Kompānijas “Google” logo.
Kompānijas “Google” logo.
Foto: Aly Song/REUTERS/LETA

ASV un Francija G7 samitā panāk vienošanos par digitālo nodokli 0

G7 samitā pēc ASV un Francijas sarunām ir panākta vienošanās par digitālo pakalpojumu nodokļa piemērošanu tehnoloģiju milžiem, pirmdien paziņoja Francijas prezidents Emanuels Makrons.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Šis jautājums ilgu laiku bija iemesls saspīlējumam starp Parīzi un Vašingtonu, kura bija draudējusi atbildēt uz šo nodokli, nosakot muitas tarifus Francijas vīniem.

Makrons, stāvot blakus ASV prezidentam Donaldam Trampam G7 samitā Francijas kūrortpilsētā Biaricā, atzina, ka ir bijis “daudz nervozitātes” par Francijas jaunā nodokli, kuru paredzēts piemērot tādiem ASV tehnoloģiju milžiem kā “Google”, “Apple”, “Facebook” un “Amazon”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš sacīja, ka sarunās starp Franciju un ASV tomēr ir panākta “manuprāt, ļoti laba vienošanās”.

Makrons paskaidroja, ka Francija atcels savu digitālo nodokli, kad tiks ieviesta jauna starptautiska nodeva, par kuru notiek diskusijas starp Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) 134 dalībvalstīm. Francija cer, ka tas notiks jau 2020.gadā.

Tramps, kurš bija nosaucis šo Francijas nodokli par “ļoti netaisnīgu”, izvairījās no skaidras atbildes uz jautājumu, vai viņš atsauks savus draudus par tarifu piemērošanu Francijas vīniem.

Tramps pajokoja, ka viņa sievai Melānijai “garšo franču vīns”.

ASV prezidents iepriekš bija paziņojis, ka Parīze un Vašingtona ir “tuvu” vienošanās noslēgšanai.

Francijas parlaments jūlijā pieņēma šo nodokli, pastāvot neapmierinātībai ar to, ka pārāk lēni notiek sarunas par jaunu starptautisku vienošanos, kura nodrošinātu, ka daudznacionālās tehnoloģiju kompānijas maksās lielākus nodokļus par savām operācijām.

Saskaņā ar ES likumiem ASV tehnoloģiju milži var deklarēt savu visā ES gūto peļņu vienas valsts jurisdikcijā. Tā lielākoties deklarēta tādās zemu nodokļu valstīs kā Īrija vai Nīderlande.

Jaunais Francijas nodoklis, kas tiek piemērots vietējam apgrozījumam, nevis peļņai, ir izpelnījies apsūdzības diskriminācijā no ASV tehnoloģiju milžu puses.

Ir gaidāms, ka tas šogad palielinās Francijas nodokļu ieņēmumus par 400 miljoniem eiro, bet 2020.gadā šī nodokļa ieņēmumi pieaugs līdz 450 miljoniem eiro.

Saskaņā ar Biaricā panākto vienošanos Francijas nodokļu iestādes izvērtēs, cik daudz šie uzņēmumi samaksājuši Francijas digitālā nodokļa ieņēmumos un cik tie būtu maksājuši pēc vēl noslēdzamās starptautiskās vienošanās, paziņoja Francijas ekonomikas ministrs Bruno Lemērs.

“Viss, kas būs pārmaksāts salīdzinājumā ar starptautisko risinājumu, šai kompānijai tiks atzīts par kredītu,” viņš piebilda.

Arī Lielbritānija ir paziņojusi par plāniem noteikt nodokli tehnoloģiju milžiem, kas tiek apsūdzēti fiskālo noteikumu izmantošanā, lai krasi samazinātu savus nodokļu rēķinus par spīti augošai peļņai.

Reklāma
Reklāma

“Vaļsirdīgi sakot, mums ir kaut kas jādara, lai taisnīgi un pienācīgi apliktu ar nodokli interneta uzņēmumus, kuriem ir tik kolosāls noiets mūsu valstī,” sestdien paziņoja Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons pirms sarunām ar Trampu Biaricā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.