Sputnik/Scanpix

Argentīna spēles beigās izglābjas no fiasko 1

Pateicoties aizsarga Markosa Roho vārtiem pašās mača beigās, Argentīnas futbola izlase otrdien Krievijā notiekošā Pasaules kausa D apakšgrupas noslēdzošajā cīņā Sanktpēterburgā ar 2:1 (1:0) pieveica Nigēriju un sasniedza astotdaļfinālu.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Tikmēr otrā D grupas noslēdzošajā mačā līdere Horvātija ar 2:1 (0:0) pārspēja Islandi.

Apakšgrupu turnīra beigās par D grupas uzvarētāju ar maksimāli iespējamiem deviņiem punktiem kļuva Horvātija, kam ar četriem punktiem sekoja Argentīna, kas tikai pēc uzvaras pār Nigēriju izglābās no braukšanas mājās. Trešā ar trim punktiem bija Nigērija, kamēr divus punktus guva Islande.

Līdz ar to kļuvis skaidrs, ka Horvātija astotdaļfinālā tiksies ar C grupas otro spēcīgāko komandu Dāniju, bet Argentīna spēkosies ar C grupā uzvarējušo Franciju.

Argentīnas izlases labā vārtus otrdien guva Lionels Mesi un Roho, kamēr nigēriešiem ar “pendeli” atzīmējās Viktors Mozess.

Argentīnas futbolisti, kuru rindās bija vairākas izmaiņas sastāvā, šo maču sāka apņēmīgi, cenšoties uzlauzt Nigērijas izlases aizsardzību. Pirmajās minūtēs tas gan vēl diez ko neveicās, jo tika pieļautas kļūdas saspēlē, tomēr 14.minūtē, saņēmis tālu piespēli no Enso Peresa, uz vārtiem izrāvās Mesi, kurš ar pāris pieskārieniem raidīja bumbu vārtos. Argentīnas lielākajai zvaigznei šie bija tikai pirmie vārti šajā Pasaules kausā.

Šī mača favorīte Argentīna izpildīja daudz tālo piespēļu, un pēc vienas no tām uz vārtiem metās Anhels di Marija, kurš gan neilgi pirms soda laukuma sasniegšanas tika paklupināts. Līdz ar to uz Nigērijas vārtiem tika nozīmēts brīvsitiens, ko izpildīja Mesi, tomēr viņa lieliski izpildītais sitiens trāpīja pa vārtu stabu. Lielajā pārtraukumā komandas devās ar minimālu argentīniešu pārsvaru.

Otrais puslaiks Argentīnai sākās ļoti neveiksmīgi, jo tās aizsargs Havjers Maskerano pārkāpa noteikumus savā soda laukumā, kā rezultātā uz argentīniešu vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. “Pendeli” ļoti pārliecinoši realizēja Mozess, bet turpinājumā Argentīnas futbolisti izskatījās ļoti apjukuši, nespējot radīt neko vērā ņemamu pie Nigērijas vārtiem. Tiesa, arī nigērieši prasmīgi darbojās aizsardzībā, neitralizējot briesmas.

Mača 75.minūtē argentīniešu aizsargs Roho savā soda laukumā nospēlēja ar roku, tomēr tiesnesis pēc video atkārtojuma noskatīšanās nolēma nepiešķirt 11 metru soda sitienu, kas būtu pavisam apracis Argentīnas izlases izredzes. Argentīnieši izmisīgi centās gūt vārtus, tomēr Nigērija turpināja veiksmīgi aizsargāties, turklāt piecas minūtes līdz pamatlaika beigām nigēriešiem padevās ļoti bīstams brīvsitiens.

Argentīna tomēr prata izglābties no sensacionāla neveiksmes šajā Pasaules kausā, kad 86.minūtē pēc centrējuma izcēlās Roho. Pēcāk Nigērija tā arī nespēja atspēlēties, argentīniešiem gūstot laimīgu uzvaru.

Otrā D grupas noslēdzošās kārtas mačā Horvātija ar 2:1 uzvarēja Islandi.

