Deniss Mjulenbergs 2011. gadā.
Deniss Mjulenbergs 2011. gadā.
Foto: Wikimedia Commons

Atkāpies problēmu māktā aviobūvnieka “Boeing” vadītājs 0

Problēmu māktā ASV aviobūves uzņēmuma “Boeing” vadītājs Deniss Mjulenbergs pirmdien atkāpies no amata, paziņoja kompānija.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Par uzņēmuma vadītāju un prezidentu iecelts Deivids Kalhūns, kurš līdz šim bijis kompānijas uzraudzības padomes priekšsēdētājs. Jaunajā amatā viņš stāsies 13.janvārī.

Savukārt padomes priekšsēdētāja amatā pirmdien stājies padomes loceklis Lorenss Kelners.

CITI ŠOBRĪD LASA

Padome nolēmusi, ka “vadības maiņa ir nepieciešama, lai atjaunotu uzticību uzņēmumam, tam virzoties uz priekšu un cenšoties vērst par labu attiecības ar regulatoriem, klientiem un citām ieinteresētajām pusēm”, sacīts “Boeing” paziņojumā.

Tajā solīts, ka “Boeing” “strādās ar atjaunotu uzticību pilnīgai caurskatāmībai, tostarp veicot efektīvu un proaktīvu komunikāciju ar [ASV] Federālo aviācijas aģentūru (FAA), citiem regulatoriem pasaulē un saviem klientiem”.

Mjulenbergs, kurš pēc izglītības ir aviobūves inženieris, sāka darbu “Boeing” 1985.gadā kā māceklis un, pamazām kāpjot pa karjeras kāpnēm, 2015.gadā kļuva par uzņēmuma vadītāju.

Krīze “Boeing” sākās martā, kad tika pārtraukta lidmašīnu “Boeing 737 MAX” izmantošana visā pasaulē pēc divām šo lidmašīnu katastrofām, kurās gāja bojā 346 cilvēki. Gan Indonēzijas aviokompānijas “Lion Air” lidmašīnas “Boeing 737 MAX 8” katastrofā pērn oktobrī, kurā bojā 189 cilvēki, gan martā notikušajā Etiopijas aviokompānijas “Ethiopian Airlines” “Boeing 737 MAX 8” avārijā, kurā dzīvību zaudēja 157 cilvēki, lidmašīna strauji sāka lidot lejup un nogāzās.

Kompānija ir plaši kritizēta par tās izstrādāto lidmašīnām “Boeing 737 MAX” domāto automātisko sistēmu “Maneuvering Characteristics Augmentation System” (MCAS) , kas tiek uzskatīta par faktoru abās katastrofās.

Lidmašīnu modeļos “Boeing 737 MAX 8” un “Boeing 737 MAX 9” šī automātiskā sistēma, kuras nolūks ir palīdzēt pilotiem izvairīties no lidmašīnas priekšgala pacelšanas bīstami augstu, neierastos apstākļos var negaidīti nospiest priekšgalu uz leju un tik spēcīgi, ka piloti to vairs nespēj pacelt atpakaļ.

Reklāma
Reklāma

Termiņš lidojumu atsākšanai ar “Boeing 737 MAX” ticis vairākkārt atlikts, un šomēnes “Boeing” paziņoja, ka apturēs lidmašīnu “737 MAX” ražošanu.

“Boeing” šā gada trešajā ceturksnī strādāja ar 1,2 miljardu dolāru tīro peļņu, kas ir par 50,6% mazāk nekā attiecīgajā laika periodā pērn. Peļņas kritums galvenokārt tiek skaidrots ar aviolaineru “Boeing 737 MAX” nedienām.