”Atdod valstij vai sēdi cietumā?” Cilvēki bažījas par ģimenes relikviju likteni

”Atdod valstij vai sēdi cietumā?” Cilvēki bažījas par ģimenes relikviju likteni 17

Šā gada februārī stājās spēkā grozījumi Krimināllikumā, kā rezultātā daudzi Latvijas iedzīvotāji nobažījušies par mantojumā saņemto ģimenes relikviju likteni, vēsta raidījums “Bez Tabu”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Raidījums “Bez Tabu” saņēmis vairāku skatītāju vēstules, lūdzot noskaidrot, kā jārīkojas tiem iedzīvotājiem, kuri mājās glabā piemiņas no saviem priekštečiem. Kamēr vieniem tie ir zelta gredzeni, rotaslietas, citiem sudraba karotes, Ulmaņlaika pieclatnieki un citi priekšmeti.

Sabiedrības “šūmēšanos” izraisījušas izmaiņas Krimināllikumā. 229. Pants skan sekojoši:

CITI ŠOBRĪD LASA

Par Latvijas Republikas aizsardzībā esošas senlietas, kura neatrodas muzeja krājumā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Mūziķe Elza Rozentāle atklāj, ka mājās glabā mīļu piemiņu no savas vecvecmammas: ”Man ir tautiskā blūze. Varētu datēt ar 1890. gadu. Tā ir salāpīta, sacakāta, stāv skapī. Kādreiz kad vajag, dziesmu svētkos izvelku.”

Kolekcionārs un tā saucamais racējs Māris Jurciņš par vēsturi sācis interesēties no 13 gadu vecuma. Tas pāraudzis interesē par kara laika priekšmetiem, un nu kolekcijā ir karavīru žetoni un dažādi apbalvojumi.

Plašāk “Bez Tabu” sižetā:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.