6 dermatologu ieteikumi, kā rūpēties par ādu ziemā 0

Tieši ziemā daudz vairāk saskaramies ar dažādām ādas problēmām. Āda kļūst sausāka, saasinās hroniskās slimības, piemēram, atopiskais dermatīts, psoriāze. Tāpat arī galvas āda kļūst sausāka, var veidoties blaugznas. Lai no tā visa izvairītos, lai samazinātu aukstuma nelabvēlīgo ietekmi uz ādu, būtiski ziemā ievērot dažus vienkāršus, bet efektīvus ādas kopšanas nosacījumus. Tos rekomendē dermatologi, lai uzlabotu ādas stāvokli un līdz ar to arī kopējo pašsajūtu, kas cieši saistīta ar ādas komfortu.

Reklāma
Reklāma

1.Samazināt pīlinga biežumu

Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Pīlings ir ļoti svarīga ādas kopšanas sastāvdaļa visu gadu, tomēr ikviens dermatologs jums ieteiks ziemā samazināt pīlinga procedūru biežumu līdz 1-2 reizēm nedēļā. Protams, ka pīlings palīdz atbrīvot ādu no atmirušajām šūnām, uzlabo tās tonusu, tomēr tas arī liek zaudēt mitrumu, rada kairinājumu, ar ko ziemas apstākļos ādai ir grūtāk tikt galā.

2.Izvēlēties eļļām un taukvielām bagātākus kopšanas līdzekļus

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziema ir tas laiks, kad no izteikti mitrinošajiem līdzekļiem vajadzētu pievērsties tiem, kuru sastāvā ir vairāk dabisko eļļu un taukvielu, kas pabaros ādu, uzlabos tās dabiskās aizsargspējas. Pērkot ādas kopšanas līdzekļus, vajadzētu pievērst uzmanību to sastāvam un īpašībām. Ja nav pārliecības, ko labāk lietot, lai saudzīgi koptu ādu ziemā, tad palīgs būs dermatologs, kurš sniegs konkrētus ieteikumus, vadoties pēc jūsu ādas tipa un stāvokļa. Dermatologs izvērtēs arī ādas problēmas, iesakot ārstnieciskos līdzekļus un metodes.

3.Samazini ūdens temperatūru dušā un vannā

Pēc atrašanās aukstumā karsta vanna vai duša ir ļoti vilinoša. Tomēr ziemā tās nebūt nav ieteicamas procedūras. Ūdens temperatūrai vajadzētu būt zem 37 grādiem. Karstāks ūdens sausina ādu, līdz ar to var saasināt jau esošās ādas problēmas, kā arī radīt jaunas. Ja tiešām ir vēlme pēc karsta ūdens, tad tam nevajadzētu būt ilgāk par dažām minūtēm. Pēc tam āda ir jāpabaro ar kādu losjonu vai ķermeņa eļļu.

4.Mitrini telpas un ej svaigā gaisā

Ādas kaitnieks ziemā ir ne tikai aukstums un sals, bet arī sausais gaiss telpās. Aktīvi darbojas apkure, vairāk laika sanāk pavadīt telpās, kurās gaiss var būt pārāk sauss. Arī tas ir vēl viens faktors, kas liek ādai zaudēt mitrumu. Tāpēc ir būtiski padomāt, kā nodrošināt mājoklī un arī darba vidē pietiekamu gaisa mitrumu. Noderīgi var būt speciālie gaisa mitrinātāji, kurus var ērti novietot jebkurā telpā. Tas uzlabos gaisa kvalitāti, nodrošinās lielāku komfortu ne tikai ādai, bet arī elpceļiem.

5.Saasinoties hroniskām ādas kaitēm, jāapmeklē dermatologs

Tiem, kuriem jau ir kādas hroniskas ādas kaites, ziemā jābūt īpaši vērīgiem pret savas ādas veselību, jāseko līdzi tās stāvoklim, jākopj atbilstoši ārsta norādījumiem. Ja slimība saasinās, nav vērts vilcināties. Dermatologs jāapmeklē laikus, lai situācija nekļūtu smagāka, kad jau panākt uzlabojumus būs gan grūti, gan laikietilpīgi, var būt nepieciešamība pat lietot agresīvākus medikamentus. Vizīte pie dermatologa jau dažu dienu laikā būs pieejama jebkurā VCA poliklīnikā.

Reklāma
Reklāma

6.Jutīgai ādai ārā jāizmanto speciāls aizsargkrēms

Ja āda ir jutīga, ar noslieci uz apsārtumu, tad ziemā, ejot ārā, labāk izmantot speciāli aukstam laikam piemērotu aizsargkrēmu, ko vajag uzklāt 15-20 minūtes pirms iešanas ārā. Aizsargkrēmu ieteicams īpaši izmantot bērniem, jo viņu āda ir jutīgāka uz apkārtējās vides ietekmi. Aizsargkrēmus ziemai, kas pasargā no vēja un aukstuma kairinājuma, piedāvā daudzi ražotāji, visplašākā izvēle noteikti būs aptiekās.