Āgenskalna tirgus atklāšanā līdzās 165 tirgotāju nojumēm darbojās 10 āra kafejnīcas, 15 dažādu aktivitāšu grupas, apmeklētājus izklaidēja arī kultūras programma. Trīs dienās tirgū pabija ap 10 tūkstoši cilvēku.
Āgenskalna tirgus atklāšanā līdzās 165 tirgotāju nojumēm darbojās 10 āra kafejnīcas, 15 dažādu aktivitāšu grupas, apmeklētājus izklaidēja arī kultūras programma. Trīs dienās tirgū pabija ap 10 tūkstoši cilvēku.
Foto: Ilze Pētersone un SIA “Kalnciema iela” publicitātes attēli

Āgenskalna tirgus uzsāk jaunu tradīciju, piesaista jaunus tirgotājus 0

Āgenskalna tirgū turpmāk regulāri tiks rīkotas lietuviešu dienas, informē Darja Trizna.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Lasīt citas ziņas

Divas dienas – 30. un 31.martā – no plkst. 9 līdz plkst.17 tirgū piedalīsies vairāki desmiti lietuviešu tirgotāju, būs darbnīcas un koncerts.

Pateicoties jaundibinātajiem tirdzniecības sakariem ar Lietuvu, vēlamies izveidot jaunu tradīciju un arī turpmāk regulāri rīkot Lietuvas lielākā gadatirgus Kazjukas mini versiju Āgenskalna tirgū, stāsta D. Trizna.

CITI ŠOBRĪD LASA

30. un 31. martā lietuviešu tirgū Āgenskalnā būs saldas un sāļas, pikantas un maigas “Chalvyte” halvas no saulespuķu sēklām, zemesriekstiem un sezama.

Uzņēmums “Pas Bobute” ar 10 gadu pieredzi piedāvās dabīgas tējas tieši no to izcelsmes valstīm.

Ar kaula porcelānu iepazīstinās lietuviešu meistare Nijole Kirliene no “ARTimi. Porcelianas”, kura pati ar roku apglezno visus traukus.

Koka, mēbeļu un apģērba rūpniecība ir senākās lietuviešu amatniecības nozares, tāpēc arī tirgū būs sapulcējušies amatnieki ar tradicionālām koka karotēm un dēļiem, pītiem groziem, vilnas čībām un tekstila izstrādājumiem.

Lietuviešu tirgotāji bieži vien piedāvā lētākus produktus un ir pieraduši kaulēties, norāda Āgenskalna tirgus pārstāve.

Pirmo reizi piedalīsies arī balktrievu uzņēmums “Ýķåšãčÿ īêåàķà”, pie kura varēs noprovēt un iegādāties jūraszāļu “ikrus”.

30. martā no plkst. 12 līdz plkst. 14 lietuviešu māksliniece Aurelija Šiupienienë no zīmola “Gera Aura” kopā ar bērniem taisīs dizaina koka aksesuārus. Aurelija parādīs, kā apgleznot koka formas ar akrila krāsām un izveidot piespraudes augu un meža dzīvnieku veidolā.

31. martā tirgošanās laikā uzstāsies Latvijas lietuviešu kopienas kolektīvi – jauniešu tautas deju kopa „Saule“, Senioru deju kolektīvs “Bijūnas” un tautas muzikas kapela „Gritela“.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.