašmērķis un šādas rīcības nepieciešamību diktējot fakti, kurus nevarot ignorēt. “Ja es tādas raganu medības vēlētos, tad jau būtu tās sācis pirmajā dienā pēc stāšanās amatā,” skaidroja Sprūdžs.

Jau ziņots, ka saskaņā ar līdz šim VARAM Iekšējā audita departamenta secināto no AS “Latvenergo” Daugavas hidroelektrostaciju (HES) ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas darbiem piešķirtajiem aptuveni 2,8 miljoniem latu neatbilstoši mērķim “Vides projekti” izmantojuši vismaz 735 000 latu.

Auditā par Daugavas HES ūdenskrātuvju krastu nostiprināšanas projektu secināts: lai gan darbojusies komisija, kas uzraudzīja darbu, var secināt, ka tai sniegta nepilnīga, ja ne sagrozīta informācija. Nepatiesa informācija sniegta arī ministrijai un “Latvenergo”.

Saistībā ar “Vides projektos” atklāto paredzēts vērsties Ģenerālprokuratūrā.

Sprūdžs informēja, ka pieņemts lēmums pārbaudīt arī citus valsts SIA “Vides projekti” īstenotus projektus. Kuri projekti tiks vērtēti, viņš neatklāja, taču atzina, ka ir pamats domāt par iespējamiem pārkāpumiem arī citos projektos.

Šomēnes tika nomainīta “Vides projektu” valde, no amatiem atbrīvojot valdes priekšsēdētāju Ivaru Ozoliņu un valdes locekļus Mārtiņu Jirgenu, kā arī bijušā vides ministra Raimonda Vējoņa (ZZS) ilggadējo padomnieku Henriju Avotu. Viņu vietā tika iecelti Zatlera reformu partijas pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+