Foto-REUTERS

ASV prezidenta Trampa un advokāta Koena ceļi ir šķīrušies 1

ASV prezidents Donalds Tramps un viņa ilggadējais personiskais advokāts un padomdevējs Maikls Koens savulaik bija nešķirami. Koens pat reiz izteicies, ka būtu gatavs stāties ceļā lodei, kas būtu mērķēta uz viņa bosu, taču tagad viņu ceļi ir šķīrušies.

Reklāma
Reklāma

Koens piesaka karu prezidentam

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Pirms dažiem mēnešiem Federālā izmeklēšanas biroja aģenti saziņā ar īpašo prokuroru Robertu Milleru, kas izmeklē lietu par Krievijas iejaukšanos ASV prezidenta vēlēšanu procesā, veica kratīšanu Koena dzīvoklī Ņujorkas centrā. FIB konfiscēja kaudzēm dokumentu, tajā skaitā Koena sarunas ar Trampu un citām personām par dažādiem darījumiem, ko advokāts bija slepeni ierakstījis. Laikraksts “The Washington Post” salīdzinājis šo sarunu publiskošanu ar pielādēta ieroča vēršanu pret Trampu, turklāt mēlīti nospiestu viņa bijušais advokāts. Kopš FIB veiktās kratīšanas viņa dzīvoklī Tramps nav sazinājies ar savu bijušo uzticības personu, liekot Koenam domāt, ka prezidents ir viņu pametis likteņa (FIB) varā. Koens bija ļoti vīlies, kad Tramps sāka tvītot par viņu pagātnes formā, un krita panikā, kad aptvēra, ka prezidentu vairs neinteresē viņa bēdīgais stāvoklis. Kad Trampa nolīgtais advokāts Rudijs Džuliani sāka apstrīdēt vairākus Koena izteikumus, viņš kļuva nikns un pieteica karu bijušajam klientam, raksta “WP”.

Trampam vajadzīgs skandālu noklušinātājs

CITI ŠOBRĪD LASA

Juristu ieskatā, Koena rīcību vairāk nosaka viņa sašutums par prezidenta vienaldzību un nodevību pret viņu nekā centieni izveidot juridisku stratēģiju sevis attaisnošanai.

Trampa un Koena sarunu ierakstu publiskošana bija pārsteigums Koena lietas izmeklētājiem. Tiesībsargi ir neizpratnē, kāpēc Koens, kurš grib panākt vienošanos ar prokuroriem, izšķīries publiskot iespējamos pierādījumus, jo šāda rīcība parasti sanikno izmeklētājus un apgrūtina vienošanās panākšanu. “Koens ir izvēlējies kļūt no Trampa kaismīga aizstāvja par patiesības atklājēju, nekādi nerēķinoties ar iespējamiem politiskiem vai juridiskiem sarežģījumiem, kas varētu rasties prezidentam,” uzskata Lenijs Deiviss, viens no Koena advokātiem. Viņaprāt, Koenam būtu vajadzējis “nospiest restartēšanas pogu un apliecināt, ka viņš ciena FIB”. “Viņam būtu bijis jāraksturo tikšanās (ar Krievijas pārstāvjiem) Trampa Tornī kā ļoti slikts lēmums un jāapliecina, ka viņam ir apnicis būt par peramo zēnu un saņemt lodes,” izteicies Deiviss. “Mēs izmantosim ierakstu publiskošanu, lai atspēkotu Koenam izvirzītās apsūdzības, ko ar melīgiem argumentiem izteikuši prezidents Tramps un viņa advokāts Džuliani,” intervijā žurnālam “Vanity Fair” paziņoja Deiviss. Atbildot uz Trampa tvītā izteikto jautājumu, kāda veida jurists varētu ierakstīt sarunas ar klientu, ASV mediji atzīmē, ka “tas būtu jurists, kas daudzus gadus pelnījies kā Donalda Trampa (ne)darbu noregulētājs, pie kura var griezties, ja neilgi pirms prezidenta vēlēšanām jānoklušina kandidāta ārlaulības sakaru skandāls ar bijušo “Playboy” modeli”. Šāds jurists atbilstu raksturojumam, ko Tramps mēdz dot cilvēkiem, kurus viņš uzskata par visietekmīgākajiem vai vismaz noderīgākajiem: “satriecošs”. Kā raksta žurnāls “The Wall Street Journal”, savulaik Koens palīdzējis Trampam noklusēt skandālu par intīmu sakaru ar kādu viņa vadītā televīzijas šova “Apprentice” dalībnieci un vairākus citus skandālus.

Prezidents Tramps uzbrūk prokuroram Milleram

Šonedēļ sākta tiesas prāva pret prezidenta Trampa kampaņas bijušo vadītāju Polu Manafortu, kurš apsūdzēts naudas atmazgāšanā, saņemot miljoniem dolāru kā Ukrainas bijušā prezidenta Viktora Janukoviča padomnieks. Analītiķi atzīmē, ka Manaforta prāvā var nākt klajā arī citi pierādījumi, ko savākusi īpašā prokurora Roberta Millera vadītā izmeklētāju grupa par Trampa kampaņas un vēlāk administrācijas darbinieku saikni ar Krievijas pārstāvjiem.

ASV federālais tiesnesis ir noraidījis prezidenta Trampa mēģinājumus panākt lietas izbeigšanu par ASV konstitūcijas pārkāpumu, amatā esošajam prezidentam turpinot gūt personisku labumu no darījumiem ar ārvalstu pārstāvjiem un valdībām. Lietas materiālos teikts, ka Trampam piederošā firma “Trump Organization” pērn guvusi 150 000 dolāru peļņu, veicot darījumus, par ko maksājušas ārzemju valdības.

Mēdz teikt, ka labākā aizsardzība ir uzbrukums. Šādu taktiku izvēlējies prezidents Tramps, kurš prokurora Millera vadīto izmeklēšanu nodēvējis par “raganu medībām”, kas esot jāizbeidz. Vakar prezidents Tramps paziņoja, ka īpašais prokurors Roberts Millers atrodoties “interešu konfliktā” un tāpēc viņš esot jāatceļ no izmeklēšanas par Krievijas iejaukšanos ASV 2016. gada prezidenta vēlēšanu procesā.