Ar vienu puslaiku pret Grieķiju par maz 0

Latvijas vīriešu futbola izlase 2014.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē piektdien savā laukumā ar rezultātu 1:2 (1:0) zaudēja šovasar Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālā spēlējušajai Grieķijas valstsvienībai.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Vārtus Latvijas izlases labā 42.minūtē no 11 metru soda sitiena atzīmes guva pagājušā gada valsts labākais futbolists Aleksandrs Cauņa, bet Grieķijas izlases rindās 57.minūtē izcēlās Niks Spiropols, kā arī Latvijas izlasei labi zināmais Teofanis Geks, kurš bija precīzs 69.minūtē.

Latvijas izlase maču iesāka ļoti apņēmīgi, jau no pirmajām sekundēm nevairoties asi iesaistīties divcīņās par bumbu un aktīvi meklējot iespējas uzbrukt. Pirmais precīzais sitiens pēc sākotnēji daudzsološas saspēles padevās Cauņam, tomēr ar viņa raidījumu viegli tika galā Grieķijas izlases vārtsargs Orestis Karnezis. Otrā laukuma galā Andrim Vaņinam pirmajās 20 minūtēs savu komandu glābt nenācās, taču divreiz no bīstamām pozīcijām garām sita iepriekš pret Latvijas izlasi bieži vārtus guvušais Geks.

Mača 23.minūtē brīdinājumu saņēma Grieķijas izlases spēlētājs Gianis Maniatis, bet galvenie spēles notikumi pamazām sāka pārvirzīties uz laukuma centru. Aizsardzībā Latvijas izlase darbojās ļoti pārliecinoši, nedodot grieķiem iespējas izspēlēt bīstamas kombinācijas, bet uzbrukumā vairākas reizes nebija tālu no bumbas saņemšanas pretinieku soda laukumā. Teicama iespēja gūt vārtus Grieķijas izlasei pavērās 34.minūtē, kad pēc centrējuma netraucēts savā soda laukumā paklupa Ritus Krjauklis, bet Maniatis bez pretestības veica bīstamu sitienu no gaisa, bumbai atsitoties pret mājinieku vārtu stabu. Laukumā atlekušo bumbu pēdējā mirklī spēja savākt Vaņins.

Pirmajam puslaikam tuvojoties noslēgumam, lieliska saspēle laukuma kreisajā malā padevās Artjomam Rudņevam un Aleksejam Višņakovam, kurš mirkli vēlāk ielauzās soda laukumā un ar māņu kustību izprovocēja pretinieku uz noteikumu pārkāpumu, par kuru tiesnesis nevilcinoties piešķīra 11 metru soda sitienu. Iespēju pārliecinoši realizēja Cauņa, raidot bumbu vārtiem gandrīz pa vidu un gūstot savus desmitos vārtus izlases rindās.

Sākoties otrajam puslaikam, iniciatīva pilnībā bija nonākusi Grieķijas izlases pusē, kas pārliecinoši kontrolēja bumbu un regulāri veidoja bīstamus uzbrukumus. Vairākas reizes likuši spēlē nopietni iesaistīties Vaņinam, grieķi savu panāca 57.minūtē, kad ļoti precīzs sitiens no patālas distances vārtu tālajā apakšējā stūrī padevās aizsargam Spiropolam.

Lai arī pēc zaudētājiem vārtiem Latvijas izlase prata mača gaitu izlīdzināt un atsāka meklēt iespējas uzbrukumu veidošanai, Grieķijas vienība demonstrēja vienmērīgu un sabalansētu sniegumu, drīz vien gūstot arī otros vārtus. Pēc aizsargu nesaprašanās bumbu Vaņina sargātajos vārtos raidīja Geks.

Pēc nokļūšanas zaudētājos Latvijas izlase sāka pārkārtot savu taktisko zīmējumu, laukumā sūtot Māri Verpakovski un Ritvaru Ruginu, bet vēlāk arī Edgaru Gauraču. Latvijas izlase centās spēlēt aktīvi, par ko liecina arī Kaspara Gorkša un Ivana Lukjanova nopelnītie brīdinājumi, tomēr pietuvoties pretinieku vārtiem mājiniekiem izdevās ar grūtībām. Dziļāk aizsardzībā grieķi bija spiesti atkāpties vien pēdējās piecās cīņas minūtēs. Latvijas izlase pāris reizes tika līdz bīstamiem centrējumiem, pārsvarā pēc standartsituāciju izspēles, tomēr sitienus pa pretinieku vārtiem tā arī neveica. Tuvāk vārtu guvumam tā vietā bija Grieķijas vienība, kad pēdējās cīņas sekundēs bumbu pāri vārtiem izmisīgā izklupienā pēc Vasila Torosida sitiena pārvirzīja Ritus Krjauklis.

Citā G apakšgrupas spēlē šodien Bosnija un Hercegovina izbraukumā ar 8:1 (4:0) sagrāva Lihtenšteinu, pa trim vārtiem gūstot Edinam Džeko un Vedadam Ibisevičam. Savukārt vēl vienā spēlē Lietuva savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (1:1) ar Slovākiju.