Foto: TASS/SCANPIX/LETA

Aizdomas ar Covid-19 saistītu iepirkumu kaimiņos. Lietuvas veselības ministra vietniecei liedz izbraukt no valsts 1

Lietuvas Finansiālo noziegumu izmeklēšanas dienests (FNTT) pirmdien paziņojis, ka pirmstiesas izmeklēšanā par ātro Covid-19 testu iegādi aizdomās turētā statuss noteikts veselības ministra vietniecei Linai Jaruševičienei un Lietuvas uzņēmuma “Profarma” pārstāvjiem.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

Ministra vietniece tiek turēta aizdomās, ka, iespējams, ļaunprātīgi izmantojusi amata stāvokli un pārsniegusi savas pilnvaras un valsts tādēļ, iespējams, varēja ciest lielus zaudējumus.

Jaruševičienei kā drošības līdzeklis noteikta parakstīšanās par neizbraukšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ministra vietniece pirmdien lūgusi viņu atbrīvot no amata. Veselības ministrs Aurēlijs Verīga viņas atlūgumu gatavojas pieņemt piektdien.

Izmeklēšana tiek veikta par iespējamu krāpniecību, dokumentu viltošanu, nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un amata pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu, slēdzot jaunā koronavīrusa noteikšanai paredzētu ātro testu pirkuma līgumu.

Par šo izmeklēšanu tika paziņots jūnija sākumā. Izmeklētāju uzmanības lokā nonācis Nacionālās sabiedrības veselības uzraudzības laboratorijas iepirkums sešu miljonu eiro vērtībā.

Kā sākotnēji norādīja FNTT, pirmstiesas izmeklēšana sākta, saņemot informāciju par aizdomīgām Lietuvā reģistrēta uzņēmuma finanšu operācijām. Vēlāk FNTT direktora vietnieks Mindaugs Petrausks apliecinājis, ka runa ir par uzņēmumu “Profarma”.

Pēc viņa teiktā, šobrīd aizdomās turētā statuss kopumā noteikts sešiem cilvēkiem, bet Jaruševičiene “no viņiem pagaidām ir vienīgā amatpersona”.

Līdzekļi, ar kuriem “Profarma” mēģinājusi rīkoties, iegūti, pēc publiskā iepirkuma noslēdzot līgumu par ātro testu pārdošanu Nacionālajai sabiedrības veselības uzraudzības laboratorijai. FNTT norāda, ka šo līdzekļu izmantošana vēlāk tikusi ierobežota.

Saskaņā ar izmeklēšanas datiem uzņēmums, slēdzot līgumu, iespējams, viltojis dokumentus un sniedzis pircējam nepatiesus datus par ātro testu ražotāju.

Izmeklētājiem ir aizdomas, ka pircējs ticis maldināts, pirms līguma slēgšanas nav veicis tirgus analīzi un nav izvērtējis preces cenu un tirgus nosacījumus. Pēc līguma noslēgšanas līdzekļi pārskaitīti testu piegādātājam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.