Latvijā
Politika

ZZS sveic Čakšu. Ko darīt ar nozares vadību, domās 16

Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars (no kreisās), politisko organizāciju apvienības “Zaļo un zemnieku savienība” (ZZS) saraksta līderis startam Rīgas domes vēlēšanās, ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze un ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis piedalās preses konferencē pēc ZZS valdes sēdes, kurā izvirzīja Rīgas domes vēlēšanu saraksta līderi. Foto – LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) līderi pagaidām vēl nenosauc iespējamo risinājumu saistībā ar veselības nozares vadību, ministrei Andai Čakšai dodoties bērna kopšanas atvaļinājumā.

ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis aģentūrai LETA uzsvēra, ka šis ir “ētiskas dabas jautājums”, kā arī novēlēja ministrei veiksmi šajā misijā. Viņš skaidroja, ka turpmāka rīcība būs atkarīga no sarunas ar ministri, kas vēl nav notikusi.

Brigmanis par šo situāciju esot uzzinājis pēc plašsaziņas līdzekļu intereses, un konkrēts tikšanās laiks ar Čakšu vēl nav norunāts.

ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze akcentēja, ka šajā jautājumā ir divi būtiski aspekti – darba ņēmēja, mātes tiesības un tas, ka nozarei ir nepieciešams vadītājs. Proti, ja pašreizējā ministre būs prombūtnē ilgāku laiku, tad ir nepieciešams cilvēks, kas vadīs nozari viņas vietā.

Krauze arī pieminēja, ka šis ir īpašs gadījums, un līdzīgu situāciju valdībā līdz šim nav bijis. Taujāts par kandidātiem, kuri varētu uzņemties ministra pienākumus vismaz uz laiku, Krauze skaidroja, ka šis jautājums partijā vēl nav pārrunāts.

Šorīt intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) sacīja, ka šis notikums ir ļoti patīkams, bet viņam tas uzliek pienākumu domāt, kā rast risinājumu šai situācijai.

Saistītie raksti

“Latiņa ir pacelta diezgan augstu un man kā premjeram nepieciešams profesionālis un darbspējīgs ministrs, nevis persona, kas uz laiku aizpildīs vietu. Tomēr es ceru, ka veselības ministre Anda Čakša man palīdzēs atrast tādu cilvēku, kas būtu spējīgs šādus pienākumus veikt,” sacīja premjers.

Savukārt uz jautājumu, vai šāds cilvēks primāri tiks meklēts partijas rindās, balstoties uz politisko piederību, premjers atbildēja, ka primārais viņam ir profesionalitāte un kvalitāte, jo iesāktās reformas ir jāturpina un jānoved līdz galam, ko noteikti var paveikt cilvēks, kas pārzina veselības nozari.

Kā ziņots, Čakšas ģimenē nākamā gada janvārī gaidāms mazulis, tāpēc vismaz uz laiku būs jāmeklē jauns veselības nozares vadītājs, raksta “Latvijas Avīze”.

Lasiet visu LA rakstu “Ministre gaidībās – nebijis gadījums”

LA.lv