Publicitātes attēls

Kā izskatīsies Rīgas cirks? Atklāj godalgotos konkursa metus 7

Rīgas cirka starptautiskajā metu konkursā otrās jeb šoreiz augstākās vietas ieguvēji žūriju pārsteidza ar lielo pietāti pret vēsturisko mantojumu, kā arī spilgto arhitektonisko izteiksmi fasādei pret Alfrēda Kalniņa ielu, aģentūrai LETA sacīja Kultūras ministrijas (KM) eksperts arhitektūras jautājumos Jānis Dripe, kurš bija arī konkursa žūrijas vadītājs.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Lasīt citas ziņas

Viņš sacīja, ka arhitekti savos piedāvājumos vēsturisko mantojumu bija ņēmuši vērā ne tikai attiecībā uz veco cirka ēku, bet arī uz telpām, kas atrodas iekšējā kvartālā, proti, staļļiem un ziloņu māju.

Vienlaikus, pēc Dripes teiktā, metu piedāvājumos arhitekti “absolūti šokējuši” žūriju ar arhitektonisko izteiksmi fasādei pret Alfrēda Kalniņa ielu. “Jāatzīst, ka arī cirka vēstījums ir neparasts. Cirks ir viena no neparastākajām parādībām mūsu dzīvē, līdz ar to mēs mēģinājām ar pietāti izturēties pret šo arhitektūras žestu jaunā cirka kvartāla attīstības daļā, kā arī novērtējam toleranci pret vēsturi,” sacīja KM pārstāvis, kurš uzskata, ka šis salikums arī bija ideju lielā vērtība.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dripe norādīja, ka trešās vietas ieguvēji fasādei pret Alfrēda Kalniņa ielu sniedza pārliecinošu un saprotamu piedāvājumu, tomēr bija daudz mazāk novērtējuši vēsturisko mantojumu, kas bijis kvartāla iekštelpā.

KM pārstāvis sacīja, ka projekti bija ļoti dažādi, bet tajos bija vērojamas arī kopīgas iezīmes. “Godīgi varam teikt, ka mums ir četri labi risinājumi ar profesionāliem arhitektiem, kuri pārstāv šos risinājumus,” sacīja Dripe.

Pēc viņa paustā, tagad nozīmīgs jautājums būs, vai arhitekti spēs ievērot žūrijas rekomendācijas, lai varētu nonākt līdz labam un atbilstošam rezultātam. “Mēs operējam ar publisku naudu, tāpēc mums jābūt ļoti atbildīgiem. Sabiedriskais labums ir viena no lietām, ko visu laiku mēģinājām paturēt prātā,” skaidroja Dripe.

Uz jautājumu, kāpēc netika izvēlēts tikai viens uzvarētājs, viņš norādīja, ka abi otrās vietas ieguvēji nebija līdz galam ievērojuši “likumisko ietvaru”, kas attiecas uz fasādes kompozīciju pret Kalniņa ielu. Kā viņš izteicās, šī kompozīcija esot bijusi, maigi izsakoties, diskutabla, arī funkcionālie risinājumi bijuši atšķirīgi, citiem labi, bet citiem ar trūkumiem. Tie bija kritēriji, kas neļāva noteikt vienu vislabāko, sacīja Dripe, piebilstot, ka izveidojusies situācija, visticamāk, saistīta ar projekta sarežģītību.

Reklāma
Reklāma

Kā ziņots, starptautiskajā metu konkursā, kura mērķis bija izstrādāt vēsturiskās Rīgas cirka ēkas atjaunošanas un teritorijas attīstības vīziju, saņemti 20 darbi, no kuriem divi atzīti par labākajiem.

Metu konkursā otro jeb augstāko piešķirto vietu dala divi darbi ar devīzēm “AKRC2018” un “NSRD2018”. Darba ar devīzi “AKRC2018” autori ir SIA “Trīs arhitektūra” un SIA “Sudraba arhitektūra”, tostarp arhitekte Zane Kalniņa un Reinis Liepiņš. Savukārt otra darba autori ir birojs “No rules just architecture” – Uldis Lukševics, Ivars Veinbergs, Zigmārs Jauja, Ieva Lāce un citi.

Vienlaikus trešo vietu dala darbi ar devīzēm “AAAA0009”, kuru izstrādājis Sintijas Vaivades arhitektu birojs SIA “Sintija Vaivade arhitekte”, un “CRKS2018”, kuru veidoja personu apvienība, kuru vidū ir arī arhitekte Brigita Bula.

Kā šodien žurnālistiem skaidroja cirka valdes locekle Ināra Kehre, sarunu procedūra notiks ar visiem četriem labāko darbu autoriem, kuriem tiks ieteikts veikt uzlabojumus savos darbos. Pirms sarunu procedūras gan vēl Iepirkumu komisija izvērtēs darbu dokumentāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.