×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

ZZS uzskata, ka kļuvusi par neērtu koalīcijas partneri; turpinās atbalstīt Straujumu (8)

Foto-LETAFoto-LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji - Ventspils pašvaldības vadītājs Aivars Lembergs (no kreisās) un ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) ir kļuvusi par neērtu koalīcijas partneri, tomēr turpinās atbalstīt Laimdotas Straujumas (“Vienotība”) valdību, par šādu pozīciju partiju apvienība vienojusies pirmdienas valdes sēdē.

Paziņojumā ZZS norādīja, ka kopā ar “Vienotību” un Nacionālo apvienību (NA) pēc 12.Saeimas vēlēšanām parakstījusi sadarbības līgumu, par ko arī stingri iestājusies.

“Diemžēl pēdējo nedēļu notikumi liecina, ka pārējie sadarbības partneri nerespektē pašu parakstītajā līgumā noteikto un ar savām darbībām klaji un apzināti destabilizē politisko situāciju valstī, kas var novest pie valdības krišanas,” par ZZS pozīciju informēja partiju apvienības preses sekretāre Dace Kārkliņa.

Politiskais spēks piebilda, ka “nākas secināt, ka Zaļo un zemnieku savienība ir kļuvusi par neērtu sadarbības partneri, kas varētu būt saistīts ar mūsu ministru aktīvo un sekmīgo darbību, piemēram, novēršot nelietderīgu valsts līdzekļu izšķērdēšanu tādos iepriekš uzsāktos projektos kā Latvijas dalība starptautiskajā izstādē “EXPO” un neatliekamās medicīnas transporta pakalpojumu iegāde no privātfirmas Rīgas reģionā un citur”.

Iespējams, vainīga esot arī politiskā greizsirdība. “Kā zināms, Zaļo un zemnieku savienībai pēc Saeimas vēlēšanām ir saglabājies augsts atbalsts Latvijas iedzīvotāju vidū un mēs esam otrs populārākais politiskais spēks valstī,” informēja apvienība.

ZZS paziņojumā aicināja sadarbības partnerus aizmirst par savām “politekonomiskajām interesēm un aizstāt tās ar kopīgu darbu Latvijas tautas un valsts labā”, kā arī apliecināja, ka arī turpmāk atbalstīs Straujumas vadīto Ministru kabinetu un ir pret jebkādiem mēģinājumiem destabilizēt tā darbu.

Jau vēstīts, ka Saeima pagājušajā nedēļā lēma par NA iesniegtajiem grozījumiem Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā. Priekšlikumam atbalstu pauda arī “Vienotība”, savukārt ZZS paziņoja, ka abi sadarbības partneri ir pārkāpuši koalīcijas partiju līgumu un provocē valdības krišanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. reāli! PALDIES PAR JŪSU KOMENTĀRU!!! ZZS Saeimā IR katastrofa!???? ATKAL PARĀDĪJIES LEMBERGS un nu gan labs NEKAS NAV GAIDĀMS…. Baigi sarosījušies pretvalstikie spēki, kam iemesls ir prezidenta vēlēšanas… Otra jaunība Sudrabai, SC smaida, ZZS AKTĪVI RĪKOJAS, JO viņiem plāns jau bija Saeimā ievēlēšanas gadījumā… VISS NOTIEK KĀ PLĀNOTS, ja tauta NEATTAPSIES un PIEĻAUS TAISĪT REBES…!?

  2. Kādu laiku atpakaļ uzsāktais informatīvais karš nu pamazām pāriet atklātajā fāzē…skaļas ZZS ministru it kā atklātās lietas tagad visos Lemberga nopirktajos medijos (Diena, Pietiek, NRA) pārādīsies arvien biežāk un cilvēks parastais nebūs spējīgs šīm manipulācijām izsekot un viņam liksies, ka tiešām ZZS ir svētie.. Aktīvas populistiskas darbības liecina par vēlešanu tuvošanos..nu vismaz par valdības maiņu noteikti

  3. Lembergs, izmantojot atsevišķus savus ministrus sabotē valdību (un arī valsti), lai varētu uz tās pakāpties un attiasnot sbiedrības acīs ZZS nonākšanus pie varas un savas “zvaigznes” ielikšanu par premjeri…

  4. … Kad reiz letini atjegsies, ka seit ar valsts esamibu un autonomiju turpina manipulet negodigi politiki … ?!

  5. Zaglis bļauj: “Ķeriet zagli!”

  6. Aizskartas Brigmaņā politbiznesa intereses, kuras spilgti parādija Bērziņtēva ievēlēšana, kad šis ar Urbanoviču sasarkuši skraidija pa Saeimas koridoriem, kad abiem vienlaicīgi bija radusies vajadzība pēc brīvas tualetes.

  7. Ja partejas galvgalī sarkanais…

  8. Maz ticams. Drīzāk ar aizklāto balsojumu un Saskaņas balsīm ieliks par prezidentu savu cilvēku. Pēc tam ar jaunā prezidenta palīdzību nomainīs Straujumu pret Danu Reiznieci-Ozolu, un arī šeit, bet jau atklāti, ar Saskaņas un Sudrabas atbalstu.

Draugiem Facebook Twitter Google+