Anglijas futbolisti treniņā.

Anglijas futbolisti uzvar Zviedriju un iekļūst Pasaules kausa pusfinālā 0

Anglijas futbola izlase sestdien Samārā Pasaules kausa finālturnīra ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 2:0 (1:0) pārspēja Zviedriju.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Anglijas izlases pretiniece pusfinālā noskaidrosies Krievijas un Horvātijas duelī. Tikmēr par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies Beļģija un Francija. Pasaules kausā šogad triumfēs komanda no Eiropas.

Anglijas izlases labā vārtus guva Herijs Megvairs un Dela Alli.

Maču abas komandas iesāka piesardzīgi, pirmo puslīdz bīstamo sitienu pa vārtiem 19.minūtē izdarot Herijam Keinam, kurš no soda laukuma robežas pārbaudīja zviedru vārtsarga Robina Ūlsena modrību. Mača rezultāts tika atklāts 31.minūtē, kurā Herijs Megvairs pēc stūra sitiena bija precīzs ar galvu.

Pirmā puslaika noslēgumā zviedru soda laukumā ielauzās Rahīms Stērlings, taču anglis dubultot rezultātu nespēja. Savukārt otrā puslaika sākumā angļu vārtsargs Džordans Pikfords glāba komandu pēc Markusa Berga sitiena.

Spēles rezultāts tika dubultots 59.minūtē, kad pēc angļu spiediena Dela Alli, sitot ar galvu, noslēdza centrējumu soda laukumā. Dažas minūtes vēlāk atkal Pikfordam vajadzēja iesaistīties spēlē, bet 66.minūtē pēc stūra sitiena Megvairs ar galvu sita bumbu pār vārtiem.

Turpinājumā atkal Pikfords neļāva zviedriem iekarot Anglijas izlases cietoksni. Otrā puslaika otrajā pusē cīņas ritējums nemainījās, angļiem izcīnot uzvaru ar 2:0.

Zviedri grupu turnīru sāka ar uzvaru 1:0 pret Dienvidkoreju, tad sekoja zaudējums Vācijai (1:2), bet vēlāk ar 3:0 pārspēja Meksiku. Savukārt Šveice pirms astotdaļfināla bija uzvarējusi tikai vienu spēli. Vispirms šveicieši spēlēja neizšķirti 1:1 pret Brazīliju, tad ar 2:1 uzvarēja Serbiju, bet trešajā grupu turnīra mačā cīnījās neizšķirti 2:2 pret Kostariku.

Savukārt astotdaļfināla spēlē Zviedrija 1:0 apspēlēja Šveici.

Zviedrija Pasaules kausā iekļuvusi pēc divu turnīru izlaišanas. Kopumā tai planētas meistarsacīkstēs šī bija 12.dalības reize. Trīs reizes zviedri tikuši pie godalgām – 1958.gadā savā laukumā gūts sudrabs, bet 1950. un 1994.gadā izcīnīta bronza. Komandas galvenais treneris ir Janne Andešsons.

Angļi finālturnīru sāka ar divām uzvarām – 2:1 pret Tunisiju un 6:1 pret Panamu, bet pēc tam par pirmo vietu grupā sekoja neveiksme Beļģijai (0:1). Kolumbija savā grupā zaudēja Japānai ar 1:2, bet pēc tam ar 3:0 uzvarēja Poliju un ar 1:0 tika galā ar Senegālu.

Astotdaļfinālā Anglija pamatlaikā un papildlaikā cīnījās neizšķirti 1:1 pret Kolumbiju, bet guva panākumu 11 metru sitienu sērijā.

Anglijas futbolisti Pasaules kausa izcīņā piedalās 15.reizi, bet par planētas labāko valstsvienību līdz šim tā kļuvusi vienu reizi, pie titula tiekot tālajā 1966.gadā. Tai vairs ne reizi nav izdevies ielauzties labāko trijniekā, bet pusfinālā tā iekļuva vēl tikai 1990.gadā, paliekot ceturtajā vietā. Pirms četriem gadiem Pasaules kausa izcīņā Brazīlijā netika pārvarēts apakšgrupu turnīrs. Galvenais treneris šai komandai ir Gerets Sautgeits.

Zviedrija un Anglija kopumā ir aizvadījušas 13 savstarpējās spēles. Pirmā no tām risinājās 1988.gadā, bet pēdējā 2012.gadā. Populārākais iznākums starp abām vienībām līdz šim ir bijis neizšķirts, jo uzvarētājs nav noskaidrots sešas reizes, taču zviedri ir guvuši četras uzvaras. Anglijas izlases kontā visu savstarpējo spēļu laikā ir tikai trīs panākumi.

Pasaules kausa finālturnīrs pirmo reizi notiek Krievijā, bet kopumā tas norisinās jau 21.reizi.

Sacensībās sākotnēji piedalījās 32 komandas, kuras priekšsacīkstēs tika salozētas astoņās grupās. Katras grupas divas labākās komandas iekļuva izslēgšanas spēļu stadijā, kas sākās no astotdaļfināla.

Sacensības risinās viena mēneša garumā, finālam norisinoties 15.jūlijā Maskavā.

Finālturnīrā tiks sadalīts iespaidīgs naudas balvu fonds, komandām sadalot 352 miljonus eiro, uzvarētājiem iegūstot 33 miljonus eiro lielu prēmiju.

Šis Pasaules kauss paliks vēsturē arī kā pirmais, kurā tiek izmantota Video tiesneša sistēma jeb VAR. Šāds jaunievedums tika ieviests, lai noteiktu, vai bijis vārtu guvums, 11 metru soda sitiens, noraidījums no laukuma, vai arī kļūdains spriedums par spēlētāja identitāti kādā no tiesneša lēmumiem.

Pasaules kausa finālturnīrs Krievijā notiek 11 pilsētās, cīņas aizvadot 12 stadionos.

Pašreizējā Pasaules kausa īpašniece ir Vācija, kamēr Brazīlija pēdējo reizi sacensībās uzvarēja 2002.gadā.

Anglijas izlases sastāvs: Džordans Pikfords, Kails Volkers Džons Stounss, Herijs Megvairs, Kerans Tripjers, Džesse Lingārds, Džordans Hendersons (Eriks Daiers, 85.min.), Herijs Keins, Rahīms Stērlings (Markuss Rešfords, 90.min.), Dela Alli (Fabians Delfs, 77.min.), Ešlijs Jangs.

Zviedrijas izlases sastāvs: Robins Ūlsens, Emīls Krafts (Pontuss Jansons, 85.min.), Viktors Lindelēfs, Andrēass Grankvists, Viktors Klāsons, Ludvigs Augustinsons, Markuss Bergs, Sebastians Lāšsons, Albins Ēkdals, Emīls Fošbergs (Martins Ulsons, 65.min.), Ola Toivonens (Jons Gvidetti, 65.min.)