Horvātu labā šajā mačā izcēlās Milans Badeļs un Ivans Perišičs, kamēr Islandei atzīmējās Gilvi Sīgurdsons.

Nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā, Horvātijas izlasē bija vairākas izmaiņas sastāvā, kas ļāva laukumā doties mazāk sevi apliecinājušiem futbolistiem. Jau spēles ievadā dzelteno kartīti par iesišanu pretiniekam saņēma Marko Pjaca, turklāt viņa upura Birkira Bjardnasona deguns diezgan pamatīgi asiņoja. Tiesa, spēles ievadā nopietnu vārtu gūšanas iespēju nebija nevienai no vienībām.

Pašās pirmā puslaika beigās Islandes valstsvienība radīja pāris labas vārtu gūšanas iespējas – lieliskā pozīcijā nonāca iepriekš traumētais Bjardnasons, tomēr viņa sitienu atvairīja horvātu vārtsargs Lovre Kaliničs, kurš turklāt nospēlēja izcili arī pēc Sverrira Ingasona sitiena. Pirmais puslaiks tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Lai arī pirmā puslaika beigās pārsvars piederēja Islandei, horvāti lieliski uzsāka otro spēles pusi, jo pa pārliktni trāpīja Milans Badeļs, kurš gan 53.minūtē no soda laukuma panāca 1:0. Uzreiz pēc tam spēlē gan atkal bija jāiesaistās Kaliničam, neļaujot islandiešiem panākt neizšķirtu. Pēc nedaudz vairāk nekā 20 minūtēm rezultāts gan kļuva neizšķirts, jo horvāti savā soda laukumā nospēlēja ar roku, kā rezultātā Sīgurdsons 76.minūtē pārliecinoši realizēja 11 metru soda sitienu.

Mača beigās abas komandas apmainījās vairākiem bīstamiem uzbrukumiem, iesaistoties atklātā spēlē. Tas par labu nāca tieši horvātiem, jo 90.minūtē ātrā uzbrukumā vārtus guva Perišičs, uzstādīdams cīņas galarezultātu.

Argentīna šo pasaules čempionātu sāka ar neizšķirtu 1:1 pret Islandi, bet pēc tam sekoja pārliecinošs zaudējums ar 0:3 Horvātijai. Tikmēr Nigērija ar 0:2 zaudēja horvātiem, bet pēc tam ar tādu pašu rezultātu uzvarēja Islandi.

Argentīna iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā piedalījusies 16 reizes, 1978. un 1986.gadā kļūstot par pasaules čempioni, bet vēl trīs reizes ieņemot otro vietu. Arī pirms četriem gadiem notikušajā turnīrā Argentīna aizkļuva līdz finālam, taču papildlaikā zaudēja Vācijai. Tāpat iepriekšējos trīs Pasaules kausa finālturnīros Argentīna ikreiz sasniegusi vismaz ceturtdaļfinālu. Izlasi vada Horhe Sampaoli.

Nigērija iepriekš Pasaules kausa finālturnīrā bija piedalījusies piecas reizes, debitējot 1994.gadā, kad sasniedza astotdaļfinālu. Izslēgšanas turnīrā Nigērija iekļuva arī 1998. un 2014.gadā, taču tālāk par astotdaļfinālu nekad nav tikusi. Komandas galvenais treneris ir Gernots Rors.

Islande Pasaules kausa finālturnīrā spēlēja pirmo reizi, kļūstot par valsti ar vismazāk iedzīvotājiem šī turnīra vēsturē, kas spējusi kvalificēties finālsacensībām. Islandes izlase līdz šim savu lielāko panākumu guva pirms diviem gadiem, kad Eiropas čempionātā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam. Komandas galvenais treneris ir Heimirs Halgrīmsons.

Horvātija līdz šim Pasaules kausa finālturnīros bija spēlējusi četras reizes, debijā 1998.gadā sensacionāli izcīnot trešo vietu. Tikmēr pirms četriem gadiem Horvātijas izlase nespēja pārvarēt grupu kārtu, izcīnot vienu uzvaru trīs spēlēs. Valstsvienības stūrmanis ir Zlatko Daličs.