×
Mobilā versija
+10.5°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
10. septembris, 2015
Drukāt

ZZS un NA neatbalstīs papildu bēgļu uzņemšanu, līdz ar to koalīcijā atbalsta tam nav (24)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Koalīcijā ietilpstošās partijas Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un Nacionālā apvienība (NA) neatbalstīs neviena papildus bēgļa uzņemšanu, uzsver partiju līderi.

Iepriekš valdība vienojās, ka labprātīgi uzņems 250 bēgļus. Savukārt trešdien Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Juners nāca klajā ar ierosinājumu par papildu bēgļu uzņemšanu. Saskaņā ar Junkera piedāvājumu, Latvijai vajadzētu uzņemt vēl papildu 526 bēgļus.

“Koalīcijā atbalsta šim jautājumam [par iespējamu papildu bēgļu uzņemšanu] nav,” ceturtdien pēc Saeimas sēdes žurnālistiem sacīja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis, paskaidrojot, ka to neatbalsta ne ZZS, ne NA.

Taujāts, vai papildu bēgļu uzņemšanas jautājums varētu sašķelt koalīciju, jo šāda nostāja nostāda premjerministri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) neērtā situācijā, Brigmanis sacīja, ka “tapēc viņa ir premjere un viņai ir jābrauc un jāskaidro esošā situācija Eiropas Savienībā (ES)”.

“Kapēc Latvija nevarētu aiziet un pateikt stingru vārdu, ka mēs negribam papildus bēgļus uzņemt, jo mums nav attiecīgas infrastruktūras. Ekonomiskā situācija ir tāda, ka nav iespējams šos bēgļus uzņemt,” viņš atbildēja, piebilstot, ka neviens no bēgļiem nevēlas nonākt Latvijā.

Tāpat NA Saeimas frakcijas vadītājs un partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai BNS apstiprināja, ka arī NA nepiekritīs neviena papildus bēgļa uzņemšanai arī pēc brīvprātības principa.

Dzintars kritizēja Junkera piedāvājumu, norādot, ka tas apdraud ES stabilitāti un vienotību. “Ja viena kļūda izraisa problēmu, tad lielākais neprāts ir pieļaut to pašu kļūdu vēlreiz,” viņš teica.

Aģentūra BNS vēstīja, ka Saeima ceturtdien ar balsu vairākumu nodeva Nacionālās apvienības (NA) frakcijas rosinātos grozījumus Patvēruma likumā, kas paredzētu, ka bez Saeimas piekrišanas Latvija nevarētu uzņemt papildu bēgļus, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu un Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijām.

Likuma grozījumi paredz, ka Saeima pieņems lēmumus visos jautājumos, kas attiecas uz bēgļu un patvēruma meklētāju pārvietošanu uz Latviju no citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm vai no trešajām valstīm, kā arī jautājumos, kas ar tiem tieši vai netieši saistīti.

Tāpat Ministru kabinets būs tiesīgs pieņemt lēmumus par patvēruma meklētāju uzņemšanu tikai tajā apmērā, kādā to ir deleģējusi Saeima.

Brigmanis pauda cerību, ka šie likuma grozījumi attieksies arī uz jauno EK piedāvājumu bēgļu sadalei.

Saeimas Ārlietu komisijas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš (“Vienotība”) aģentūrai BNS iepriekš sacīja, ka Latvijas pozīcija neuzņemt vairāk bēgļu “sasien rokas” premjerministrei.

Viņš paskaidroja, atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos pausto, ka Višegradas valstu grupa, ko veido Polija, Ungārija, Čehija un Slovākija, kā arī Lietuva un Igaunija piekrīt uzņemt vairāk bēgļu pēc brīvprātības principa, bet līdzīgi kā Latvija iebilst pret obligātajām kvotām patvēruma meklētāju sadalē.

“Mēs neesam gatavi pat brīvprātīgi pieņemt [papildu bēgļus]. Jāskatās, kā koalīcija risinās šo sarunu. Manuprāt, [pašreizējā Latvijas pozīcija] sasien rokas mūsu premjerei, un tas nozīmē, ka Latvija būtu vienīgā ES dalībvalsts, kas vispār atsakās papildināt palīdzību. Tam ir iekšējas sekas ES,” brīdināja deputāts.

Iepriekš bija plānots, ka Latvija uzņems 250 bēgļu, tostarp 200 no Itālijas un Grieķijas un vēl 50 no bēgļu nometnēm, kas ir ārpus ES, taču jaunais EK piedāvājums paredz Latvijai uzņemt papildu 526 bēgļus.

