RIBOCA1 komanda.
RIBOCA1 komanda.
Foto: RIBOCA Facebook konts

Atklāts RIBOCA2 norises laiks un kuratore 0

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) un tās dibinātāja Agnija Mirgorodska informē, ka RIBOCA2 mākslinieciskā vadība uzticēta mākslas kuratorei no Francijas Rebekai Lamaršai-Vadelai.

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 6
Lasīt citas ziņas

RIBOCA2 norisināsies 2020. gadā no 16. maija līdz 11. oktobrim.

“Balstoties 2018. gada pieredzē, kad RIBOCA sevi pieteica pirmo reizi, arī 2020. gada biennāles programmā vienlīdz būtiska būs kā Eiropas dimensija, tā arī Baltijas valstu mākslai raksturīgi redzespunkti,” pauž komunikāciju speciāliste Laura Adamaviča.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kuratore Rebeka Lamarša-Vadela savu radošo vīziju par RIBOCA2 veidošanas principiem atklās šā gada vasarā, savukārt rudenī biennāles organizatori iepazīstinās ar aktualitātēm, kas saistītas ar RIBOCA2 māksliniekiem un izraudzītajām norises vietām pilsētā.

Mākslas pasaulē Rebeka Lamarša-Vadela atzīta par vienu no drosmīgākajām un iedvesmojošākajām jaunās paaudzes kuratorēm. Viņa absolvējusi Sorbonnas universitāti, kur apguva mākslas vēsturi, politikas zinātni un vēsturi.

Pastiprinātu starptautisko uzmanību viņas profesionālā darbība izpelnījusies pēc veiksmīgu izstāžu virknes laikmetīgās mākslas centrā Palais de Tokyo Parīzē, kur viņa strādāja no 2012. gada līdz 2019. gada pavasarim. Šo septiņu gadu laikā tapuši mākslas projekti, kuros mijušies starptautiskas atpazīstamības mākslinieku darbi ar lokālām mākslas vidēm raksturīgu tīrradņu veikumu.

Rebeka bijusi kuratore personālizstādēm tādiem māksliniekiem kā Margarita Umo, Eds Atkinss, Dāvids Duārds, Elēna Martena, Fransuā Kurlē un Džons Rafmans.

Kā viena no nesenākajām un publikas jo īpaši mīlētām izstādēm jāmin argentīniešu mākslinieka Tomasa Saraceno jaunāko darbu prezentācija “On Air”, kas norisinājās pagājušajā gadu mijā un kļuva par Palais de Tokyo vēsturē apmeklētāko izstādi.

Kuratore regulāri sadarbojas arī ar citām mākslas institūcijām: ir bijusi Versaļas pils muzeja asociētā kuratore (2017), kuratora padomniece 11. Bamako biennālei Mali (2017-2018), Ņujorkas laikmetīgās mākslas centrā MoMA PS1 veidojusi projektus “Truce” (2013) un “Bright Intervals” (2014), bet Stedelijk muzejam Amsterdamā – izstādi “Landscape” (2013).

Reklāma
Reklāma

Līdztekus neatkarīgās kuratores darbam Rebeka Lamarša-Vadela regulāri piedalās semināros, diskusijās un ar mākslas darbību saistītās konkursu žūrijās un komisijās.

Viņas raksti ir bijuši publicēti tādos preses izdevumos kā “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, “Mousse”, “Cura un “l’Officiel Art”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.