Krievijas miljardieris un bijušais “Latvijas Krājbankas” īpašnieks Vladimirs Antonovs.
Krievijas miljardieris un bijušais “Latvijas Krājbankas” īpašnieks Vladimirs Antonovs.
Foto arhīvs – LETA/Lita Krone

Antonovs un Baranausks bankai “Snoras” nodarījuši pusmiljarda eiro zaudējumus 0

Lietuvā ceturtdien pabeigta izmeklēšana bankas “Snoras” līdzekļu izlaupīšanas lietā, un Ģenerālprokuratūra paziņoja, ka bijušo bankas vadītāju un akcionāru Vladimira Antonova un Raimonda Baranauska noziedzīgās darbības rezultātā bankai nodarīti zaudējumi apmēram pusmiljarda eiro apmērā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Lietuvas Ģenerālprokuratūras Organizētās noziedzības un korupcijas izmeklēšanas departamenta prokurors Darjus Stankevičs žurnālistiem teica, ka Antonovs un Baranausks tiek turēti aizdomās par bankas līdzekļu izlaupīšanu un izšķērdēšanu lielā apmērā, bankas noziedzīgā novešanā līdz bankrotam, kā arī noziedzīgā ceļā iegūta īpašuma legalizāciju.

Stankevičs piebilda, ka par izmeklēšanas pabeigšanu tiks informēta Krievijas prokuratūra.

CITI ŠOBRĪD LASA
Antonovs un Baranausks slēpjas Krievijā, kas viņus atsakās izdot Lietuvai.

Antonovs ir Krievijas pilsonis, bet Baranausks – Lietuvas pilsonis, kam Krievijā piešķirts bēgļa statuss.

Gaidāms, ka Antonovs un Baranausks Lietuvā tiks tiesāti aizmuguriski.

Lietuvas Ģenerālprokuratūra paziņojusi, ka ir aizdomas par to, ka no 2008.gada rudens līdz 2011.gada vasarai notikušas 35 transakcijas, pārskaitot bankai “Snoras” piederošu naudu un vērtspapīrus uz personīgiem kontiem Šveices bankās. Ir arī aizdomas, ka no 2009. līdz 2011.gadam veikti divi nelikumīgi darījumi ar “Snoras” īpašumu. Tādējādi bankai nodarīti zaudējumi par apmēram 500 miljoniem eiro.

Stankevičs norādīja, ka zaudējumi nodarīti pārējiem bankas akcionāriem, kā arī kreditoriem, un netieši arī Lietuvas valstij, kas izmaksāja noguldītājiem kompensācijas no Noguldījumu apdrošināšanas fonda.

“Snoras” bankrota administrators civiltiesiskā ceļā pieprasījis Anonovam un Baranauskam zaudējumus atlīdzināt, un pašlaik ir arestēts viņu īpašums 230 miljonu eiro vērtībā vairākās valstīs – tie ir naudas līdzekļi banku kontos, automobiļi, uzņēmumi.

Lietuvas valdība “Snoras” darbību apturēja 2011.gada novembrī, bažījoties par šīs bankas stāvokli. Vēlāk tika ierosināta bankas bankrota lieta.

Arī “Latvijas Krājbankā”, kurai pieder “Snoras” akciju kontrolpakete, drīz pēc tam tika konstatēts ap 100 miljonu latu līdzekļu iztrūkums, un 2011.gada decembrī Rīgas apgabaltiesa banku pasludināja par maksātnespējīgu.

Antonovu un Baranausku Lietuvas tiesībsargāšanas iestādes meklē kopš 2011.gada 22.novembra. Vispirms viņi patvērās Lielbritānijā, kur nedēļu pēc “Snoras” darbības apturēšanas tika aizturēti saskaņā ar Lietuvas izdoto Eiropas Savienības orderi, bet Lielbritānijas tiesa nolēma viņus atbrīvot pret drošības naudu, nosakot abiem obligātu reģistrēšanos policijā. Vēlāk viņi tika atbrīvoti arī no šā pienākuma. Kad 2015.gadā Apvienotā Karaliste beidzot nolēma viņus izdot, bijušie baņķieri paspēja pārbēgt uz Krieviju.

Reklāma
Reklāma

Lietuvas pilsonis Baranausks vadīja “Snoras” valdi, bet Krievijas pilsonis Antonovs – uzraudzības padomi. Viņiem piederēja attiecīgi 25,31% un 68,1% bankas akciju. Savukārt “Snoras” pieder nedaudz vairāk kā 60% likvidējamās “Latvijas Krājbankas” akciju.