Jaunais plāns par patvēruma meklētāju izvietošanu ES valstīs, kas paredzēs kvotu sistēmu, ir jāīsteno obligātā kārtā, trešdien runā Eiropas Parlamentā paziņoja EK prezidents Žans Klods Junkers.

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. ZZS un NA ir izdabātāji aprobežotiem ļautiņiem – saviem vēlētājiem. Kaut kādu grūdienu Latvijas bezcerīgajā demogrāfiskajā un darbaspēka trūkuma situācijā var dot tikai vairāku tūkstošu ārzemnieku ieceļošana. Tikai izskatās, ka to nepieņems šo partiju aunapieres.

 2. Ieva tic skaitlim 250!!! ŠO skaitli, Ieviņ, VISMAZ PAREIZINIET AR SKAITLI 4, jo viņiem ir ĻOTI lielas ģimenes!!! Vairāk lasiet žurnālu GEO!!! PALDIES DAINAI PAR KOMENTĀRU!!!

 3. … Kadas intereses isti parstav Klods Junkers ar Sulcu … nu, ne jau Baltijas nacionalo valstu … bijuso Vakareiropas uzmesto, nodoto un genocidam paklauto un okupeto, ar ES un ASV politiku gadibu 5. kolonnas palikumiem tajas, un zem sodienas banksteru klikes kontroles un vel, ar to mahinacijam nogrustam nabadziba un neokolonizetam … !

  … Musu nodevigie vai uzpirktie nomenaklaturas politiki tagad ienem razu, ko tie ieseja ar savu mantkariba ievesto pasivitati nacionalai attistibai – nepieradot un nepieprasot likumigas DDD programmas pabeigsanu Baltija … bet visvairak Bezabrene … !

  … Un nu noMINIklaturas izdetie politiskie vanckari skelas, viens pakal otram … un viss vinu lidzsinejais veikums sak smirdet …!

 4. Stājamies laukā no ES.

 5. Šie tā saucamie bēgļi ir migranti, labas dzīves meklētāji. Paši būsim pusbadā, bet barosim migrantus?Mūsu cilvēki brauc prom no Latvijas, bet sabrauks sliņķi?

 6. par šiem politiķiem būs jānodod balsis, bet + saņems ne visi.

 7. Vajadzētu nevienu bēgli neņemt! Par tādu partiju es balsotu, nevis pret pašlabuma meklētājiemz

 8. Sekosim līdzi. Mums jāaizstāv sava zeme un tauta pat ja jāizstājas no ES. Ja jau mēs uzņemam bēgļus, tad kam mums armija – lai nāk arī krievi, tadžiki un dzīvosim visi kopā…

 9. Luksemburgas Lielhercogiste ir Ziemeļeiropas valsts bez izejas uz jūru. Tā robežojas ar Beļģiju rietumos, Franciju dienvidos un Vāciju austrumos. Tā ir ES vismazākā, bet arī visbagātākā valsts pēc IKP uz vienu iedzīvotāju. Kad Latvija sasniegs Luksemburgas labklājības līmeni,tikai tad Žans Klods Junkers varēs palūgt Latviju uzņemt bēgļus.

 10. Principā neatbalstīs vai ZZS un NA nav izstrādājušas ES pieņemamus nosacījumus.

 11. Lisabonas līguma 79. pants liek sargāt ES ārējās robežas, lai aizsargātu dalībvalstis no apdraudējuma. ja to nedara junkers, tad tas jādara pašiem uz iekšējām robežām.

  • Tieši tas arī jāiebāž acīs tiem, kas mēģina mūs šantažēt un draudēt! Turklāt mums ir procentuāli visvairāk bēg’ju, kurus integrēt ES tā arī nav palīdzējusi un nekāda integŗacija nevar iznākt, ja integrējamo būs vairāk kā pamatnācija. Mums joprojām, pēc Vaidares teiktā, ir 260 000!!!! migrantu, kuri ir joprojām mūsus valstī nepilsoņu statusā.Tad vajag pajautāt, kāpēc Junkers nepalīdzēja izkliedēt pa visu Eiropu šos migrantus??? Paši visu laiku esam kūlušies un cīnījušies ar izdzīvošanu, tagad atkal brīvprātīgi piespiedu okupācija hibrīdkara ietvaros???Izskatās, ka Eiropa un Krievija tiešām ir noslēgusi kārtējo Molotova-Rībentropa paktu, jo mažas valstis tak netiek aizinātas uz tādām apspriedēm. Cik ilgi šo visu var paciest???Vienreiz ir piegriezies ar visām Vienotības babkām!

