Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: LETA

Apdrošinātājs: Līdz šim lielākā izmaksātā atlīdzība bija par ceļgala traumu, kas gūta slēpojot 0

Šogad laikapstākļi īpaši lutinājuši ziemas cienītājus, kas brīvo laiku izvēlas pavadīt, nodarbojoties ar aktīvo atpūtu – slēpojot, snovojot vai slidojot uz atklātām ūdens tilpnēm. Aukstajā sezonā kopumā savainojumi tiek gūti retāk nekā vasarā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas
Taču tie ir smagāki un prasa ilgāku atveseļošanās laiku, liecina AAS “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) apkopotie dati.

Līdz šim BTA 2018./ 2019.gada ziemas sezonā ir saņēmis 65 atlīdzību pieteikumus par aktīvā atpūtā gūtiem savainojumiem, no kuriem 18% traumas bija īpaši smagas – lūzumi, atvērtas brūces un smadzeņu satricinājumi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk konstatēti kaulu lūzumi – 80%, saišu plīsumi – 10%, galvas traumas, smadzeņu satricinājums – 5%. Šādu savainojumu sadziedēšana prasa ilgu atkopšanās periodu, kas var aizņemt no pāris nedēļām līdz pat vairākiem mēnešiem.

BTA informē, ka nopietnākais BTA apdrošinātais ārstēšanās gadījums šī gada ziemas sezonā bija gadījums, kad klients, slēpojot no kalna, krita un guva galvas smadzeņu un mugurkaula traumu. Pašlaik klients atrodas komas stāvoklī, Francijas slimnīcā.

Lai arī kopējais atlīdzības apmērs vēl nav nosakāms, BTA segs medicīnas, transportēšanas un radinieku ierašanās izmaksas, kas pašlaik mērāmas tūkstošos. Līdz šim lielākā izmaksātā atlīdzība bijusi par ceļgala traumu, kas gūta slēpojot.

BTA Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktors Kārlis Liepiņš norāda, ka pēdējos gados ziemas sezona pie mums Latvijā ir bijusi pavisam īsa, tāpēc aktīvās atpūtas cienītāji vienmēr steigušies izmantot ziemas priekus, kad vien to laikapstākļi ļāvuši.

Šogad situācija ir mazliet mainījusies. Ziema iestājās diezgan ātri, jau 1. decembrī apmeklētājiem tika atvērti aktīvās atpūtas kompleksi, kas piedāvā nodarboties ar kalnu slēpošanu un snovošanu.

Ja salīdzina ar šo pašu periodu pagājušā sezonā, traumu skaits ir palielinājies par 41 %. Visbiežākās traumas ir sasitumi, izmežģītas vai sastieptas potītes un muskuļi, lūzumi un galvas traumas.

Lai ziemas nodarbes nepārvērstos par slimnīcas apmeklējumu vai sabojātu atvaļinājumu, bet būtu patīkams brīvā laika pavadīšanas veids, BTA aicina cilvēkus paturēt prātā vairākus svarīgus drošības nosacījumus.

Pirmkārt, atrodoties sabiedriskā atpūtas vietā, vienmēr ievērot trases, slidotavas vai citas atpūtas vietas lietošanas drošības noteikumus. Otrkārt, parūpēties par atbilstošu ekipējumu.

Treškārt, aktīvās atpūtas laikā nelietot alkoholiskus dzērienus un neatrasties alkohola reibumā. Ceturtkārt, dodoties atpūtā kopā ar bērniem, tos pieskatīt, lai savainošanās gadījumā nekavējoties varētu sniegt pirmo nepieciešamo medicīnisko palīdzību.

Un kā pēdējais padoms, katram kaislīgam aktīvās atpūtas cienītājam jāspēj adekvāti novērtēt savu fizisko sagatavotību un iemaņas, kā arī pirmajās sportošanas reizēs tās nesteidzīgi atsvaidzināt, pakāpeniski kāpinot ātrumu un slodzi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.