Foto: SHUTTERSTOCK

7 padomi, kā atjaunot enerģiju 0

Ikdiena nereti ir tik steidzīga, ka vakarā vairs nekam dižam nav spēka. Taču, ja sakārto savas dienas ritmu, var atrast enerģiju, ko veltīt mīļajiem un tuvajiem.

Reklāma
Reklāma

Labs miegs vismaz 6–7 stundas

Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 18
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai 188
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

Ja no rīta pamosties saguris, sprands stīvs vai muguru lauž, tas nozīmē, ka guļasvieta, visticamāk, nav iekārtota pareizi. Ir labi ortopēdiskie matrači un spilveni, kas nakts laikā palīdz mugurkaulam pilnībā atslābināties. Labam miegam ieteicama arī mazliet zemāka telpas temperatūra, nekā tā ir dienā, piemēram, ja pa dienu cilvēks jūtas komfortabli +21…+22 °C siltā istabā, nakts miegam ieteicama +19..+18 °C temperatūra. Ja guļamistabā ir izteikti sauss gaiss, problēmu palīdz risināt gaisa mitrinātāji.

Foto – Shutterstock

Vakara miega rituāls

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai vakarā varētu ātri aizmigt, organismam ir jādod signāls, ka esi gatavs miegam. Ko nozīmē vakara miega rituāls? Tās ir lietas, kas nomierina un noskaņo organismu miegam. Kā piemēru var minēt nesteidzīgu nomierinošas tējas baudīšanu, grāmatas palasīšanu, mierīgas mūzikas klausīšanos, domu sakārtošanu. Ja to ievieš par ikvakara rituālu, organisms pārsteidzoši labi noskaņojas miegam. Vissliktākais, ko var darīt, ir vēl pēc gaismas izslēgšanas klejot pa sociālajiem medijiem, uzspēlēt telefonā kādu spēlīti, jo spilgtais apgaismojums satrauc, nevis nomierina.

Foto – Shutterstock

Silta citronūdens krūze

Ja pirmais, ko organisms saņem, ir tase stipras kafijas, tā ir kā pātaga. Gremošanas sistēmu un visu organismu kopumā ir daudz veselīgāk modināt ar siltu citronūdens krūzi – tas mudina organismu sākt darboties un nodrošina vajadzīgo pH līmeni (svarīgi, lai kopējais pH nav skābs, bet gan nedaudz sārmains vai neitrāls).

Foto – Shutterstock

Neizlaist brokastis

Lai cik aizņemti vai steidzīgi ir rīti, ieteicams pirms darba atvēlēt laiku veselīgām brokastīm (ja negribas, visticamāk, vakarā ir pārāk vēlu baudīta maltīte). Tā var būt omlete ar piedevām, augļi, pilngraudu maizītes ar dārzeņiem un sieru, veselīgi smūtiji. Laba izvēle būs arī dažādas putras vai musli ar jogurtu un augļiem.

Foto – Shutterstock

Organizē savu dienu

Stress ievērojami atņem enerģiju, tas vainojams pie daudzām slimībām. Viens no veidiem, kā samazināt stresu ikdienā, ir darbu plānošana. Vēl viens triks, kā samazināt stresa līmeni, – neļaut citiem sevi raustīt. Nereti tāpēc, ka nevaram atteikt, darām vienlaikus vairākus darbus, esam pārdeguši. Praksē pierādījies, apkārtējie ātri pierod, ja atbildi: “Labi, pabeigšu šo darbu, un tad palīdzēšu” vai “Man šodiena/šī nedēļa jau saplānota, bet mēs varam sarunāt uz citu dienu/nedēļu.”

Foto – Shutterstock

Kusties!

Mēs lielākoties par daudz sēžam – pie auto stūres, darbagalda, televizora. Ja diena ir tik saspringta, ka nevar atvēlēt 30–60 minūtes tikai fiziskajām aktivitātēm, piemēram, skriešanai, raitai pastaigai pa mežu, distanču slēpošanai u.c., dienu var iekārtot tā, lai fiziskās aktivitātes ir tās sastāvdaļa. Piemēram, neizmantot liftu, ja strādājat vai dzīvojat augstceltnē, uz tuvējo veikalu iet kājām, nevis braukt ar auto. Ideāli, ja var ieviest ģimenē ikvakara pastaigas, kas saliedē ģimeni, nodrošina vajadzīgo fizisko aktivitāti un uzlabo miegu.

Foto: SHUTTERSTOCK

Laiks relaksācijai

Relaksācija nav saistīta ar ezoteriku vai citiem noslēpumainiem rituāliem, piemēram, pranajāmu, jogas meditāciju. Tā ir spēja ikdienas skrējienā apstāties, iziet uz balkona vai pastāvēt pie atvērta loga, dziļi ieelpot, paskatīties tālumā, debesīs pavērot mākoņus un sakārtot domas. Šajā piecminūtes pauzē, ko atvēlam sev ikdienas skrējienā, varam paraudzīties uz samilzušajām problēmām no malas, izteikt pozitīvas afirmācijas (apgalvojumus). Reizēm tāda izkāpšana no ikdienas lieliski palīdz atjaunoties. Jogi to sauc par apzinātu dzīvošanu.