 12. Straujuma beidzot aizies pensijā, tad redzesiet.

 13. Malači, būsim vienīgā valsts Eiropā. Palīdzēsim sagraut Eiropu, lai dzīve nebūtu tik laba un tas dēļ 500 cilvēkiem, no kuriem Latvijā paliks labi ja puse

  • Ak tad mēs vainīgi, nevis visi tie laimes meklētāji? Tu laikam neesi vņiem bijus ikaut vai blakus…ielās, iestādēs. Iespējams tad tavas domas mainītos.

  • Ko sagraus ? bedri kurā jau ir ierauti ? muļķe vai muļķis ekrāna otrajā pusē.

  • A.tkal es domaaju taapat kaa vaards Mums jaaizstaav latvijas intereses, bet jaaraugaas ari lai ES nesabruktu. Ieveerosim vismaz, ka eiropieshi vairs nekaro savaa starpaa, kopsh ir ES. Un no ES nak arii lieli pabalsti. Viduseiropas slaavu valstis katra sanjem paari par 3 miljardus gadaa. Polija 11 miljardus. Un 700 beegljus mees izmitinaasim, ja papuuleesimies!

   • Nekādo pabalsti no ES nenāk.Mēs maksājam kopējā kasē.ES projekti sastāv no x% (mūsu iemaksas ES fondos)+%no mūsu budžeta+% (ko mūsu iemaksas ES kontos ir nopelnījušas).ES nekur kokos tā nauda neaug un iemaksas tiek maksātas atbilstoši katras valsts iespējām.Nekāda donorēšana faktiski neeksistē, jo Rietumi nav tik glupi, lai kādu sponsorētu!!!Izmet tās muļķibas no galvas un aprunājie ar kādu ES finansistu, tev pastāstīs tuvāk īstajai ainai.

  • izbeidz te komentārus bārstīt pa visiem portāliem.Ja neesi ar tiem nelegāļiem strādājis, tad atrodi laiku izglītoties un paklusēt.Visi, kas ir tieši uz robežas ar šiem saskārušies un strādājuši vienā mutē pateiks, ka nelegāliem migrantiem NAV VIETAS LATVIJĀ! no 1000 varbūt 1 nemelo un patiesi nepieciešama palīdzība, bet tas 1 vismaz cenšas iziet tiesisko ceļu! Tik lielus meļus kā šo valstu migrantu vidū diezin vai savu mūžu būsi sastapis, bet tad var būt visai par vēlu!!!!Tāda lūk ir tā patiesība ar šiem nelegālajiem migrantiem.Kāpēc Krievija neņem pie sevis migrantus, tak tikko sāka karot Sīrijā un ieveda veselu gūzmu sava karaspēka. ANO līmenī jarisina šis jautājums (Antantes valstīm jāuzņem: Lielbritānija (ar ASV), Francija un Krievija), nosauktajām valstīm jadala visi nelegāļi nevis pārējām Eiropas valstīm.Tie 4 nezin kāpēc pieklusuši….

  • Man un manai ģimenei tā ES ir pie vienas vietas! Ja paī savārīja putru un neturēja Lisabonas līguma pantu par robežu apsardzību godā un to rupji pārkāpa, nevienam, tai skaitā manai ģimenei un radu pulkam, nav jāstrēbj viņu iegribu rezultātus! Tā lūk. Un tādiem ekonomiekiem nelegāliem migrantiem Latvijā nav vietas, jo mani senči nelēja asinis par šo zemi, lai viņu pectečiem uzkrautu kārtējo hibrīdkara okupantu kaudzi, līdz paši nespēsim vairsizdzīvot. Un aiztaisi vienreiz savu vārstuli, piegriezies lasīt šos fantazētāju no Marsa murgus!

 14. Nav man jābūt solidārai ar nelikumigajiem robežpārkāpējiem.
  Viņi jau ir noziedznieki.

 15. Apsveicami. Vismaz domā par savu valsti un tās iedzīvotājiem.
  Lisabonas līgumā ir panti, kas liek sargāt robežas.

 16. Es balsoju par ZZ un es ceru,ka viņi arī bēgļu jautājumā mani nepievils!!!!!!!
  250 jau ir stipri par daudz priekš Latvijas,redzot cik viņu jau tagad te,kā skudru ir saviešies,tak paskaties,kas darās centrāltigu,pilns ar to šušaru,šķībacainajiem,šauracainajiem un visādiem citādiem citās krāsas,nepatīkami pat doties uz to centāltirgu!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+