Kadrs no Toma Hūpera biogrāfiskās filmas “Karaļa runa”.
Kadrs no Toma Hūpera biogrāfiskās filmas “Karaļa runa”.
Publicitātes foto

Aizrautību ar britu karaļnamu ilgst jau gadu desmitiem, par ko atgādina arī lielā ekrāna darbi. Aktuālā kino izlase 0

Zane Dzene, “Kultūrzīmes”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

“Karaļa runa” (“The King`s Speech”, 2010, Lielbritānija, ASV, Austrālija) – TV21 5. martā plkst. 5.15, 13.15 un 21.15

Pasaules aizrautība ar britu karaļnamu ilgst jau gadu desmitiem, un ik pa laikam par to atgādina arī lielā ekrāna darbi. “Netflix” programmā skatāmais “Kronis” (2016) pārsniedzis vairākus rekordus, bet arī saņēmis polarizētas atsauksmes, savukārt Toma Hūpera biogrāfiskā lente “Karaļa runa” kļuva gan par skatītāju iemīļotu filmu – kases ieņēmumi pārsniedza 400 miljonus ASV dolāru –, gan kinoprofesionāļu augsti novērtētu darbu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad brālis atsakās no troņa, lai būtu kopā ar mīļoto, šķirto amerikānieti Volisu Simsoni, Albertam Frederikam Artūram Džordžam jākļūst par karali Džordžu VI, bet, lai pienācīgi varētu pildīt valsts vadītāja pienākumus, turklāt tik grūtā laikā – briest Otrais pasaules karš –, viņam jāatbrīvojas no stostīšanās.

Aizrautīgs pamatmateriāls un Holivudas biogrāfiju tradīcijās veidota tā nevainojama izpilde T. Hūpera filmai nodrošināja skaļus aplausus, un tā bija nominēta 12 kategorijās Amerikas Kinoakadēmijas balvām.

Četras nominācijas – labākā filma, režisors, aktieris un oriģinālscenārijs – pārvērtās “Oskaros”. Galvenajās lomās iejutušies Kolins Fērts (saņēma “Oskaru”), Džefrijs Rašs un Helēna Bonema-Kārtere (abi nominēti “Oskaram”), Timotijs Spols un Gajs Pīrss.

“Grīnbergs” (“Greenberg”, 2010, ASV) – “Shortcut”

Ņujorkas neatkarīgā kino talanta Noa Baumbaha karjerā ir bijuši gan kāpumi, gan kritumi, un romantiskā drāma “Grīnbergs” tajā ierakstās visnotaļ kuriozā kontekstā – būdama iekļauta Berlīnes kinofestivāla konkursa pro­grammā un kļuvusi par kritiķu ļoti atzītu darbu, tā piedzīvoja kases izgāšanos, pat par spīti labi zināmu aktieru komandai, kas izdzīvo no psihiatriskās klīnikas iznākušā Rodžera dienas un nedienas.

Emocionāls disbalanss, toksiskas attiecības, pagātnes neatrisinātās lietas – N. Baumbahs saviem varoņiem piespēlē sarežģītas situācijas, ar kurām aktieru komanda (Bens Stillers, Grēta Gērviga, Brī Lārsone, Raiss Aifans, Dženifera Džeisone Lī un citi) tiek galā izcili.

“Kas notika, Simones kundze?” (“What happened, miss Simone?”, 2015, ASV) – “Netflix”

Reklāma
Reklāma

Lizas Gārbusas dokumentālās filmas “Kas notika, Simones kundze?” centrā ir leģendārā mūziķe un cilvēktiesību aizstāve Nina Simone, uz kuras dzīvi autore atskatās, izmantojot gan bagātīgu arhīvu materiālu, gan sarunas ar viņas meitu un mūziķiem, kuri ar viņu reiz kopā spēlējuši.

Nelineāri atklājot ceļu, kā Jūnesa Veimone kļuva par soulmūzikas priesterieni, un atvēlot daudz vietas politiskajam fonam, kas spilgti izceļams arī N. Simonas daiļradē, L. Garbusa pārliecināja arī Amerikas Kinoakadēmijas biedrus – kategorijā “Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma” tā bija izvirzīta “Oskaram”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.