×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
17. janvāris, 2013
Drukāt

ZZS un “SC” blusas augstu lec, zemu krīt

Foto - LETAFoto - LETA

No politiskā viedokļa Zaļo un zemnieku savienība un “Saskaņas centrs”, protams, ir agresīvi apspiežami un piežmiedzami buldurētāji tītari Saeimas laktā, bet no parlamentārā viedokļa – svēti mājputni, kam jādot vārds kā “konstruktīvai” opozīcijai.

 

Sēžot Ābol
tiņas valstības astes galā, mazākumam jāiztiek bez valdības dzīves jaukumiem, bez materiālās ieinteresētības un izmeklētām ministru tualetēm, bez intensīva darba un liderīgas atpūtas saskaņotas mijas. Nogarlaikojušies, ZZS un “SC” deputāti mēģina izklaidēties. Blenž uz Jēkaba ielas vārnām, žāvādamies pārskaita aitas, pirms aizmigt Saeimas guļvietā. Nē, šo to viņi paveikuši. Indējuši grauzējus, kas posta zemnieku laukus, un peļu indi ziedojis Brigmaņkungs no personīgajiem krājumiem, kā arī pārvietojuši kurmju alas. Viņi taisījuši kumēdiņus ar “demokrātiju žņaudzošu” referendumu likumu, bet tagad uzveduši komēdiju pret eiro ieviešanu. Tomēr jums jāpiekrīt, ka Saeimas teijātera dekorācijās abas brālēnu frakcijas nav bijušas kustīgākas par Indijas faķīriem, kuri nedēļām ilgi spēj blisināties vienā punktā. Pavei, cik iekritušiem vaigiem, saraudātām acīm sēd kādreiz dūšīgais, omulīgais kreisās opozīcijas līderis! Vai tiešām viņa plašajā pagrīdes literatūras bibliotēkā pa rokai būtu trāpījusies uz toleranci pamācošā I. Viņķeles grāmatiņa “Diena, kad Jānis Urbanovičs kļuva par Janīnu Urbanoviču”? No uzmanības trūkuma ciezdami, izjuzdami sāpes, ko nodara sēkliniekos atstātais spēks, šie ļautiņi tomēr atrod sev sīkus rokdarbus – kā ciešāku saradošanos savā starpā, kā Maskavas komandējumus vai valdības kāju pēdu kutināšanu.

Būdami slīpēti gudrinieki, Saeimas opozicionāri māk izlikties, ka viņos vēlētāji magnetizēti ieklausās kā no politiskā landšafta augstumiem atskanējušā dobjā balsī. Viens tāds opozīcijas tītars nupat televīzijā krekstēja par iestājušos stagnāciju un valdošo haosu. Pietiek, apnicis, koalīcijai būšot jāsāk domāt par premjerministra Dombrovska nomaiņu.

Bet kas šo putnu uz mēslu kaudzes būtu cēlis par vējrādi uz Operas skatuves! Ko viņš tur muld un uz kādām pajām opozīcijas “eņģelīši” valdībā būtu paņemti īpašnieku daļā, lai spriedelētu, kuru iecelt vai izmest no premjera segliem! Vairs nav tālu nestunda, kad miegainiem zemniekiem un Kremļa dresētiem saskaņiešiem pašiem uzdos traumējošus jautājumus un prasīs atskaiti, kā Ušakovs ar Ameriku palēkdamies atskaitās. Vai Saeimas astes gals strādājis valsts un cilvēku labā? Vai viņi atkratījušies no vecajiem saimniekiem? Vai cēluši iepriekš zemo morāli? Vai sacerējuši rakstu galus, kas derīgi kam citam, nevis papīrkurvim? Cik novilktas vilku – valsts izlaupītāju – ādas tie var nodot sagādes punktā? Cik asaru ZZS un “SC” sugasbrāļi noraudājuši par nabagiem un pensionāriem?

Lasītājiem jāzina – nekāda atmosfēras slāņu pārvietošanās politiskajā ainavā nenotiks. Astes galā iemājojušās blusās tīģera asinis netek.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+