Ieva Sentivani
Ieva Sentivani
Foto – Karīna Miezāja

Akuratera muzejā notiks latvju dainām veltīts sarīkojums 0

Trešdien, 7.novembrī, plkst. 18 Jāņa Akuratera muzejs aicina uz pasākumu “Dziesmas, manas tautasdziesmas”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Sarīkojumā gaidāms Jāņa Akuratera muzeja speciālistes priekšlasījums “Jāņa Akuratera grāmatplaukts un latvju dainas”, latviešu tautasdziesmu atdzejotājas Ievas Auziņas-Sentivani stāstījums par savu ceļu līdz latvju dainām angļu valodā, kā arī tautasdziesmas Daigas Čenkovas (balss) un Ingūna Grīnberga (klavieres) izpildījumā. Pasākumu vadīs muzeja direktore Ruta Cimdiņa.

“Jāņa Akuratera grāmatplauktā ir Latvju dainu sējumi. Mēs nezinām vai tie ir tie, kurus 1926. gadā Jānim Akurateram uzdāvina Kultūras fonds 50 gadu jubilejā. Vēstulē sievai Marijai Annai Akuraters raksta, ka tā kā viņam jau Latvju dainu sējumi ir, tad viņš labprāt Kultūras fonda dāvātos atdotu meitai Laimai, ja viņa tos gribētu,” stāsta muzeja speciāliste Maira Valtere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jānim Akurateram “Latvju dainas” nebija tikai grezni sējumi grāmatplauktā. Dzejolī “Manas tautas dziesmas”, kas publicēts 1934.gadā, viņš raksta: “Ak, dziesmas, manas tautas dziesmas, / Kas daiļāks vēl virs zemes gan! / Es visu savu tautu dzirdu, / Kad viņu bezgalība skan.// Tur bāri raud, tur birzes šalko, / Tur varens līgo paceļas, / Tur aizjāj kara vīri braši / Tur ābeļziedi lidinās.”

Latvju dainās paustajā vēstījumā īpaši ieklausījusies Ieva Auziņa-Sentivani, kas vairāk nekā 18 gadus veltījusi to tulkojumam angļu valodā.

Šogad iznākušajā grāmatā “Wit and Wisdom of Ancient Latvian Poetry” publicētas 450 dainas latviešu un angļu valodā un sniegti arī plaši komentāri angļu valodā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.