Foto – Shutterstock.com

7 atbildes uz populāriem darba intervijas jautājumiem, kas palīdzēs dabūt kāroto darbu! 0

“Pastāstiet par sevi”

Darba intervijās personāla atlases speciālisti parasti uzdod līdzīgus jautājumus. Bet kandidāti pieļauj vienas un tās pašas kļūdas! Lūk, atbilžu paraugi uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Tomēr brīdinām lasītājus, ka ne vienmēr šabloniska atbilde ir pareizā intervijas stratēģija. Dažiem darba devējiem nemaz nepatīk sociāli vēlamās atbildes un viņi uzdod negaidītus un netradicionālus jautājumus, lai izsistu darba meklētāju no ierastās „taciņas”. Tomēr, ja piesakies uz ierindas amatu, lielākā daļa personāla speciālistu pozitīvi novērtēs šabloniskas atbildes, jo galvenais uzdevums šajā gadījumā – pārbaudīt kandidāta atbilstību un adekvātumu.

“Pastāstiet par sevi”

Atbilde:

a) “Mana karjera sākās, kad 2 (3, 4, 5) gadu mācījos universitātē”, – ja sāki strādāt specialitātē. Tālāk nosauc uzņēmumus, kuros strādāji un īsumā pastāsti par savām funkcijām.

CITI ŠOBRĪD LASA

b) “Es pabeidzu ____ ____ universitāti un mana specialitāte ir_______. Mans pirmais darbs bija uzņēmumā ____ “. Tad atkārto punktu “a”.

c) “Savas karjeras laikā esmu strādājis kompānijā _____, _____ un _____. Es varu īsi pastāstīt par savām funkcijām, vai sīkāk pastāstīt par savu darbu pie pēdējā darba devēja. Ko jūs vēlētos dzirdēt?”. Tad veido savu stāstījumu, pamatojoties uz personāla atlases speciālista vēlmēm.

Nedrīkst: runāt par personīgo dzīvi, skolu, hobijiem. Koncentrējies tikai uz savu karjeru.

Ar piesardzību: runā par darba pieredzi, kura neattiecas uz vēlamo darbavietu. Stāstīt par to var tikai tad, ja, veicot šo darbu, ieguvi prasmes un zināšanas, kas būs noderīgas vēlamajā amatā.

Atceries: uzmanīgi tevī klausās tikai pirmo minūti. Mēģini jau sākumā saistīt sarunas biedra interesei ar noderīgiem faktiem.