Foto – Stock.hxcng

10 likumi, lai katra diena būtu laimīgāka 0

Anglijas dienvidaustrumos, ceremoniālā Berkšīras grāfistē ir neliela pilsētiņa Slova, kurā dzīvo nedaudz vairāk kā 100 000 cilvēku. Nekā pārlieku svarīga šajā pilsētiņā nav, ja neskaita lielu sadzīves ķīmijas rūpnīcu, Amazon.com biroju un senu 13. gadsimta pili, kuru uzcēla Henrijs III. Pareizāk sakot, nebija. Kamēr pilsētiņā neieradās britu zinātnieki, kuri pilsētiņu padarīja slavenu. Slavenu zinātniskās psiholoģijas aprindās.

Reklāma
Reklāma
TV24
Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
RAKSTA REDAKTORS
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3
Lasīt citas ziņas

Slovā ieradās doktors Ričards Stīvenss ar savu komandu un nolēma šo vietu padarīt laimīgāku. Viņa ambīcijas izplatījās un pārņēma visus pilsētiņas iedzīvotājus.

Viņš skatījās no vīrieša viedokļa puses. Un tas nozīmē, viņš orientējās uz ātrumu, apmēriem un efektivitāti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa plāns bija sekojošs: viņš uzaicināja 50 brīvprātīgos, kuri piekrita piedalīties projektā. Viņš iepazīstināja tos ar 10 likumiem, kuri tiem bija jāievēro katru dienu trīs mēnešu garumā. Un dažkārt viņš papildināja likumus ar dažām netradicionālām praksēm, kā piemēram, koku apskaušana, dejas lielveikalos un “kapsētas terapiju” (pastaiga pa kapsētu reizi nedēļā, kas, pēc dažu domām, saasina dzīves uztveri).

Dakteris Stīvenss uzskatīja, ka šo cilvēku laimes līmenis trīs mēnešu laikā ievērojami paaugstināsies. Un tāpat viņš uzskatīja, ka katra brīvprātīgā tuvākie arī tiks “inficēti” un tādējādi notiks “domino efekts”. Ar šo 50 brīvprātīgo palīdzību viņš plānoja paaugstināt visas pilsētiņas iedzīvotāju apmierinātību ar dzīvi.

Šeit ir tie 10 zelta likumi, kuri brīvprātīgajiem bija jāievēro.


1. Katru dienu kaut ko izaudzē!

Pat, ja tie ir tikai augi podiņā vai kastītē uz palodzes. Uzturiet tajos dzīvību! Augu audzēšana dod neticamu sasnieguma sajūtu. Tu varētu audzēt garšvielas vai zālītes uz palodzes savā virtuvē!

2. Atceries pateikties!

Katras dienas beigās atceries vismaz piecas lietas, par kurām vari būt pateicīgs. Katram cilvēkam dzīvē ir lietas, par kurām var pateikt “Paldies”. Domājot par šīm lietām, tu padarīsi sevi daudz laimīgāku!

3. Sazinies ar tuviniekiem!

Kaut vai vienu stundu nedēļā pavadi sarunās ar saviem mīļajiem, tuvajiem, draugiem. Tā ir lieliska iespēja padalīties ar savām sajūtām un pieredzi. Un uzzināt pēdējās klačas! Savu emociju izteikšana palīdzēs dzīvi uztvert spilgtāk!

4. Piezvani vismaz vienai paziņai, ar kuru ilgi neesi tikusies, un sarunā tikšanos!

Jo vairāk kontaktu atjaunosi un nodibināsi, jo lielāku drošību sajutīsi.

5. Katru dienu ēd garšīgu ēdienu un pavadi pietiekoši daudz laika, lai to izbaudītu!

Katru dienu izbaudi ēdienu. Nepieļauj, ka ēdiens kļūst tev tikai par “degvielu”, kas uztur dzīvību. Ēdiens ir ikdienas bauda, kas palīdz sajust dzīves garšu!

Reklāma
Reklāma

6. Vismaz trīs reizes nedēļā kā minimums  pusstundu velti fiziskiem vingrojumiem!

Regulāri vingrojumi pastiprinās tavu jūtīgumu un uzlabos tavu pašsajūtu. Tie samazinās stresu un vistiešāk ir saistīti ar labu dvēselisko stāvokli.

7. Uzsmaidi un pasveicini svešinieku vismaz vienu reizi dienā!

Smaidam ir pozitīvs efekts. No smaida labāk paliek ne tikai tam, kurš smaida, bet arī cilvēkiem apkārt. Un ir tik grūti noturēties un nepasmaidīt pretī, ja tev uzsmaida. Smaidot tu uzlabo pasauli sev apkārt!

8. Vismaz reizi dienā smejies no sirds!

Ļoti bieži nākas dzirdēt, ka smiekli ir labākās zāles. Pret visām kaitēm. Kad tu smejies, stress nokaunējies mūk un galu galā pazūd.

9. Uz pusi samazini televizora skatīšanās laiku!

Pārāk ilgs laiks pie televizora ir saistīts ar dzīves neapmierinātības sajūtu. Vienkārši skaties televizoru uz pusi retāk nekā līdz šim. Un turpmāk samazini līdz minimumam. Aizpildi šo laiku ar saziņu ar mīļajiem, vingrojumiem, mācībām, jaunu prasmju apguvi, pilnveidi, dārzkopību, izsmalcinātu kulināriju!

10. Vismaz reizi dienā izdari labu darbu!

Vismaz reizi dienā izdari kādam labu. Izdari to brīvprātīgi un no sirds, negaidot pateicību!

Pēc projekta beigām visi brīvprātīgie atzina, ka viņu apmierinātība ar dzīvi ir pieaugusi. Trešdaļa apgalvoja, ka viņu laimes līmenis ir būtiski paaugstinājies un viņi ir nolēmuši šos likumus praktizēt arī pēc projekta. Bet domino efekts gan nenotika. Laimīgas dzīves likumi neizplatījās brīvprātīgo tuvinieku vidū. Daži no tuviniekiem ar interesi sekoja līdzi, bet nesteidzās paši uzsākt likumu ievērošanu.

Viss atduras pret to, ka katrs no mums ir atbildīgs par savu laimu un apmierinātību ar dzīvi. Tāpēc, ja vēlies kļūt laimīgs un apmierināts ar dzīvi, tad kāpēc gan neizmēģināt ievērot šos likumus? Tas nav nemaz tik sarežģīti!