×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. jūlijs, 2016
Drukāt

ZZS vairāk atbalstoša Streļčenoka darbam KNAB, “Vienotība” – noraidoša, VL-TB/LNNK nogaida (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Valdošās koalīcijas politiskajiem spēkiem ir atšķirīgs skatījums par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadību un to, kā būtu jārīkojas saistībā ar darbinieku atbrīvošanu no amata.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) drīzāk varētu atbalstīt KNAB vadītāja Jaroslava Streļčenoka atkārtotu apstiprināšanu amatā, savukārt “Vienotība” pauž viedokli, ka Streļčenokam nebūtu jāvada KNAB pēc pilnvaru termiņa beigām šogad novembrī.

Pēdējos gados konfliktsituācija KNAB ir degradējusi šo iestādi sabiedrības acīs, tāpēc tās atrisināšanai nav citu variantu, kā vienai no pusēm pamest iestādi, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze, komentējot KNAB ilggadējās darbinieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no amata. Politiķis uzsvēra, ka iestādes vadītājam ir jāpanāk, lai darbinieki strādā komandā, apkarojot korupciju. Lai izpildītu starptautisko ekspertu norādījumus, KNAB ir jāstrādā efektīvi un nevar pieļaut “bezgalīgu plēšanos”, akcentēja ZZS valdes priekšsēdētājs.

Vaicāts, vai strīdā ar Strīķi saskata arī Streļčenoka atbildību, Krauze norādīja, ka nekomentēs konkrēto situāciju. Tajā pašā laikā šajā jautājumā esot jāpaskatās “vēsturiski”, jo konflikts ar “atsevišķiem cilvēkiem” esot bijis arī tad, kad KNAB vadīja Normunds Vilnītis un Aleksejs Loskutovs (V), norādīja politiķis. Viņš arī piebilda, ka Streļčenokam līdz pilnvaru termiņa beigām ir Saeimas uzticības mandāts. Taujāts par to, vai atbalstītu Streļčenoka apstiprināšanu uz vēl vienu pilnvaru termiņu, ja viņš piedalīsies un uzvarēs konkursā, Krauze, paužot personīgo viedokli, atbildēja apstiprinoši. Politiķis uzskata, ka Streļčenoks esot spējīgs efektīvi cīnīties ar korupciju, un piebilda, ka par KNAB vadītāju viņš “neko sliktu nevar pateikt”.

“Vienotības” vadītāja vietnieks Edvards Smiltēns uzskata, ka iespējas rīkoties saistībā ar lēmumiem par atsevišķu KNAB darbinieku atbrīvošanu no amata ir Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS) kompetencē. Pašlaik “Vienotībā” neesot atbalsta tam, lai Streļčenoks turpinātu vadīt KNAB arī nākamo pilnvaru termiņu.

Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš norādīja, ka nākamo KNAB vadītāju izvēlēsies komisija, kā to arī paredz procedūra. Līdz ar to arī politiķi lems par atbalstu konkrētam kandidātam tikai pēc tam, kad komisija noslēgs darbu.

Kā ziņots, Streļčenoks pirms došanās atvaļinājumā nolēmis atbrīvot no amata ilggadējo KNAB darbinieci Jutu Strīķi. Streļčenoks pagājušajā piektdienā parakstījis rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei. Disciplinārsods ir atbrīvošana no amata.

Tāpat KNAB priekšnieks izdevis rīkojumu, kas paredz izbeigt dienesta tiesiskās attiecības ar KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītāju Juri Jurašu. Rīkojumā norādīts, ka Juraša profesionālā kvalifikācija un pieredze neatbilst nevienam no reorganizācijas rezultātā izveidotajiem amatiem un vakantajiem amatiem KNAB. Šāds rīkojums izdots saistībā ar birojā nesen veikto reorganizāciju.

Iespējams, no darba birojā atbrīvos arī Izmeklēšanas nodaļas vadītāju Lienīti Šikori un Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieka Juraša vietnieku Mārtiņu Lodi, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija. Jurašs ir viens no asākajiem Streļčenoka kritiķiem. KNAB priekšnieku kritizējusi arī Šikore.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Izskatās,ka visvairāk koruptīvas darbības veic ZZS,ja jau viņiem ir vajadzīgs nespējīgs KNABs.

  2. Ne velti Latvija ir ierindota valstu starpā ar visaugstāko korupcijas rādītāju un visaugstākajos valdības līmeņos, dalot šajā ziņā pirmo vietu ar Rumāniju, tāpat kā, starp citu, arī nabadzības ziņā. Lai izskaitļotu, atmaskotu un galvenais iegūtu neapgāžamus pierādījumus tiesai vajadzīgs vairāku gadu darbs. Atbrīvojot visus operatīvos darbiniekus, Streļčonoks ir nodrošinājis mūsu multimiljonāriem garantētu mierīgu darbošanos, bet tie multimiljonāri ziedos Kučinska – ZZS partijai.

  3. KAS TE KO NOGAIDĪT??????????? TE PATS VISU NELAIMJU CĒLĀJS STREĻČENOKS JĀATLAIŽ NO VIŅAM NEPAVEICAMA DARBA, JO VIŅŠ NEGRIB UN NEPROT MAINĪT SEVI, LAI GAN IZMAIŅAS GAIDA NO SAVIEM DARBINIEKIEM!!!!!!!!???????????? VIŅŠ IR ĻOTI VIDUVĒJS VADĪTĀJS!!! ĻOTI BRĪNOS, KĀ VIDUVĒJĪBA TIK ILGI TURAS PIE VARAS UN GREMDĒ KNAB – LĪDZ TAM ĻOTI LABI FUNKCIONĒJOŠU IESTĀDI, KAM UZTICĒJĀS IEDZĪVOTĀJI!????? KUR SKATĀS VALDĪBAS??????????? VAI TIEŠĀM ARĪ VALDĪBAS APMIERINA ŠIS APŠAUBĀMAIS VADĪTĀJS!!! NU ATKAL “TĪRA” KNAB NO LABI ZINOŠIEM DARBINIEKIEM AR IEBILDNI PAR NEATBILSTĪBU JKAUNAJĀM PRASĪBĀM?????????? KURŠ VIŅAM IERĀDĪS SAVU VIETU? JEB VAI TĀDA DARBINIEKA VAI VALDĪBAS LATVIJĀ NAV??????? KURŠ PAGLĀBS KNAB NO STREĻČENOKA???

  4. Saskaņa , NA un ZZS, kā vienmēr, kopā- gan atklāti, gan slēpti.
    NOŽĒLOJAMI!

  5. Sarkanie baroni rullē!

Draugiem Facebook Twitter Google+