Rodrigo Ābols

Ābols turpina mest Zviedrijā un pakāpjas uz trešo vietu līgas labāko snaiperu sarakstā 0

Varenu sezonu turpina aizvadīt Latvijas izlases hokejists Rodrigo Ābols, kurš pēdējos trīs “Orebro” komandas mačos Zviedrijas elites līgā izcēlies ar gūtiem vārtiem, bet pēc otrdienas cīņas pakāpies uz trešo vietu līgas labāko snaiperu sarakstā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

“Orebro” otrdien savā laukumā pagarinājumā ar 4:3 (1:1, 2:1, 0:1, 0:0, 1:0) uzvarēja Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas turnīrā ir augstajā trešajā vietā, kā arī šosezon iekļuvusi IIHF Čempionu līgas finālā, cenšoties trešo reizi tikt pie trofejas.

Latvietis ar precīzu metienu izcēlās 34.minūtē, tobrīd panākdams 3:2. “Frolunda Indians” gan panāca neizšķirtu, kad 47.minūtē vārtus guva bijušais Rīgas “Dinamo” hokejists Čārlzs Genovejs, savukārt pēc tam jau pagarinājuma 15.sekundē uzvaru “Orebro” komandai nodrošināja Šeins Hārpers.

Ābols šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un deviņas sekundes, kuru laikā veica vienu metienu pa vārtiem, uzvarēja 64% iemetienu un nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Latvietis šosezon 30 mačos guvis 14 vārtus un veicis vienu rezultatīvu piespēli, būdams trešajā vietā līgas labāko snaiperu sarakstā.

Vairāk precīzu metienu ir tikai 19 gadus vecajam Emīlam Bemstrēmam no “Djurgardens” un viņa komandas biedram Danielam Brodinam, kuri izcēlušies attiecīgi 18 un 16 reizes. Tiesa, 14 vārti bez Ābola ir vēl četriem hokejistiem, taču viņi aizvadījuši vairāk spēļu.

Ar 37 spēlēs izcīnītiem 42 punktiem “Orebro” vietējā čempionāta kopvērtējumā ieņem 13.vietu starp 14 komandām, bet turnīra tabulas augšgalā ar 66 punktiem ir “Lulea”.

Divām vājākajām komandām pēc sezonas būs jācīnās par vietas saglabāšanu Zviedrijas elites čempionātā.